Uygulamalar

Instagram Story Gizlice Bakma Yöntemi

Başlıklar

Baktığınızın gözükmemesi için instagram story gizlice bakma yöntemlerini deneyebilirsiniz. Bunları sizlere yazımızda tek tek aktaracağız. Bir arkadaşınızın Instagram hikayesine bakmak istiyorsunuz fakat onun sizi fark etmesini istemiyorsunuz. Bilindiği gibi Instagram istatistik verilerinde profil hikayelerine kimlerin baktığını gösterir ancak Instagram story gizlice bakma için birbirinden farklı birçok yöntem mevcuttur. Yazımızın devamında bunlara göz atalım.

Masaüstü Bilgisayarda Instagram Hikayelerine Gizlice Bakma İşlemi

Storiesig uygulamasından hikayesini görmek istediğiniz kişinin Instagram kullanıcı adını arama kutusuna yapıştırın. Unutmayın, bu web sitesindeki arama çubuğuna kesinlikle hikayesini görmek istediğiniz kişinin kullanıcı adını yapıştırın, profil linkini değil. Ardından, profili herkese açıksa kullanıcının mevcut tüm hikayelerini görüntüleyebilir ve hatta indirebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde kullanıcı sizin kim olduğunuzu bilmeyecektir. Masaüstü bilgisayarınızdan birkaç dakika içinde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone için Instagram Hikaye Gizli Görme Uygulaması 

instagram story gizlice bakma
instagram story gizlice bakma

Aracı uygulamalar sayesinde telefonunuzdan giriş yaparak hikayeleri gizlice görüntüleyebilirsiniz. App Store girerek Story Reposter uygulamasını indirin ve giriş yapın. Arama çubuğunda istediğiniz kullanıcıyı arayın ve ardından Instagram hikayelerini indirerek ya da normal bir şekilde izleyebilirsiniz. iPhone telefonlarda bu işlem geçerli olacaktır. Uygulama sayesinde adınız görünmeden kişinin hikayelerini görüntüleyebilirsiniz.

Android için Instagram Story Gizli Bakma Uygulaması

Google Play Store kullanarak Story Saver uygulamasını indirin ve giriş yapın. Sağ üst köşedeki arama simgesini kullanarak hesabı arayın. Hikayelerini bir feed biçiminde görüntüleyebileceksiniz. Bu yöntem biraz daha fazla çaba gerektirir ancak aynı zamanda daha kusursuzdur. Görüntülemekte olduğunuz hikayeleri indirip kaydetmeyi çok daha kolay hale getirir. Bu sayede android cihazınızda gizli şekilde storyleri izleyebilirsiniz.

Uygulama Olmadan Instagram Story Gizlice Bakma

Takip ettiğiniz kişinin uygulamasını gizlice izlemek istiyorsanız çevik bir parmak hamlesiyle bunu yapabilirsiniz. Bu işlemi yaparken çok dikkatli olmanız gerekir. Aksi halde isminiz hikayeyi izleyenler kısmında görünecektir.

Hikayeleri yana doğru kaydırırken izlemek istediğiniz hikayeden bir öncekine basılı tutun. Basılı tuttuğunuz hikayeyi yavaşça yana kaydırın. Bu sayede tam görüntülemeden istediğiniz hikayeyi görmüş olursunuz. Görüntüleyenler kısmında bu sayede adınız görünmez. Dediğimiz gibi; bu hareketi yaparken çok dikkatli şekilde hareket etmelisiniz. Eğer hareketi kaçırırsanız isminiz görünecektir.

İlginizi Çekebilir:
Whatsapp Havalı Grup İsimleri Türkçe Seçmeler

İnterneti Kapatarak Gizlice Story İzleme

Instagram uygulamasını açtıktan sonra hikayelerin yüklenmesini bekleyin. Sonrasında hikayelere gizlice bakabilirsiniz. İnternetinizin kapalı olduğuna eminseniz yüklenen hikayelerini sırayla izleyebilirsiniz. İnternetiniz kapalı olduğu için görüntüleyenler kısmında isminiz yazmaz. Bu şekilde birkaç hikayeye gizlice bakmanız mümkün olur.

Profili Açık Hesaplar için Instagram Story Gizlice Bakma

Hikayesini görmek istediğiniz kişinin profili açıksa hikayelerini kolayca görebilirsiniz ancak isminizin gözükmesini istemiyorsanız basit bir tüyo vardır. Kişinin hikayelerinde isminizin görünmesini istemiyorsanız onu engellemeniz gerekir. Hikayelerini izledikten sonra engelle seçeneğine tıklayarak isminizin görünmesini önlemiş olursunuz. Hikayesini tekrar izleyeceğiniz zaman engeli kaldırarak izleyebilir, tekrar engelleyebilirsiniz.

Gizli Instagram Profilleri için instagram Story Gizlice Bakma


Instagram hesabı gizli olan kişilerin profillerini görüntülemek için aracı uygulamalar kullanabilir veya mecburen istek gönderebilirsiniz. İstek göndermenize rağmen kabul etmiyorsa aracı uygulamalardan başka seçenek kalmıyor.

  • Yöntem 1: Tavsiye Edilen Yol Takipçi İsteği Gönderme

Başkalarının Instagram fotoğraflarını görmenin en meşru yolu onlara takipçi isteği göndermektir. Kullanıcı istek için bir bildirim alır ve isteği iptal etme veya onaylama şansına sahip olur. Her halükarda, kişi sizi zaten tanıyor olabilir ve takipçi isteğinizi kabul edecektir.

Bu yapıldığında, fotoğraflarını ve hikayelerini kolayca görüntülemek basitleşir. Kullanıcı talebi bir sebepten ötürü kabul etmiyorsa diğer yöntemlere bakınız.

  • Yöntem 2: Özel Instagram Profil Görüntüleyici Uygulamalarını Kullanarak Gizli Profillere Bakma

Yukarıda belirtilen yöntemlerle ilgilenmiyorsanız başkalarının hikayelerini ve resimlerini takipçi olmadan görüntülemenin başka yolları da vardır. Bu işlemi nasıl yapacağımızdan bahsedelim.

Private insta, Insta Looker, Insta DP gibi uygulamaları cihazınıza indirerek gizli Instagram hesaplarını görüntüleyebilirsiniz. Google Play Store veya App Store mağazalarında bulunan uygulamaları ücretsiz şekilde indirebilir ve hesabınızla giriş yaparak kullanabilirsiniz.

  • Yöntem 3: Sahte Hesap Kullanarak Gizli Profillere Bakma

Profilini görüntülemek istediğiniz kişiye kendi hesabınızdan istek göndermek istemiyorsanız sahte hesap kullanmanız gerekir. Sahte bir hesap oluşturarak ona takipçi isteği gönderebilir ve şansınızı deneyebilirsiniz. İsminizin belli olmadığı bir takma adla hesap oluşturabilir ve profilini görüntülemeye çalışabilirsiniz.

Göz atmak isteyebilirsiniz; instagramda Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu