instagram'da Video Paylaşma

Instagram popüler bir fotoğraf paylaşım uygulaması/sosyal medya platformu olmasına rağmen, başka bir internet sitesi veya sosyal medya uygulamalarındaki videoyu yeniden gönderme özelliğine ile donatılmamış. Normal şartlarda instagram’da Video Paylaşma özelliği ile sadece kendi çektiğiniz veya paylaşma hakkına sahip bulunduğunuz fotoğraf veya videoları paylaşabilirsiniz. Başkasının yüklediği videoları bu kişiler izin vermedikçe Instagram’da yeniden gönderemezsiniz/paylaşamazsınız. Aksi halde kullanım kurallarını ve telif haklarını ihlal etmiş olursunuz. Sürekli olarak kullanım koşullarını ihlal etmeniz ise hesabınızın kapatılmasına yol açabilir. BU sebeple kendi sahip olmadığınız bir görsel öğe için izin almanız önerilir. Eğer bir görsel öğeyi paylaşma iznini elde etmiş iseniz, bu dosyayı aşağıda izah edeceğimiz yöntemlerle Instagram’da birkaç dakika içerisinde paylaşmanız mümkün olacaktır.     

[wp_ad_camp_1]

A.  instagram’da Video Paylaşma yoluna ilişkin temel yöntem

 • Instagram hesabınızda yeni bir çekim yaparak veya mevcut dosyalarınızdan video paylaşmak için il olarak ekranın alt kısmındaki simgesine dokunun.
 • Telefonunuzdaki mevcut dosyalardan Instagram hesabınıza bir video yüklemek için ekranın sol alt kısmındaki “Galeri”den bir video dosyasını seçin.
 • Yeni bir video kaydederek bunu Instagram hesabınızdan paylaşmak için ise, ekranın sağ alt kısmındaki “Video” sekmesini seçin.Kaydetmeye başlamak için simgesine basılı tutun, durdurmak için ise parmağınızı kaldırın.Videonuzun en fazla 60 saniye uzunluğunda olabileceğini unutmayın. Bir video kaydettikten veya yükledikten sonra, paylaşmadan önce filtre, açıklama ya da konum ekleyebilirsiniz.
 • Bir bilgisayardan video çekemez ve yükleyemezsiniz.
 • Bu işlemlerin her birini yaptıktan sonra ekranın sağ üstteki “İleri” tuşuna basın ve son olarak videoyu paylaşın.

B. Instagram’da bir videoyu repost etme (yeniden paylaşma)

Bilindiği üzere, Instagram farklı bir kaynağa ait görsel öğeleri yeniden paylaşma özelliğini kendi bünyesinde barındırmayan tek büyük sosyal medya platformudur. Facebook, Twitter, Pinterest gibi uygulamalarda Share, Retweet veya Repin özellikleri olsa da bunların benzeri Instagram’da normalde bulunmamakta. Instagram bu yolla sadece kendi görsel öğelerinizi kaydedip paylaşmanızı teşvik etmekte/yönlendirmekte. Bununla birlikte yüzbinlerce paylaşılan bazı videoların Instagram’da viral hale gelmesini dikkate alınca, repost özelliğinin Instagram’a üçüncü taraf uygulamalarla haricen eklemlenebildiği anlaşılabilmektedir. Android ve İOS’a uyumlu bu mobil uygulama(lar) sayesinde videoları kolayca repost etmeniz mümkün olmakta. Bu amaçla birçok uygulama geliştirilmiş durumda, ancak biz en verimli ve randımanlı olduğunu düşündüklerimizden birini size tanıtacağız.

[wp_ad_camp_1]

 • Regrann (vb.) uygulamasını kullanma
İlginizi Çekebilir:
Bir Başkasının Whatsapp Konuşmalarını Görme

1 6

iPhone’unuza veya Android cihazınıza Regrann’ı indirdiğinizde aşağıdaki özelliklere sahip olacaksınız:

 • Instagram paylaşımlarını repost etme
 • Instagram gönderilerini daha sonra repost edebilmek için saklama
 • Telefon ve videoları telefonunuza kaydetme
 • Video veya fotoğraf paylaşımını kabul eden diğer uygulamalarda paylaşım yapma.

Nasıl Kullanılır?

 • Herhangi bir Instagram ekranı veya kullanıcısı aracılığıyla Regrann’ı kullanabilirsiniz.
instagram'da Video Paylaşma
instagram’da Video Paylaşma
instagram'da Video Paylaşma
instagram’da Video Paylaşma
 • Beğendiğiniz bir fotoğraf veya videoyu seçtikten sonra görsel hakkındaki yorumların hemen altında yer alan üstüste 3 nokta ikonunu tıklayın ve “Copy share Url” (paylaşma url’sini kopyala) ibaresini seçin,
 • Bu sayede, Regrann, beğendiğiniz görseli repost etmenizi, dilerseniz daha sonra repost edebilmek için saklamanızı veya başka uygulamalarla paylaşabilmek için görselleri kaydetmenizi sağlar.
 • Regrann Instagram’da karşılaştığınız görsel öğeleri repost edebilmeniz için araka planda çalışır; yani ayrıca Regrann’a login olmanıza gerek yok.    

Regrann haricinde Repost for Instagram, RepostWhiz, PhotoRepost vb. Uygulamalar da benzer işlevler için kullanılabilmektedir.

instagram’da Video Paylaşma çok talep edilen ama sadece kendi video’unu paylaşma özelliği ile tepki çeken bir özelliktir.

instagram’da Video Paylaşma hakkında genel bilgiler verdik. Bundan sonraki yazımızda yeni çıkan instagram stories hakkında bilgilendirme yapacağız.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir