Apple Kimliği şifre değiştirme

Apple Kimliği şifre değiştirme ve sıfırlama için birkaç seçenek mevcuttur. Yazımızda şifre değiştirme işlemini nasıl yapacağımıza bakalım. Özellikle yeni bir uygulama indirmeye veya bir şeyler yapmaya çalışırken hesabınızın kilitlenmesinden daha can sıkıcı bir şey yoktur. Şifreler gizliliğimiz için koruma sağlar, ancak unutmak büyük bir acı olabilir. Neyse ki, Apple Kimliği şifre değiştirme ve sıfırlama için birkaç seçenek mevcuttur ve bu yazımızda şifre değiştirme işlemini nasıl yapacağımıza bakalım.

Apple Kimliği Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Apple şifrenizi değiştirmek ve sıfırlamak için yapmanız gereken adımlar aşağıdaki gibidir. Siz de bu yöntemleri kullanarak şifrenizi sıfırlayabilir ve hesabınızı güvenli hale getirebilirsiniz. Apple kimliği şifre değiştirme işleminin yöntemlerine değinelim.

Apple Kimliği Hesap Sayfasını Kullanarak Şifrenizi Sıfırlama

AppleID veya şifremi unuttum Apple Store şifremi unuttum yazımıza göz atabilirsiniz. Şifreyi biliyor ve değiştirmek istiyorsanız devam edin.

Adım 1: Başlamak için appleid.apple.com adresine gidin ve sayfanın ortasındaki bölüme apple kimlik mailinizi ve ardından şifrenizi yazmanız istenecektir.

Adım 2: Apple Kimliğinizi girdiğiniz bir sayfaya yönlendirilirsiniz 

Not: Hesabınız için iki faktörlü kimlik doğrulamanız ayarlandıysa, ekranınız farklı görünür ve telefon numaranıza gelen sms ile onaylamanız istenir (bu konuda daha sonra bilgi verilecektir).

Adım 3: Artık e-postayla veya bir dizi güvenlik sorusunu yanıtlayarak şifrenizi nasıl sıfırlamak istediğinizi seçebilirsiniz. Hangi seçeneği belirlediğiniz kişisel tercihinize bağlıdır.

Adım 4: Resimde görüldüğü gibi mevcut şifrenizi girin ve ardından yeni şifrenizi girin.

Apple Kimliği şifre değiştirme
Apple Kimliği şifre değiştirme

Güvenlik sorularınızın cevaplarını unutursanız

Şifrenizi unuttuysanız, güvenlik sorularını yanıtlamak, değişiklik yapmak için hesabınıza geri dönmenin en hızlı yollarından biridir. Sonuçta, sadece siz – ya da sizi gerçekten iyi tanıyan biri – “En sevdiğiniz öğretmenin kimdi?” Gibi soruların cevaplarını bilirsiniz. Peki ya kendi güvenlik sorularınızın cevaplarını unutursanız? Neyse ki, yaptığınız takdirde, bunları değiştirmek de basit bir işlemdir (değiştirmek için şifrenize erişmeniz gerekecek olsa da). 

İlginizi Çekebilir:
Amerika iPhone Fiyatları | 14 Kaç Dolar?

Aşağıda güvenlik sorularını değiştirme yöntemi belirtilmiştir;

Adım 1: iforgot.apple.com adresine gidin ve Apple Kimliğinizi girin.

Adım 2: Güvenlik sorularımı sıfırlamam gerekiyor’u seçin ve Devam’ı tıklayın.

3. Adım: Şifrenizi girin ve Devam’ı tıklayın.

4. Adım: Açılır menülerden üç soru seçin ve uygun yanıtları sağlayın. Bu kadar!

Apple Kimliği hesap sayfasını kullanma

1. Adım: iforgot.apple.com adresine gidin ve iki faktörlü kimlik doğrulamayı ayarlarken gönderdiğiniz güvenilir telefon numarasını girin.

2. Adım: Güvenilir bir iPhone, iPad veya iPod’a bildirim göndermek için Devam’ı tıklayın.

3. Adım: Bildirimi iOS aygıtınızda aldığınızda İzin Ver’e dokunun.

Adım 4: Verilen adımları izleyin, şifrenizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

Not: Artık güvenilir bir cihaza erişiminiz yoksa ve yeni bir cihaz ayarlayamıyorsanız, şifrenizi değiştirme işlemi biraz daha karmaşık hale gelir. İki faktörlü kimlik doğrulaması yapmak mümkündür, ancak bu bir acıdır ve şifrenizi değiştirmeden önce doğrulamanız birkaç gün sürebilir.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir