Turkcell Özel Numara Kapatma İşlemi

Bazı kişiler herhangi bir yere numara kaydı bırakmış ya da gizli bir hayranı tarafından sürekli rahatsız edilebilir. Bu rahatsız etmelerin çoğu gizli numaralar üzerinden yapılır. Fakat bu gizli numara aramalarını engellemek sizlerin elindedir, üstelik ücretsizdir. Turkcell özel numara kapatma işlemi hakkında tüm detayları yazının devamında bulabilirsiniz.

Turkcell Özel Numara Kapatma İşlemi

Eğer Turkcell operatör kullanıcısı iseniz , hattınızı özel arayan numaralara kapatmak için aşağıdaki adımları takip edin;

  • Telefonunuzun numara çevirme bölümüne gelin
  • *253# kare tuşlarına basıp arama tuşuna basın
  • Aşağıdakine benzer bir ekran görüntüsü görürsünüz
Turkcell Özel Numara Kapatma İşlemi
Turkcell Özel Numara Kapatma İşlemi
  • Hepsi bu kadar! ücretsiz olarak gizli arayanlara telefonunuzu kapattınız
  • Sizi arayan kişiler bundan sonra “Aradığınız kişi gizli numaradan çağrı kabul etmez. Numaranızı görünür yaparak kendisine ulaşabilirsiniz.” uyarısı ile karşılaşır.
  • Tekrar açmak için #253# tuşlarına basıp arama tuşuna basın.
  • Böylece aşağıdakine benzer bir ekran görüntüsü alırsınız.
2kısa

Gizli numara engelleme hizmeti eski tip sabit telefon santrallerinden ve yurt dışından numara bilgisi gönderilmeden oluşturulan çağrıları engellemez. Çünkü bu tip aramalarda bazen numara görünmeyebiliyor.

Numara engelleme programları da kullanarak tüm operatörlerden gizli arayan ya da reklam amaçlı arayan kişilerin tümünü engelleme şansınız vardır. Numaradan Arayan Kişi İsmi Bulma Ücretsiz yazımıza göz atmak isteyebilirsiniz.

Turkcell operatörü için gizli numara engelleme hizmetini nasıl kullanacağınızı açıklamaya çalıştık. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa yorumlarda bizlere iletebilirsiniz.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir