Sosyal Medya

instagram Hesap Gizleme nasıl yapılır?

Başlangıçta, tüm instagram hesapları herkese açıktır,  bu da diğer instagram kullanıcılarının sizi arayıp fotoğraf ve videolarınızı izniniz olmadan görüntüleyebilecekleri anlamına gelir. Ek gizlilik istiyorsanız ve yalnızca fotoğraflarınızı ve videolarınızı belirli sayıda kişi görebilsin istiyorsanız, instagram hesap gizleme seçeneğiniz vardır. Gizleme seçeneklerine bakalım.

[wp_ad_camp_1]

instagram Hesap Gizleme Sonucunda Neler Olur

instagram hesabınızı gizli hale getirdiğinizde, diğer kullanıcılar sizin adınızı veya profil adınızı arayarak sizi bulmaya devam edecektir. Öte yandan, tüm fotoğraflarınız ve videolarınız sizi takip etmeyen herkesten gizlenecek, bu nedenle hesabınız herkese aşağıdaki gibi benzer şekilde görünecektir;

instagram Hesap Gizleme
instagram Hesap Gizleme

Dahası, sadece sizi takip edenlerin değil. Birisinin yeni sizi takip etmeye çalıştığı her seferinde, onaylayabileceğiniz veya silme şansınızın olduğu bir takip isteği alırsınız; bu, aşağıdaki gibi görünür:

istekleri onayla
istekleri onayla

Bu adımlar, yabancılar tarafından takip edilmenizi ve gizlilik kurallarınızı önlemenize yardımcı olur. Gençler ve / veya arkadaşları ve sevdikleri ile kişisel bir hesap sahibi olmak isteyen herkes için mükemmeldir.

instagram Hesap Gizleme İşlemi

Hesabınızı yalnızca mobil instagram uygulamasından gizli yapabileceğinizi unutmayın. Bu işlem bilgisayarınızdan yapılamaz; bu nedenle, uygulamayı mobil cihazınızda indirip yüklediğinizden emin olun ve hareket etmeden önce.

Hesabınızı gizli yapmak için aşağıdaki adımları uygulayın:

1) Giriş ekranınızdan instagram uygulamasını başlatın.

2) Profilinizi görebilmek için Profil sekmesine dokunun.

instagram profil sayfası
instagram profil sayfası

3) Uygulamanın sağ üst kısmındaki Ayarlar düğmesine tıklayın.

4) Gizli Hesap geçiş anahtarı’nı açın

instagram profil gizleme
instagram profil gizleme

Hesabınız şimdi özel, dolayısıyla medyanız yalnızca onaylı takipçiler tarafından görülebilir. Tebrik ederiz!

İstemediğiniz Birinin Sizi Rahatsız Etmesini Tamamen Engelleme

Yukarıdaki yöntem tanımadığınız ya da istemediğiniz kişilerin profilinizi ve medya içeriğinizi görmesini engellese de, kullanıcıların sizi aramaları, profil bulmaları ve size mesaj göndermeleri engellenmez.

İlginizi Çekebilir:
Facebook Güncelleme Yap ,Facebook Yeni ve Eski Sürümleri Yükleme İşlemleri

Sizinle iletişime geçmeyi ısrarla isteyen birisi varsa, kişi profiline gidip, sağ üst köşedeki 3 nokta bölümünden seçenekleri açarak kişiyi engelle seçeneğini kullanabilirsiniz.

Engellendiğinde, kullanıcı engellediğini bildiren bir bildirim almayacak ve sizi bulamayacak veya sizinle iletişime geçmeyecek olacak. Daha sonra fikrinizi değiştirirseniz engellemeyi kaldırabilirsiniz aynı pencereden.

Sonuç:

instagram hesap gizleme hakkında detayları sunduk. Daha fazla gizlilik istiyorsanız, instagram hesabınızın varsa Facebook ve Twitter bağlantılarını kaldırın ve arama geçmişinizi sürekli silin. Ayrıca instagram gizlilik ayarları kısmına bakabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu