Telefon Numarasından Facebook Hesabı Bulma

Genellikle, bir metin mesajı alırsanız veya kaydedilmemiş bir numaradan arama alırsanız, bu numarayı google’dan aramanın dışında bundan sonra facebook’da da arayabilirsiniz. Telefon numarasından Facebook Hesabı Bulma işleminin nasıl yapılabileceğini ve koşullarını aktaracağız.

[wp_ad_camp_1]

Telefon Numarasından Facebook Hesabı Bulma İşlemi

Cep telefonunda olduğu gibi (android telefonu), aramak istediğiniz telefon numarası cep telefonunuza veya SIM kart hafızanıza kaydedilmişse, o zaman Facebook uygulamasına gidin ve telefonda var olan kişileri senkronize et seçeneğini belirleyin veya arama kutusuna numarayı yazın.

Bu şekilde bulamazsan, kullanıcı bu seçeneği devre dışı bırakmış demektir. Normal Facebook aramasında numara yazıp ardından kişilere tıkladığınızda o numara bir kişiye aitse göstermesi gerekir. Eğer göstermiyorsa öyle bir numara ya Facebook’ta kayıtlı değil ya da kişi aşağıdaki yöntemi kullanarak telefon numarasını gizlemiştir.

İnsanlar telefon numaranızı kullanarak Facebook’ta sizi arayabilir, onları nasıl durdurabilirsiniz

Adım 1: Facebook hesabınıza giriş yapın.

Adım 2: Gizlilik Ayarlarına Gidin.

Telefon Numarasından Facebook Hesabı Bulma İşlemi
Telefon Numarasından Facebook Hesabı Bulma İşlemi
  1. Adım: Gizlilik Ayarları sayfasında “Aramada beni kimler bulabilir” bölümü için bir bölüm göreceksiniz.
Telefon Numarasından Facebook Hesabı Bulma İşlemi
Telefon Numarasından Facebook Hesabı Bulma İşlemi
  1. Adım: “Nasıl Bağlanıyorsunuz” başlıklı bir kutu açılacaktır. “Size sağlanan e-posta adresini veya telefon numarasını kullanarak sizi kimler arayabilir” yanındaki açılır menüde “arkadaşlar” ı seçin.

5. Adım : Değişikliklerinizi kaydettiniz ve telefon gizliliğini sağlamış oldunuz.

Ayrıca Arkadaşlarınızı da Gizlemek için Tıklayınız !

Telefon Numarasından Facebook Hesabı Bulma İçin Diğer Yöntemler

Ayrıca kişi telefon numarasını herhangi bir kişi ya da grup’a yazmış ise önceden Facebook’ta o kişiye de ulaşma şansınız vardır. Çünkü herkese açık bir gönderiye ileti yazdığı için Facebook aramalarında çıkacaktır.

Bu, herhangi bir Facebook içeriğinin herkes tarafından erişilebilir olduğu günlerden önceydi, bu nedenle hiçbirimiz telefon numaralarımızı (ya da şüpheli parti fotoğraflarımızı paylaşmamız konusunda iki kere düşünmedik … ama bu farklı bir hikaye).

İlginizi Çekebilir:
Instagram Hesabıma Giremiyorum Çözüm Yolları Nelerdir?
Örnek telefon grup paylaşımı
Örnek telefon grup paylaşımı

Birkaç ay önce cep telefonumla Facebook’u bağladığımdan beri, adımı aradığımda hesap bilgilerimi gösteren bir kart çıktı.

Artık bu Facebook telefon numarasını bildiğimden beri, bir dahaki sefere bilinmeyen bir numaradan arama geldiğinde bunu deneyeceğimden emin olacağım. Benim deneyimimde kablo şirketinizden başka herhangi birisini ararken temelde asla yardımcı olmayan Google’ı yendi.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir