Samsung Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Samsung Galaxy S4’ün piyasaya sürülmesinden bu yana, kamera kalitesi Samsung akıllı telefonlar için en iyi satış noktalarından biri haline geldi. Samsung telefonuyla istediğiniz zaman ve her yerde yüksek kaliteli fotoğraflar çekebiliriz. Fakat ne yazık ki yanlışlıkla telefonumuzdan fotoğrafları sildiğimiz ya da yanlışlıkla Microsoft SD kart biçimlendirdiğimiz zamanlar vardır. Sebebi ne olursa olsun, aslında endişelenecek bir şey yoktur. Yedekleme dosyalarından veya üçüncü parti yazılımlar kullanarak silinen fotoğrafları geri yükleyebilirsiniz. Samsung silinen fotoğrafları geri getirme işlemi için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Samsung Silinen Fotoğrafları Geri Getirme: Yedekleme Üzerinden Kurtarma

Kayıp fotoğraflarınızı geri almanıza yardımcı olacak tüm olası çözümleri listeleyeceğiz ve kendi durumunuza göre doğru olanı seçebilirsiniz.

Kies Backup’tan Fotoğrafları Geri Yükleme:

Samsung Kies, Samsung tarafından geliştirilen resmi telefon yöneticisi yazılımdır. Temel işlevlerinden birisi, verileri herhangi bir Samsung telefonunda veya tablette yedeklemektir. Cihazı zaten yedeklediyseniz, fotoğrafları Kies yedeklemesinden kolayca alabilirsiniz.

Şimdi telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve Kies’i çalıştırın. Menünün üst kısmındaki Yedekle ve Geri Yükle sekmesini tıklayın. Ardından, Verileri geri yükle’yi tıklayın ve yedek dosyanın konumunu seçin. Fotoğraflar birkaç dakika içinde telefonunuza kaydedilecektir.

Samsung Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Samsung Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Cloud Backup’tan Fotoğrafları Geri Yükleme:

Dropbox, Google Drive, OneDrive veya varsayılan Samsung yedekleme servisi gibi yedekleme fotoğraflarından seçim yapabileceğiniz birçok bulut depolama hizmetleri vardır. Ayarlar -> Bulut -> Cihaz yedeklemesine gidin ve Geri yükle’ye dokunun. Yedek dosya yüklendikten sonra, kayıp fotoğrafları kurtarmak için Şimdi Geri Yükle’ye dokunun.

Samsung Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Samsung Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Veri Kurtarma Yazılımıyla Samsung Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Fotoğraflarınızı yedeklemeyi unuttuysanız, fotoğrafları kurtarmanın başka bir seçeneği vardır. Bu veri kurtarma yazılımı kullanıyor. TunesBro DiskLab for Android bunlardan biridir. Piyasadaki en büyük Android veri kurtarma araçlarından biridir. Fotoğraf kurtarmanın yanı sıra, Samsung, HTC, Sony, LG ve diğer birçok Android markası da dahil olmak üzere çeşitli Android cihazlarından kişileri, SMS’leri, videoları, müzikleri, belgeleri kurtarabilir. Bu programın en iyi parçası nihayet onları kurtarmadan önce silinen fotoğrafları hep önizleme yapabilirsiniz. Bu, telefon için daha fazla zaman ve depolama alanı kazandıracaktır.

  1. Adım: Android için TunesBro DiskLab’ı Kurun ve Çalıştırın

Android için DiskLab, bilgisayarlarda çalışan güçlü bir veri kurtarma yazılımıdır. Bu yüzden önce programı indirip kurmanız gerekir. Yerleşik kurulum sihirbazını doğrudan izleyebilirsiniz. Bundan sonra, programı açın ve program şöyle gösterilir:

Android için Tunesbro DiskLab'ı kurun
Android için Tunesbro DiskLab’ı kurun
  • Adım 2: Samsung Galaxy Phone’ta Hata Ayıklama İşlemini Yapabilme

USB hata ayıklama, cihazın bilgisayarla özgürce iletişim kurmasını sağlayan yararlı bir özelliktir. Android için TunesBro DiskLab’ı kullanmadan önce bu işlevi etkinleştirmeniz gerekir. Açmak için lütfen aşağıdaki ipuçlarını okuyun:

İlginizi Çekebilir:
Facebook Mail Adresi Değiştirme İşlemi

Android 2.0 – 2.3 için: Ayarlar -> Uygulamalar -> Geliştirme -> USB hata ayıklama.

Android 3.0 – 4.1 için: Ayarlar -> Geliştirici seçenekleri -> USB hata ayıklama.

Android 4.2 ve üstü için: Ayarlar -> Telefon hakkında, Geliştirici seçeneklerinin kilidini açmak için Yedi kez yinele’ye dokunun. Şimdi Ayarlar’a gidin ve Geliştirici seçeneklerini bulun, orada USB hata ayıklama işlevini açın.

Lütfen dikkat: Veri kurtarma imkânını en yüksek seviyeye çıkarmak için, telefonunuzu kurmanız şiddetle tavsiye edilir. Bu program telefonda bulunan tüm dosyaları tam tarama yapacaktır. Root izin olmadan, dosyaların yalnızca bir kısmı tespit edilecektir.

Samsung Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Samsung Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
  • Adım 3: Samsung Galaxy Telefonunu Bilgisayara Bağlayın

USB kablosunu çıkarın ve Samsung telefonunuzu onunla birlikte bilgisayara bağlayın. Genellikle telefonun bilgisayara bağlanmasından sonra yalnızca birkaç saniye sürer. Bilgisayar telefonunuzu tanımıyorsa, bu mesajın sebeplerini kontrol edin.

  • Adım 4: Scan Galeri Samsung Galaxy Telefonda Silinmiş Fotoğraflar

Dosya tarama işlemini başlatmak için ‘Start Scan’ düğmesine tıklayın. Android için DiskLab, silinen tüm dosyaları telefonda bulmaya çalışacaktır. Telefonda kaç dosya olduğuna bağlı olarak bu işlemin bir kaç dakika süreceğini unutmayın. Bu yüzden sadece bekleyin ve bu adımda telefon bağlantısını kesmeyin.

Samsung Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Samsung Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
  1. Adım: Samsung Galaxy Telefonunda Silinen Resimleri Ön izleme ve Kurtarma

Tarama işlemi tamamlandıktan sonra, yazılım taranan tüm verileri farklı kategorilerde gösterecektir. Taranan fotoğrafları, ‘Galeri’ adlı klasörde kolayca bulabilirsiniz. Telefona kurtarmak istediğiniz fotoğrafları seçin. Son olarak, ‘Kurtar’ düğmesine tıklayın; seçilen tüm fotoğrafları bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Samsung Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Samsung Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Artık fotoğraf kurtarma işleminin ne kadar kolay olduğunu anlayabilirsiniz. TunesBro DiskLab for Android, kullanımı çok güvenli bir programdır. Kişisel bilgilerinizden hiçbirini sızdırmaz. Herkesin bu yazılımı herhangi bir zorluk yaşamadan kullanabileceği çok kolay olan talimatlar ile birlikte geliyor. Sonunda, bir akıllı telefona sahip olan herkesin düzenli olarak yedekleme yapmasını öneriyorum, çünkü bu, verilerinizi korumanın en güvenli yoldur. Artı, yedeklemelerden geri yüklenmesi çok daha az zaman alır.

Galaxy S ve Note Serisinde Silinmiş Fotoğrafları Geri Kazanmak İçin Teknik Uzmana Sorun

Samsung Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Samsung Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Fotoğraflar, elektronik devreden yapılmış SD kart veya flash bellek gibi fiziksel diskte saklanır. Depolama sektöründe birisini tanıyorsanız, silinmiş fotoğrafları Galaxy telefonunda geri almak mümkündür çünkü genel teknisyenler çok daha fazla şey biliyorlardır. Silinen fotoğrafları kurtarma işlemine dair daha fazla detay için ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir