0 11

iPhone bul özelliği, tüm iPhone’larınızı, iPad’lerinizi ve Mac’lerinizi tek bir yerde takip etmenizi sağlar. Yeni bir cihaza geçiyorsanız, mevcut cihazınızda işlem yapıyorsanız veya cihazı sattıysanız, telefonu vermeden önce mutlaka buradan cihazınızı kapatın.

Yeni sahibinin verilerinize erişememesini ve aynı zamanda aygıtı kendi iCloud hesabına bağlayabilmesini engeller ve cihazdan hiçbirşey anlamaz. iPhone’umu Bul kapatma işlemini, hangi yöntemlerle kolayca nasıl yapacağınızı öğrenmek için yazının devamını okuyun.

Not: iPhone’umu bul özelliğini satmak için kaldırmak istiyorsanız bunun yerine silmeyi tercih etmelisiniz. Böylece, yalnızca iPhone’um ve Etkinleştirme Kilidini kaldırmayıp, verilerinizi yanlışlıkla cihazınızla birlikte vermediğinizden emin olacaksınız.

İLGİLİ MAKALE: iCloud şifrenizi bilmiyor ya da unuttuysanız lütfen Okuyun!

iCloud iPhone’umu Bul Kapatma

IPhone’unuz, iPod touch veya iPad’inizi elinizde tutmaya devam ederseniz cihazları kapatmanın en kolay ve en hızlı yolu cihaz ayarlarından aşağıdaki gibi yapmaktır:

 • Ana ekrandan Ayarlar’ı başlatın.
 • ICloud üzerine dokunun.
 • IPhone’umu Bul öğesine dokunun.
 • Anahtarımı Kapalı konumuna getirin.
 • Onaylamak için Apple Kimliği şifrenizi girin.
 • Kapat’a dokunun.
iPhone'umu Bul kapatma
iPhone’umu Bul kapatma

Bu kadar. IPhone’unuzu veya iPad’inizi Artık iPhone’u bul özelliğini kullanarak bulamazsınız. Tekrar açmak için, aynı adımları takip etmeniz yeterlidir.

iPhone, iPad veya Mac’i, iPhone’unumu Bul Uygulaması ile Silmek

Eğer cihazı satmayı düşünüyorsanız ve cihaz halen daha elinizde ise, iPhone Bul özelliği ile tüm bilgileri silmek en mantıklı yöntemdir. Cihaz üzerinden ve iPhone bul uygulaması içinden silmek daha kolaydır. Bunu yapmak için;

 • Herhangi bir iOS cihazından Benim iPhone’umu bul uygulamasını başlatın. Cihazınızda yoksa ücretsiz olarak indirmek için tıklayın!
 • İstenirse, iCloud hesabınızla oturum açın.
 • Silmek istediğiniz cihaza harita üzerinden dokunun.
 • Ekranın sağ alt köşesindeki iPhone’u Sil seçeneğine dokunun
 • Tüm içeriği ve ayarları cihazdan silmek için Sil’e dokunun.
iPhone'umu Bul kapatma
iPhone’umu Bul kapatma

Hepsi bu kadar! IPhone’unuz veya iPad’iniz artık fabrika ayarlarına sıfırlandı. Cihazınızı tamamen kaybettiyseniz ve geri getirmeyeceğinize kesinlikle emin olduğunuz için bu iyi bir yöntemdir. Cihazınızı satıyorsanızda mantıklı.

İlginizi Çekebilir:
En İyi Kombi Markası Hangisi? Tavsiye ve 2023 Fiyatları

iPhone’umu Bul kapatma sonucu iPhone cihazı silme basit bir işlem değildir. Gerçekten cihaz sıfırlanıp Fabrika ayarlarına döndüğü için , silme işlemi yapılmadan önce çok iyi düşünülmelidir. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir