Nasıl YapılırSosyal Medya

instagram Hesabı Geri Açma İşlemi Nasıl Yapılır

Eğer instagram hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakmışsanız ve daha sonra çeşitli sebeplerden dolayı tekrar aktif etmek istiyor olabilirsiniz. Unutmayın ki şanslısınız, çünkü instagram hesabı tamamen silinirse neredeyse hesabı tekrar aktif etmek imkansız. Detaylar için bakınız( instagram silinen hesabı geri alma). Fakat pasif hale düşmüş olan yani henüz kalıcı olarak silinmemiş instagram hesabı geri açma işlemi basit bir işlemdir ve aşağıdaki adımları takip ederek tekrar aktif hale kolayca getirmenizi öneririz.

[wp_ad_camp_1]

Dondurulan instagram Hesabı Geri Açma İşlemi

Adım 1 : Öncelikle instagram recovery sayfasına gitmeniz gerekir. Burada aktif etmek istediğiniz hesabınızın bilgilerini girmeniz gerekir

 

instagram Hesabı Geri Açma
instagram Hesabı Geri Açma

 

Adım2: Kayıtlı email adresinizi açmanız gerekir ve burada sizlere instagram tarafından gönderilen şifre yenileme mailini açmanız gerekir. Mail içerisinde bulunan şifre yenile butonuna basınız.

 

instagram Hesabı Geri Açma
instagram Hesabı Geri Açma

 

Adım3: Açılan yeni sekmede, belirleyeceğiniz yeni şifrenizi girin ve onaylayın. Burada sizlere güçlü şifre belirlemenizi belirtiriz. Çünkü instagram için birçok şifre kırıcı program bulunmaktadır.

 

instagram Hesabı Geri Açma
instagram Hesabı Geri Açma

 

Adım4: Artık yapmanız gereken tek şey normal instagram uygulamasını indirmek ve ardından sorulan kullanıcı adı ve yeni şifrenizi girmektir. Bu şekilde devre dışı bırakmış olduğunuz instagram video, mesaj ve gönderilerinize ulaşabileceksiniz.

 

instagram Hesabı Geri Açma
instagram Hesabı Geri Açma

 

Bu adımlar sonrasında instagram hesabınız tekrar otomatik olarak aktif olmuştur. Hesabınızı eğlenerek kullanmaya devam edebilirsiniz. İkinci bir yöntem olarak aşağıdaki işlemleride yapabilirsiniz.

Instagram’ın Yönergelerine ve İlkelerine İhlal Edersiniz: Talimatları Takip Edin

Instagram, “ilham ve ifade için otantik ve güvenli bir yer” olan bir sosyal medya ortamı sağlamaya çabalıyor. Sonuç olarak, spam olarak kabul edilen, sahte veya Topluluk Kurallarını izlemeyen hesapları kaldırabilirler.

Instagram hesabınızın yanlışlıkla devre dışı bırakıldığına inanıyorsanız, karara itiraz edebilirsiniz. Uygulamanıza gidin, giriş bilgilerinizi girin ve ekrandaki talimatları uygulayın. Herhangi bir devre dışı mesaj görmüyorsanız büyük olasılıkla devre dışı bırakılmış bir hesapla ilgili sorun yaşamıyorsunuz, ancak başka bir hesap sorunu yaşıyorsunuz demektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu