Facebook Zaman Tüneli Gizleme Geri Alma

Mesajlarınızı Facebook Zaman Çizelgesi Duvarında görüp görmediğinizi soran kişilerden mesajlar aldınız mı? Bazen kişilerin ya da sayfaların Facebook gönderilerini zaman tünelimizde gizlediğimiz olmuştur. Ardından bu kişi ya da sayfadan gelen gönderilen tamamen geri gizlendiği için tekrar görme ihtiyacı duyduğumuzda nasıl yapacağımızı öğrenmeliyiz. Facebook zaman tüneli gizleme geri alma işlemi için yazının devamını okuyun.

[wp_ad_camp_1]

Birkaç kişi bana ulaştı ve mesajlarını görüp görmediğimi sordu. Mesajları bulamadığımda daha sonra bu mesajların Facebook spam klasörüne gönderildiğini öğrendim; e-postaların bazen spam klasörlerine nasıl geldiğini biraz araştırdık ve sizlerede iletmeye çalışacağız.

Sayfanın yöneticisi sizseniz, spam klasörüne başka gönderilmiş olanları da görebilirsiniz. Yeni Facebook Zaman Çizelgesi biçiminde bu spam klasörünün nerede olduğunu bulmak biraz çaba gerektiriyor.

Yeni Facebook Zaman Çizelgesi duvarınızda kayıp veya gizli postaları nereye bulacağınızı size gösterecek kısa bir eğitimi sunuyoruz. Bu yayınları yönetmek için sahip olduğunuz seçenekleri de vurgulayacağım.

Düzenle veya Kaldır düğmesini tıklarsanız (Facebook Zaman Çizelgesi’ndeki bir yayının üst köşesine geldiğinizde görünür), sizde İletiyi Gizleme veya Silme seçeneği bulunur. Eylemin etiketi de belirttiği gibi, Zaman Çizelgesi’nden Gizle’yi seçtiğinizde, postayı, aslında silmek zorunda kalmadan Zaman Çizelgesi’nden kaldırır.

Facebook Zaman Tüneli Gizleme Geri Alma İşlemi

Gizli Mesajları Aktivite Günlüğü(Hareketler Dökümü) ile Geri Yükleme

Tüm gizli postalarınızı Hareket Günlüğünden geri yükleyebilirsiniz. Hareket Günlüğü “bugünden başlayarak gün gün yaptığınız mesaj ve her türlü hareketin kaydını tutan” (Facebook) listesidir, bu nedenle geçmişte gizlediğiniz tüm yayınları burada bulabilirsiniz. Aksine, bu, sildiğiniz yayınları içermez.

Hareket Günlüğü Düğmesi ile Gönderileri Düzenleme

 • Zaman Çizelgesi kapağının hemen altındaki Hareket Dökümünü Gör tıklayın

  Facebook Zaman Tüneli Gizleme Geri Alma
  Facebook Zaman Tüneli Gizleme Geri Alma
 • Sakladığınız yayını bulun

  Facebook Zaman Tüneli Gizleme Geri Alma
  Facebook Zaman Tüneli Gizleme Geri Alma

 

 • Her girişin sağ tarafında yayın durumunu görebilirsiniz.
Facebook Zaman Tüneli Gizleme Geri Alma
Facebook Zaman Tüneli Gizleme Geri Alma

 

 • Tıklayın ve durumu Zaman Çizelgesi’nden Gizli durumdan Zaman Çizelgesi’nde İzinli durumuna geçirin.
 • Yayın, daha sonra Zaman Çizelgenizde bir kez daha görülecektir.

Gizle ve Kaldır Düğmesi Farkı

Gizledikten hemen sonra görünen Geri al’ı tıklayarak yayını görüntüleyebilir veya geri yükleyebilirsiniz. Bu yüzden genelde gönderileri silmekten ziyade gizlemenizi tavsiye ederiz. Çünkü gizlenen gönderiler geri alınabilir fakat silinenlerin böyle bir şansı yoktur. Sonraki yazımız Facebook’da Arkadaşları Gizlemek hakkında olacaktır. Şimdiden iyi okumalar !

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir