instagram fake hesap kime ait olduğu öğrenme

Günümüzde İnternet günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu sadece fiziksel dünyamızın bir uzantısıdır ve bu nedenle her zaman farkında olamayacağımız sorumluluklar getirir. Son zamanlarda instagram fake hesap kime ait olduğu öğrenme hakkında sorular gelmeye başladı. Bunun çözümü konusunda neler yapabiliriz bu yazımızda incelemeye çalıştık.

[wp_ad_camp_1]

Facebook, Twitter ve Instagram’da yayın paylaştığımızda, beğendiğimizde, yorum yaptığımızda ve paylaştığımızda, tüm bunlar çevrimiçi “kaydımızın” bir parçası haline gelir. Çoğumuz bunu şeffaf bir şekilde yapıyoruz, ancak bunu anonim olarak yapan insanlar da var. Ancak, çevrimiçi bile olsa gizli kalamazsınız.

Neden Instagram’da birinin gerçekte kim olduğunu öğrenmek istersiniz? Bunun çevrimiçi taciz, sahtekarlık ve diğer kötü niyetli davranışlar gibi birçok nedeni vardır. Öte yandan, birisinin sadece bir işlem yapmak, sınırlı sayıda spor ayakkabı satın almak ve benzeri şeyler yapmak için sahte bir profil oluşturduğu bazı durumlar vardır.

Bu nedenle, eğer instagram hesabının gerçekte kime ait olduğunu öğrenmek istiyorsanız, o hesabın o anki ip adresini bulmak size o kişinin lokasyon bilgisini verecektir. Anlık konumunu bildiğiniz kişi de size onun kim olduğunu tahmin etmenize ,çok sayıda şeyi tespit etmenize ve sonraki adımlarınızı buna göre planlamanıza yardımcı olabilir.

Instagram Fake Sahte Hesap Kime Ait Olduğu IP Üzerinden Öğrenme

IP adreslerini bulduğunuzda insanlar hakkında ne bulabileceğinizi biliyor olsaydınız şaşıracaksınız. Bazı basit becerilerle, başkalarının IP adresini Instagram’da nasıl bulacağınızı öğrenebilirsiniz.

IP’lerini bildiğinizde, konumlarını, adlarını ve diğer kişisel bilgilerini bulabilmeniz için yalnızca bir adım uzaktasınız.

Birisi hakkındaki tüm bu bilgileri bildiğinizde, birinin sohbet odanıza, içeriğinize, web sitenize vb. Erişmesini engelleyebilirsiniz.

Birinin IP’sini bulmak ilk başta göründüğünden çok daha kolaydır. Aslında, Grabify IP Logger gibi bunu hızlı ve kolay bir şekilde yapmanıza yardımcı olabilecek birkaç web sitesi vardır.

İlginizi Çekebilir:
En iyi Hava Durumu Programları Nelerdir?

Instagram hesabından IP adresini nasıl alacağınızı öğrenmek istiyorsanız izlemeniz gereken adımlar;

  • IP’sini bilmek istediğiniz kişinin profiline gidin.
  • Kullanıcı adlarının yanındaki üç noktayı tıklayın.
  • Profil URL’lerini kopyalayın.
  • Grabify IP Logger, IP Logger veya benzer web sitelerine gidin.
  • Bağlantıyı çubuğa yapıştırın ve “URL oluştur” u tıklayın. Sonuçlar sayfası açıldığında, yeni bir bağlantı oluşturulduğunu göreceksiniz.
  • İsteğe bağlı: Yeni bağlantı çok uzunsa, Google URL Kısaltıcı ile kısalttığınızdan emin olun.
  • Bir süre kişiyle sohbet edin ve onlara (kısaltılmış) bağlantı gönderin. Onlara harika bir resim görmelerini veya bu bağlantıda harika bir hikaye okumalarını istediğinizi söylemek akıllıca olacaktır.
  • Tıkladıklarında, kullandığınız günlükçü web sitesindeki sayfayı yenileyin ve kişinin IP adresini sayfanın altında elde etmiş olursunuz.
  • Kişiyle sohbet etmek için Facebook veya Instagram’ı kullanıyorsanız, gerçek IP’lerini almak için ‘Botları Gizle’ seçeneğini açmanız gerekebilir.
  • Bilmeniz gereken tek şey kişinin IP adresiyse gitmekte fayda vardır. Ancak, kişi hakkında daha fazla ayrıntı öğrenmek istiyorsanız, birkaç adım daha atmanız gerekir.

IP Tracker veya diğer benzer web sitelerine gidin.

IP Tracker seçeneğini tıklayın. Kişinin ip adresini sürekli takip edin ve nerelere uğradığını görün.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir