app store hesabı açma

Apple kimliğiniz, iTunes Store, App Store, iBooks Mağazası, iCloud, iMessage, Apple News, Podcast’ler vb. Apple servislerine erişmek için kullandığınız hesap olarak tanımlanır. Yazımızın devamında app store hesabı açma işlemini kolayca öğrenebilirsiniz. Hesaba eşi olmayan bir e-posta adresi ve şifre kullanarak giriş yaparsınız.

Apple kimliği nedir?

Bu Apple Kimliği ayrıca, istediğiniz Apple Store’dan içerik satın almanızı ve indirmenizi sağlar. Daha önce de belirttiğimiz gibi, tüm hizmetlere erişmek için yalnızca bir kimliğe ihtiyacınız var. Bu, iCloud’a erişmek için Apple Kimliğini kullandıysanız, iTunes’dan şarkı satın almak için aynı olanı kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Apple kimliği oluşturmak için gerekenler


Yeni bir cihaz kurmaya çalışan veya ilk defa iTunes veya iCloud’da oturum açmaya çalışanlar, bir Apple kimliği oluşturması gereken kişilerdir. Bu hizmetlerden herhangi birine daha önce erişmişseniz, zaten bir Apple kimliğiniz olması muhtemeldir.

Düzenli olarak kullandığınız geçerli bir e-posta adresi. Bu, kullanıcı adınız olarak kalıcı olacaktır ve her kullanıcı adı sorulduğunda bu e posta adresinizi girmeniz gerekecektir.

Güçlü olarak kabul edilen bir şifre. Güçlü bir şifre için karakter ve rakam ve harfleri aynı anda kullanmanızı tavsiye ederiz.

Üç güvenlik sorusu ve kurtarma e-posta adresi sizlere sorulacaktır. Bunlara hatırlanması kolay cevapları girebilirsiniz. İki faktörlü kimlik doğrulaması kullanmazsanız, bu cevapları her zaman hatırlamalısınız. Şifrenizi unuttuysanız, yapmanız gerekenleri buradan okuyabilirsiniz.

App Store Hesabı Açma İşlemi Nasıl Yapılır


Yapılacak ilk şey, telefonunuzdaki Ayarları başlatmaktır. Buradan, ekranınızın üstündeki “iPhone’unuzda oturum açın” düğmesini tıklayın.

Daha önce bir oturum açılmışsa o hesabın üzerine tıklayın ve en alt kısımda bulunan “Çıkış Yap” bölümüne tıklayın. Çıkış işlemi için parola sorarsa ve bilmiyorsanız şifremi unuttum yazımızı okuyun !

“Apple kimliğinizi unuttunuz mu?” Yazılı bir bölüm göreceksiniz. Buna tıklayın ve ardından yeni bir Apple kimliği oluşturmanız için bir pencere açıldığında “Apple kimliği oluştur” seçeneğini tıklayın.

İlginizi Çekebilir:
iCloud Şifremi Unuttum Telefonu Sıfırlayamıyorum Çözümü

Sağlanan alana, doğum tarihinizi girin ve ileri ‘yi tıklayın.

Sizden adınızı ve soyadınızı girmeniz istenecek ve ardından bir sonraki kısma tıklamanız gerekiyor.

Daha sonra mevcut e-posta adresinizi seçmeniz istenecektir. Ayrıca yeni bir iCloud e-postası alma seçeneğiniz de vardır. Hangisini seçerseniz seçin, hesap için bir şifre oluşturmanız ve doğrulamanız istenir.

Bundan sonra, bir güvenlik sorusu seçin, bir cevap verin ve ardından iki soru cevap için bu adımları tekrarlayın.

Şartları kabul edin.

İCloud verilerini takviminizden, irtibat kişinizden ve hatırlatıcılarınızdan senkronize etmek için birleştirme veya birleştirme yapmamayı seçebilirsiniz.

Son şey; “iPhone’umu Bul” özelliğinin açık olduğunu onaylayın. Sadece OK düğmesine basın.

Mevcut bir Apple Kimliği Hesabınız Var Mı?

Mevcut bir kimliğiniz varsa ve başka bir tane oluşturmanız gerekiyorsa, verileri taşıyamayabileceğinizi bilmeniz gerekir. Mailiniz ile ilgili hesabınız olup olmadığını kontrol etmek için Tıklayın!

Mevcut bir Apple Kimliğiniz Var mı?
Mevcut bir kimliğiniz varsa ve başka bir tane oluşturmanız gerekiyorsa, verileri bir önceki hesaptan yenisine taşıyamayabileceğinizi aklınızda bulundurmanız gerekir.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir