Sosyal Medya

Facebook Messenger Mesaj Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Başlıklar

Facebook hesabınızda gelen kutunuz dolduysa, temizlemek için Facebook messenger mesaj silme işleminin nasıl yapıldığını öğrenmelisiniz. Bugün Facebook’ta gerçekleşen çok miktarda iletişimle, gelen kutunuz hızla tıkanmış olabiliyor ve takip edilmesi zorlaşabiliyor. Bu nedenle bazı şeyleri düzenli tutmak için bazı mesajların silinmesi, Facebook messenger mesaj silme işlemi rutininizin bir parçası haline gelebilir. Neyse ki, birkaç saniye içinde yapabileceğiniz oldukça basit bir işlemdir, bu nedenle gelen kutunuzu düzenli tutmak hızlı bir iştir. Şimdi size Facebook mesajlarını ve konuşmaları nasıl adım adım bir rehberle silebileceğinizi gösterelim.

Facebook Messenger Mesaj Silme İşlemi

1kısa 7

Facebook Messenger mesaj silme işlemi birkaç dakikada gerçekleştirilebilir. Facebook hesabınıza girdikten sonra gelen kutunuza gitmek için sayfanın üst kısmındaki mesaj simgesini tıklayın. Buradaki mesajlar sohbetler halinde gruplandırılmıştır. Bu, başka bir kullanıcıyla mesaj alışverişinde bulunduğunuzda her bir mesajın sıraya yerleştirildiği ve en sonuncusuyla devam ettiği anlamına gelir. Bir mesaj silme ve bir sohbeti silme arasında ayrım olduğu için mesajlar silinirken bu önemlidir ve hangisini önceden yapmak istediğinizden emin olmalısınız.

Gelen kutunuza geldiğinde silmek istediğiniz iletiyi seçin. Bunun üzerine bir “Eylem” menü düğmesi bulunur. Buraya tıklandığında içeriği silmek için iki farklı seçeneği bulabileceğiniz menüyü açıyor.

Facebook mesajını silme işlemini “Mesaj Sil” seçeneğini kullanarak yapabilirsiniz. Bununla birlikte, konuşmanın tüm dizinini silmek isterseniz, “İleti dizisini Sil” seçeneğini belirleyebilirsiniz. Bu sayede söz konusu ileti dizisindeki her iletiyi silecektir. Bu sayede Messenger mesaj silme işlemini birkaç işlemde halletmiş olursunuz.

Uzantı Kullanarak Birden Fazla Facebook İletisini Silme

Facebook kullanıcılarının birden fazla mesajı silmesine izin verilmez. Süreci daha az hantal hale getirmek için Google Chrome kullanıcıları için Facebook Message Deleter adı verilen bir uzantı geliştirdi.

Uygulamanın ana sayfasını ziyaret ederek bu uzantıyı yükleyebilirsiniz. Uzantıyı kurtduktan sonra tarayıcı geçmişine, Facebook verisine ve diğer ayarlara erişimi talep ediyor. Ekle düğmesini tıklayın ve kurulum prosedürü başlatın.

Uzantı kurulduktan sonra, Facebook hesabınıza giriş yapın ve “Mesajlar” sekmesine tıklayın. Mesajları silmek seçeneği ekranınızda görünecektir. Tek seferde tek bir mesajı silmek için tek tek mesajların yanındaki “x” düğmesini tıklayın. Mesajı silmek için açmanız gerekmez, ileti kalıcı olarak silinir. Uzantı sayesinde daha kolay şekilde mesajları silebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:
Swarm Hesap Dondurma İşlemi

Tüm Facebook İletilerini Silme Yöntemi

Messenger mesaj silme işlemine tüm mesajları silme yöntemiyle devam edelim. Bu araç, kullanıcının “Tümünü Sil” seçeneğini kullanarak tüm iletileri tek bir sitede silmeyi kolaylaştırır. Uzantının, iletileri silmeden önce onaylamayacağını ve iletilerinizin tek bir düğmeyi tıklatarak kaldırılacağının farkında olmalısınız.

Uzantı aracı oldukça kullanışlı ve Facebook hesaplarından istenmeyen mesajları silmek için zaman harcamak istemeyen insanlar için iyi bir seçenektir. Facebook hesaplarına erişen kişilerin eski, istenmeyen ve istenmeyen e-postaları tek bir tıklamayla atma konusunda elverişli bir seçeneği var. Daha önce, bir seferde bir tane olmak üzere FB mesajlarını silmenin yolu çok uzun vakitler alıyordu. Facebook Messenger mesaj silme hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Messenger Gelen Mesajları İki Taraftan Nasıl Silinir?

Messenger mesaj silme işleminde iletideki mesajları iki taraftan da silmek istiyorsanız mesajın üzerine basılı tutun ve herkesten sil seçeneğine tıklayın. Mesaj karşılıklı olarak silinecektir.

Messenger Geçmişi Nasıl Silinir?

Messenger uygulamasında geçmişi silmek için ara kısmına gelin. Arama kısmında silmek istediğinizin üzerine basılı tutun ve sil seçeneğini tıklayın.

Facebook Messenger Mesaj Silince Karşı Taraftan Siliniyor mu?

Messenger mesaj silme işleminde mesajı iki taraftan silmek için herkesten sil yapmanız gerekir. Direkt olarak sildiğinizde iki taraftan silinmez, sadece kendinizden silmiş olursunuz.

Messenger’da Mesajlar Neden Silinmiyor?

Messenger uygulamasında mesajı herkesten sil yapmak için sadece 10 dakika süreniz vardır. 10 dakika geçtikten sonra mesajı karşı taraftan silemezsiniz.

Facebook Messenger Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Google Play Store veya App Store uygulamalarına giderek yeni sürümleri kolayca yükleyebilirsiniz. Arama çubuğuna Facebook Messenger yazdıktan sonra tıklayın ve eğer yeni sürüm varsa güncelleyin. Sürümünüz güncelse herhangi bir uyarı çıkmayacaktır.

Messenger mesajlar silince geri gelir mi merak edenler için Silinen Messenger Mesajlarını Geri Getirmek İsterseniz yazımızı öneriyoruz. Önemli bir mesajı sildiyseniz ve geri getirmek istiyorsanız yazımızdan faydalanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu