Sosyal Medya

instagram Engelleyenler nasıl bulunur?

Hepinizin bildiği gibi Aralık 2016 yılına kadar instagram için işimizi kolaylaştıran birçok uygulama mevcuttu. Bunlar hem bizi engelleyenleri söyler, hem bizim adımıza otomatik takipler yapar hem de takip etmeyenleri takipten topluca çıkarırdı. Instafollow gibi bu uygulamalara instagram artık izin vermediğinden dolayı, bir tuşla direk sizi takip etmeyenleri ya da sizi engelleyenleri öğrenmeniz mümkün değil. Bunu yapıyoruz diyenler de sizleri kandırıyor. Bu yazıda şüphelendiğiniz bir kişinin sizi engelleyip engellemediğini yani instagram engelleyenler nasıl bulunur, detaylarını aktaracağız.

[wp_ad_camp_1]

instagram Engelleyenler, Beni Engelleyenler Bulma İşlemi

Aşağıda anlatacağımız yöntem sayesinde engellenip engellenmediğinizi kolayca anlayabilirsiniz. Fakat kişi hesabını devre dışı bırakmışsa , öğrenmeniz biraz daha zor olacaktır;

 

  • Öncelikle şüphelendiğiniz kişinin ismini yazın ve profil sayfasına gidin. Eğer profil resmini görebiliyorsanız engel yok demek ama göremiyorsanız , engellendiniz demektir.
  • Kişinin hesabı Herkese açıksa ve gönderilerini göremiyorsanız, yine engellendiniz demektir. Kısaca devre dışı kalmamış bir hesap arama çubuğunda çıkıyorsa ve detayları size görünmüyorsa engellendiniz demektir.
  • Son olarak ve en önemlisi, genelde herkes bu yoldan ilerler, kişinin hesabı gizli ise, arama sonuçlarında bile size görünmeyecektir. O zaman kesin engellendiniz demektir. Kısaca başka bir yeni hesap açın ve o kişiyi aratın, profilinde bu hesap gizli seçeneğini görüyorsanız, fakat sizin hesabınızdan arama sonuçlarından çıkmıyorsa, engellendiniz demektir.

 

Birisi tarafından engellendiyseniz, kişi sizin özel mesajınızı alamaz. Dahası, kişinin özel mesajınızı okumuş olup olmadığını bilmenin hiçbir yolu yoktur. Bununla birlikte, sizi bloke ettiğini düşündüğünüz kişiyle @ kullanıcı adı kullanarak bir posta veya yorumda bulunarak iletişime geçebilirsiniz.

İLGİLİ MAKALE: instagram Takip Etmeyenleri Bulma

Özet:

Instagram engelleyenler bulma hakkında tüm detayları sizlerle paylaşmaya çalıştık. Yukarıda da belirttiğimiz 3. Madde sayesinde eğer kişinin hesabı gizli ve sizin arama sonuçlarınızda çıkmıyorsa, engellendiniz demektir. Açık hesap için anında profil detayları görünmüyorsa , engellendiniz demektir. Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu