isimden Numara Sorgulama, Bulma Programı Ücretsiz

Bu yazımızda, ücretsiz olarak isimden numara sorgulama yapabileceğiniz uygulamadan bahsedeceğiz. Üstelik kişinin resmi bile görünebilecek.

Aklınıza eski bir arkadaşınız geldi ve ona ulaşmak istiyorsunuz fakat elinizde numarası yok. Belki ona numarasının olmadığını söylemeye utanıyorsunuz. Bu ve benzeri durumlardan sizi kurtarabilecek bir uygulama var artık. Bu yazımızda, ücretsiz olarak isimden numara sorgulama yapabileceğiniz bir uygulama ile tanıştıracağız sizleri. Üstelik zaman zaman aradığınız kişinin resmi bile görünebilecek.

Numara Sorgulama Programı Truecaller Nedir?

Truecaller, Stockholm’de özel bir şirket olan True Software Scandinavia tarafından geliştirilen global bir telefon rehberi. Dünyanın her yerinde ücretsiz, hızlı arama ve arayan kimliği sağlar. Bu, rehberinizde kayıtlı olmayan kişinin arayan kimliğini gösteren çevrimiçi bir uygulamadır. Bu tarz ücretsiz uygulamalar sayesinde ulaşmak istediğiniz numaraları bulabilirsiniz.

Truecaller Nasıl Çalışır?

Truecaller çalışma mantığı şu şekildedir: İnsanlar bu uygulamayı indirdikleri zaman rehberlerini bu uygulama kaydeder. Örneğin sizin rehberinizde 100 kişi var hepsi isimleri ve numaraları ile kayıtlı, fakat başka bir arkadaşınızı sizin rehberinizdeki bir kişi ararsa ve o arkadaşınızda Truecaller varsa direkt sizin rehberinize kaydettiğiniz ismi anında görecektir.

Kısaca ülke nüfusunu ortalama 100’e bölersek 700 bin kişinin uygulamayı yeterlidir. Böylece herkesin numara ve ismi sistemde görünecektir. Türkiye için en yüksek indirme oranına sahip olduğundan, rahatlıkla bu programı indirebilir ve dilediğiniz sorgulamayı yapabilirsiniz. %90 ihtimalle kişi ismini kolaylıkla ücretsiz bulabileceksiniz.

Truecaller Programı ile Ücretsiz isimden Numara Sorgulama

Trucaller programını Google Play Store girerek ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde ücretsiz şekilde numara sorgulayabilirsiniz. Numarasını bulmak istediğiniz kişilerin ismini yazmanız yeterli olacaktır. İşlemin adımlarına yazımızın devamında detaylı şekilde göz atalım.

İsimden Numara Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Ücretsiz olarak numara sorgulama yapma işlemi için öncelikle yapmanız gereken cihazınıza uygun olan uygulamayı indirmek ve ardından aşağıdaki adımları takip etmektir. App Store veya Google Play Store giderek ücretsiz şekilde bu uygulamaları indirebilirsiniz.

isimden Numara Sorgulama
isimden Numara Sorgulama
isimden Numara Sorgulama
isimden Numara Sorgulama
 • Truecaller uygulamasını indirdikten sonra uygulamaya kayıt olun.
 • Kayıt esnasında sizlerden bazı izinler ve telefon onayı isteyecektir. Sadece sorgulama yapmak için izinlerin tümünü vermek zorunda değilsiniz.
 • Ardından orta kısımda bulunan “Ara” sekmesine basarak arama ekranına gelin.
 • Aramak istediğiniz kişinin ismini bu alana yazın ve sonuçlara bakın.
 • Kimi sonuçlarda resim de görünmektedir, fakat kimisinde sadece numara görünür.
 • Son olarak aradığınız kişiyi bulduğunuza inanıyorsanız , kişi numarasını alabilirsiniz.
 • Daha detaylı arama yapmak için Premium üyelik satın almalısınız.
İlginizi Çekebilir:
Apple Kimliği Unuttum Telefon Açılmıyor Sorunu

İstediğiniz kişilerin numarasını bulmak uygulama sayesinde bu kadar kolay oluyor. İşlem adımlarını takip ederek siz de uygulamayı kullanabilirsiniz.

Truecaller Programı ile Başka Neler Yapılabilir?

Cihazınıza indirdiğiniz programla numara sorgulama işleminin dışında başka işlemler de yapabilirsiniz. Trucaller programının numara sorgulama dışında ayrıca birçok özelliği mevcuttur;

 • Arama kısmına numara yazarak bilmediğiniz numaraların hangi isme ait olduğunu bulabilirsiniz.
 • Reklamları ve spamları bloklama seçeneğiyle sizlere gelen reklam içerikli aramaları doğrudan engelleyebilirsiniz.
 • Numara görünmeyen aramaları engelleme seçeneğiyle gizli numaradan arayan kişileri engelleyebilirsiniz.
 • Telefon Zil Sesi ayarlarını bu program üzerinden ayarlayabilirsiniz.
 • Arayan kişiye özel müzik ya da ses ekleyebilirsiniz.

Tahmin edeceğiniz üzere isimden numara sorgulama işlemi biraz zor bir süreçtir. Yaklaşık 4 milyar telefon kaydının bulunduğu Truecaller uygulamasıyla bunu yapma şansınız biraz da olsa yüksektir. Aklınıza takılan ya da eklemek istediğiniz bir şeyler olursa yorumlardan bize dönüş yapabilirsiniz.

Bonus: Bir Kişinin Telefon Numarasını Nasıl Bulabilirim?

Kişiye ait telefon numarası bulmak için başka yöntemler de bulunur. En yaygın yöntemlerden biri 118 80 gibi bilinmeyen numara servislerini kullanmaktır. Bu servisler ücretli olsa da birçok kişinin telefon numarasına bu şekilde ulaşabilirsiniz. Ararken telefon numara sorgulama servislerinin dakika başına ücretlendirme yaptığını unutmayın. Genelde yüksek fiyatlarından dolayı birçok kişi bu servisleri kullanmaz ve bunun yerine ücretsiz uygulamalara başvurur.

Birçok ücretsiz uygulama sayesinde siz de ücretsiz şekilde arayanın kim olduğuna dair ipuçları edinebilirsiniz. Güvenilir olmayan numaraları tekrar aramanız veya aradıklarında telefonu açmanız önerilmez. Bu tarz şüpheli numaraları engellemeniz daha doğru olacaktır.

Diğer yazımıza göz atmak isteyebilirsiniz; 5 Farklı Yöntem ile iPhone imei Sorgulama

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir