iphone Kamera Ayarları Sıfırlama

iPhone kamerasıyla hızla fotoğraf çekebilmeniz için varsayılan olarak Fotoğraf özelliği açılır ilk uygulamayı açdığınızda. Bu ayarlar sizin tarafınızdan değiştirilmiş olabilir ve tekrar default ayarlarına dönmek için yani iphone kamera ayarları sıfırlama işleminin detayları için yazının devamını okuyabilirsiniz.

iPhone Kamera Modu Ayarları

İOS’ta bulunan yeni bir özellik, varsayılan kamera modunu başka bir seçeneğe ayarlamanıza izin verir; bu, kamerayı Video, Kare, Ağır Çekim, Hızlandırılmış, Portre, Panorama veya standart Fotoğraf seçeneğine varsayılan olarak açabileceğiniz anlamına gelir. 

Varsayılan kamera modunu ayarlamanıza olanak sağlayan kamera ayarlarını koruma özelliğine sahip olmak için iPhone veya iPad’de iOS 10.2 veya sonraki bir sürümünün yüklü olması gerekir. Cihazınızı henüz güncellemediyseniz, bu işlevi bulmak için bunu yapın.

  • Varsayılan Kamera Modunu iOS’ta Başlatılacak Şekilde Ayarlayın
  • “Ayarlar” uygulamasını açın ve “Fotoğraflar ve Kamera” ya gidin
  • “Ayarları Koru” seçeneğine dokunun
  • “Kamera Modu” nun yanındaki anahtarı AÇIK konuma getirin
  • İOS’ta kamera ayarıyla varsayılan kamera modunu ayarlayın
  • İPhone veya iPad’de Kamera uygulamasını açın ve kullanmak istediğiniz kamera modunu seçin: video, kare, ağır çekim, hızlandırılmış, pano, portre, fotoğraflar

En son kullanılan kamera modu ne olursa olsun, kamera tekrar açıldığında artık varsayılan haline gelecektir. Örneğin, Fotoğrafı son kullandıysanız, Kamera’yı açmak varsayılan olarak Fotoğraf modunu açacaktır, ancak en son Video kullandıysanız, Video Kaydedici kamera uygulaması başlatıldığında varsayılan kamera modu olacaktır.

Bu özellik, iPhone kamerasını bir kamera modunda diğerine göre ağırlıklı olarak kullananlar, ister video çekmek isterse kare formatı tercih edenler tarafından takdir edilmelidir.

Ne yazık ki, varsayılan kamera modu özelliği ayarının HDR üzerinde hiçbir etkisi yoktur, bu ayar, tekrar kaç kez açsanız da etkinleştirildikten sonra yine de kapanır. Uzun zaman önce iOS, HDR ayarını korumak için kullanılıyordu, ancak bu özellik kaldırıldı ve Kamera uygulaması, bu ayar ayarı etkinleştirildiğinde bile artık HDR ayarını korumuyor. Bu nedenle, HDR Fotoğraf modunu sık kullanmak istiyorsanız, yine de bu ayarı tekrar tekrar değitirerek seçmek zorundasınız. 

Peki ayarları tekrar eski haline getirmek için ne yapılmalıdır;

iphone Kamera Ayarları Sıfırlama İşlemi

Bunun yanında iPhone kamera ayarlarımı nasıl sıfırlarım?

İPhone kamera sorununu çözmenin en kolay çözümü, iPhone’unuzu varsayılan ayarlara sıfırlamaktır.

Ayarlar> Genel> Sıfırla> Tüm Ayarları Sıfırla’ya gidin. İPhone’unuzu varsayılan ilk ayarlarına döndürür.

Ev ve Güç / Uyku düğmelerine aynı anda basın ve Apple logosunun görünmesini bekleyin. Ardından yeni fabrika ayarları geçerli olacaktır.

Bunu da okuyun: iphone kamera sesi açıp kapatma işlemi

Benzer Gönderiler
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir