Sosyal Medya

Facebook Messenger Mesaj Silme İşlemi Nasıl Yapılır

Bugün Facebook’ta gerçekleşen çok miktarda iletişimle, gelen kutunuz hızla tıkanmış olabiliyor ve takip edilmesi zorlaşabiliyor ve bu nedenle bazı şeyleri düzenli tutmak için bazı mesajların silinmesi, Facebook messenger mesaj silme işlemi rutininizin bir parçası haline gelebilir. Neyse ki, birkaç saniye içinde yapabileceğiniz oldukça basit bir işlemdir, bu nedenle gelen kutunuzu düzenli tutmak hızlı bir iştir. Şimdi size Facebook mesajlarını ve konuşmaları nasıl adım adım bir rehberle silebileceğinizi göstereceğim.

[wp_ad_camp_1]

Facebook’ta Messenger Mesaj Silme veya Sohbet Silme

Facebook hesabınıza girdikten sonra gelen kutunuza gitmek için sayfanın üst kısmındaki mesaj simgesini tıklayın. Buradaki mesajlar sohbetler halinde gruplandırılmıştır, bu, başka bir kullanıcıyla mesaj alışverişinde bulunduğunuzda, her bir mesajın sıraya yerleştirildiği ve en sonuncusu ile devam ettiği anlamına gelir. Bir mesaj silme ve bir sohbeti silme arasında bir ayrım olduğu için mesajlar silinirken bu önemlidir ve hangisini önceden yapmak istediğinizden emin olmalısınız.

Gelen kutunuza geldiğinde silmek istediğiniz iletiyi seçin. Bunun üzerine bir “Eylem” menü düğmesi var, buraya tıklandığında içeriği silmek için 2 farklı seçeneği bulabileceğiniz menüyü açıyor.

1kısa 7

Facebook mesajını sil

Bir mesajı silmek isterseniz bunu “Mesaj Sil” seçeneğini kullanarak yapabilirsiniz. Bununla birlikte, konuşmanın tüm dizinini silmek isterseniz, “İleti dizisini Sil” seçeneğini belirleyebilirsiniz ve bu, söz konusu ileti dizisindeki her iletiyi silecektir.

Bir Uzantı Kullanarak Birden Fazla Facebook İletisini Silme

Facebook kullanıcılarının birden fazla mesajı silmesine izin verilmez. Süreci daha az hantal hale getirmek için, Google Chrome kullanıcıları için Facebook Message Deleter adı verilen bir uzantı geliştirildi.

İlginizi Çekebilir:
Twitter Şifre Değiştirme İşlemi, Yeni Şifre Belirleme Yöntemleri

Adım 1. Uzantıyı kurun

Uygulamanın ana sayfasını ziyaret edin ve uzantıyı yükleyin. Uzantı, tarayıcı geçmişine, Facebook verisine ve diğer ayarlara erişimi talep ediyor. Ekle düğmesini tıklayın ve kurulum prosedürü başlatın.

Uzantı kurulduktan sonra, Facebook hesabınıza giriş yapın ve “Mesajlar” sekmesine tıklayın. Mesajları silmek seçeneği ekranınızda görünecektir. Tek seferde tek bir mesajı silmek için tek tek mesajların yanındaki “x” düğmesini tıklayın. Mesajı silmek için açmanız gerekmez. İleti kalıcı olarak silinecek.

 Tüm Facebook İletilerini Silin

Bu araç, kullanıcının “Tümünü Sil” seçeneğini kullanarak tüm iletileri tek bir sitede silmeyi kolaylaştırır. Uzantının, iletileri silmeden önce onaylamayacağını ve iletilerinizin tek bir düğmeyi tıklatarak kaldırılacağının farkında olmalısınız.

Uzantı aracı oldukça kullanışlı ve Facebook hesaplarından istenmeyen mesajları silmek için zaman harcamak istemeyen insanlar için iyi bir seçenektir. Facebook hesaplarına erişen kişilerin eski, istenmeyen ve istenmeyen e-postaları tek bir tıklamayla atma konusunda elverişli bir seçeneği var. Daha önce, bir seferde bir tane olmak üzere FB mesajlarını silmenin yolu çok uzun vakitler alıyordu. Facebook’ta messenger mesaj silme hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Facebook’ta mesajlar siliniyor ve eğer Silinen Messenger Mesajlarını Geri Getirmek İsterseniz bunları araştırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu