instagram Fotoğraf Gizleme, instagram Takipçi Gizleme

Şimdiye kadar, çoğumuzun muhtemelen unutmaması gerektiği birçok Instagram fotoğrafı vardır. Dürüst olursak, 2014’te iştah açıcı bulduğumuzu düşündüğümüz tüm yemek resimleri muhtemelen şimdi daha bir lezzetlidir. Neyse ki Instagram fotoğraf gizleme özelliği ile hepimiz için, resimlerimizi başkasına göstermeden saklamamıza izin verecek bir özellik sunuyor.

instagram arşiv özelliği ile kullanıcılar, fotoğraflarını özet akışlarından gizleyebilir yani geçici olarak kaldırmış olurlar. Fakar kendileri arşivlerim bölümünden daha sonra bu fotoğraflarını yine görebileceklerdir.

Instagram Fotoğraf Gizleme İşlemi

Fotoğraf gizleme özelliği olarak instagram Arşivle fonksiyonunu getirmiştir. Daha önceleri gizleme işlemine hiç izin vermeyen instagram, çok önemli bir adım atmış ve Arşivle butonu ile gönderilerimizi sadece bize görünür kılmıştır. instagram fotoğraf gizleme işlemi için;

  • Öncelikle Profil sayfanıza gitmeniz gerekir.
  • Daha sonra gizlemek istediğiniz fotoğraf gönderisinin üstündeki 3 nokta işaretine tıklayın.
  • Ardından gelen pencerede Arşivle butonuna dokunun.
instagram Fotoğraf Gizleme
instagram Fotoğraf Gizleme
  • Arşivlemiş olduğunuz fotoğraflar yine Profil sayfanızın en üstünde ters yarım saat işareti ile gösterilir. Buraya tıklayarak tüm gizlediğiniz fotoğraflarınızı görebilirsiniz.
instagram arşiv görüntüleme
instagram arşiv görüntüleme
  • Eğer hiç arşiv fotoğrafınız yoksa , henüz fotoğraf yok uyarısı alırsınız.
  • Arşivden fotoğraflarınızı tekrar profilde göster seçeneğine tıklayarak, takipçilerinizin görmesine izin verebilirsiniz

Bir fotoğraf arşivlendiğinde, feed’inizde artık görünmeyecek ve takipçileriniz onları göremeyeceklerdir. Bununla birlikte, onları arşivden çıkarmayı seçerseniz, fotoğraflar tekrar kullanılabilir duruma gelecektir.

instagram Takipçi Gizleme

instagram’da takipçi sayınızı gizlemenin bir yolu yoktur maalesef. Sadece sadece aşağıdaki linkten hesabınızı gizli yaparsanız, onaylamadığınız kişiler takipçi sayınızı göremeyecektir. Yani hesabınızı gizli yapmaktan başka bu konuda ilerleme yapacağınız başka adım şu an için yoktur.

İLGİLİ MAKALE: instagram Hesap Gizleme İşlemi

Instagram fotoğraf gizleme konusunda detayları aktarmaya çalıştık. Fotoğraf gizleme işlemi sadece mobil uygulamalardan yapılabilir. www.instagram.com adresinden fotoğraflarınızı gizleyemezsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir