instagram e-posta öğrenme

Instagram’ın hesap için tanımlanmış gerçek e-postayı vermesi yasal değildir ancak herhangi bir instagram e-posta öğrenme işlemi için yollar vardır. Farklı yollar deneyerek bir instagram hesabının bağlı olduğu e-posta adresini öğrenebilirsiniz.

[wp_ad_camp_1]

Bir instagram Hesabının Hangi E Posta Adresine Kayıtlı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Kişisel bir veri olduğu için ve hesabın güvenliği açısından e-posta adresi instagram tarafından diğer kişiler ile paylaşılmaz. Yalnızca hesap sahibi istiyorsa kendisi ile iletişime geçilmesi için hesap biyografisine e-posta bilgisini bırakabilir. Hesabınız ile ilişkili olan mail adresini unuttuysanız ve instagram e-posta adresi nasıl bulunur merak ediyorsanız yazımızda anlattığımız birkaç yöntemi deneyebilirsiniz. 

 

Şifreyi Sıfırlama İsteği ile instagram E-Posta Öğrenme

Instagram e-posta adresi öğrenme yöntemleri arasında en basit ve en uğraşsız olan yöntem şifre sıfırlama yöntemidir. Bu yöntemi herkes kolaylıkla deneyebilir ancak %100 çalışan bir yöntem değildir çünkü bu ihtimal düşünülerek farklı e-posta adresleri kullanılmış olabilir.

Öncelikle e-postasını almak istediğiniz hesap için bir şifre sıfırlama isteğinde bulunmalısınız ve e-posta ile şifre sıfırlama yöntemini seçmelisiniz. Hesabın, biyografi kısmında bir e-posta adresi varsa parolanızın gönderildiği e-postayla eşleşip eşleşmediğini kontrol edin.

Örneğin; biyografide [email protected] isimli bir e-posta adresi varsa ve şifre sıfırlamasının gönderildiği e-posta adresi olarak a********[email protected] görünüyorsa instagram hesabı ile ilişkili bir e-posta olma olasılığı yüksektir. Bu sayede hesaba ait olan e-posta adresini öğrenmiş olursunuz. Ancak şunu unutmamalısınız ki hesaba şifre sıfırlama isteğinde bulunduğunuza dair bir mail gidecek ve hesap sahibi maili gördüğünde durumu fark edecektir.

Kendi Biyografisinde E-posta Adresi Olabilir

Genellikle yüksek takipçisi olan ve instagram üzerinden maddi gelir elde eden, bu platformda markalarla ve farklı mecralarla iletişim kuran kişiler biyografilerine; iş birlikleri, tanıtım veya reklam durumlarında iletişime geçilmesi için e-posta gönderme seçeneği eklemektedir. Bir nevi şifre sıfırlama yönteminde olduğu gibi bu e-posta instagram hesaplarına ait olabileceği gibi farklı bir e-posta adresi de olabilir. 

Instagram DM Yolu ile E-posta Adresini Öğrenme

Hesap sahibi ile detaylı iletişim kurmak için instagram dm yolu ile e-posta adresi isteyebilirsiniz. Verdikleri e-posta adresinin instagram hesabında kullandıkları adres olup olmadığını şifre sıfırlama yöntemini deneyerek anlayabilirsiniz. Yıldızlı karakterde gözüken e-posta ile verdikleri e-posta uyuşuyorsa adres doğrudur.

İlginizi Çekebilir:
Instagram Şifre Yenileme Yöntemleri Nelerdir?

Instagram E-posta Bulma

Instagram e-posta bulma işlemi bu gibi birtakım yöntemler ile kolaylıkla yapılabilir. Instagram hesabı açarken bazen e-posta adresi gibi önemli bilgiler unutulabilir. Tabi bir de şifre unutulduğunda hesaba yeniden erişebilmek için bu noktada e-posta adresini mutlaka hatırlamak gerekir. Hesap sahipleri hemen instagram e-postamı unuttum ne yapabilirim diye kaygılanmaya ve araştırmaya başlamaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz yöntemler gibi belirli adımları takip ederek unutulan e-posta adresi bulunabilir. 

Who (dot) is Search ile instagram E-posta Öğrenme Nasıl Olur?

Bu yöntem belki de en karmaşık gelecek yöntemdir. Eğer kişinin instagram biyografisinde bir bağlantı varsa, who.is sitesini ziyaret edin ve web sitesi alan adını yazın ve siteye gidib. Hit ve tescil eden hakkında kamuya yapılmış tüm ayrıntıları bu sitede bulacaksınızdır. Eğer hesaba dair hiçbir gizlilik politikası uygulanmadıysa, e-posta adresini de yine burada göreceksinizdir. Bu sayede hesaba dair e-posta adresini kolaylıkla öğrenmiş olacaksınız. 

 

 Instagram hesabı olan birinin e-posta adresi nasıl bulunur sorusunun cevabını yazımızda birkaç farklı şekilde verdik. Listelediğimiz e-posta adresi bulma yöntemlerini yalnızca kendi hesaplarınız üzerinde kullanmalısınız. Şunu belirtmeliyiz ki; kişinin izni olmadan e-posta adresine ulaşma, bu adresi kullanma ve ele geçirmeye çalışma hukuki açıdan da yasak ve cezası olan bir işlemdir. Kişiler hukuki yollara başvurduğunda ve şikayette bulunduğunda kötü amaçlı kişiler tespit edilerek cezalar verilir. Yalnızca o kişiler ile önemli konularda iletişime geçmeniz gerekmiyorsa (bir iş birliği için, reklamınızı vermek için, kendisi ile ilgili bir durumu bildirmek için vs.) kişiyi rahatsız etmemeli, eposta adresini kullanmamalısınız.

 

Sosyal medyanın en çok kullanılan platformlarından instagram e posta öğrenme hakkında elimizden geldiğince detaylı bilgiyi sizlere aktarmaya çalıştık. Instagram hakkında daha birçok merak edilen yazı serimiz devam edecektir.

İlgili yazılarımızdan birine göz atmak isteyebilirsiniz; instagram Takip Edilenleri Silme Yöntemleri Nelerdir

Şimdiden iyi okumalar dileriz.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir