facebook arkadaş gizleme

Gizlilik, Facebook’un en büyük endişelerinden biridir, ancak yakın zamanda FB, bir kullanıcının gizliliğini korumak için birçok yeni ayar yapmıştır. Facebook arkadaşları gizleme işlemi de bunlardan biridir. Arkadaş listenizi diğer kişilerden nasıl gizleyebileceğinizi göstereceğiz.

Şimdi, bir kullanıcı profilindeki neredeyse her şeyi kontrol ediyor (ör. Durum, fotoğraflar, albümler vb.). Kullanıcı ayrıca, gönderiyi nasıl paylaşmak istediklerine (örneğin, herkes, arkadaşlar, arkadaşların arkadaşları gibi vs.) kontrol edebiliyor. Kullanıcılar bir durumu belirli kişiler tarafından manuel olarak gizleyebilir.

Arkadaş listenizi bile gizleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Bu doğru.

Yabancıların arkadaş listenizi görmesini istemiyorsanız, sadece onlardan gizleyebilirsiniz. Bu çok kolay. Arkadaş listenizin görünürlüğünü değiştirmek için geliştirilmiş Facebook gizlilik ayarlarını kullanabilirsiniz.

Facebook arkadaş listenizi herkese açık tuttuğunuzda fark etmiş olduğum bir şey, birçok kişinin bu listeyi görüp körü körüne sizlerin arkadaşlarını eklemeye başlamasıdır.

Ve ortak arkadaşlar gördüğünde, diğer arkadaşlar genellikle arkadaş talebini kabul eder. Bayan arkadaşlarınız için, karşılıklı bazı arkadaşınızın ona bir arkadaş talebi gönderdiğini bildirmesi sizi utandırabiliyor.

Arkadaş listenizi yalnızca size görünür ve başkalarından gizlenmesine izin vermek daha iyidir.

Bu kılavuz kısa bir süre önce önemli değişiklikler yaptıkça, yeni Facebook gizlilik ayarlarıyla eşleşecek şekilde güncellendi. Bu yeni öğreticiyi takip edin ve Facebook arkadaş listenizi başkalarından gizleyin:

Facebook Arkadaşları Gizleme Yöntemi

 1. Facebook hesabınıza giriş yapın.
 2. Profil sayfanıza gidin.
 3. Arkadaşları tıklayın
 4. Burada Kalem işaretinden bulunan Düzenle seçeneğine tıklamanız gerekir.
 5. Şimdi, Facebook arkadaş listesinde, sağdaki “Yönet” simgesine tıklamanız ve “Gizlilik’i Düzenle” yi tıklamanız yeterlidir. Ardından
 • Herkes
 • Arkadaşlar
 • Tanıdıklar Hariç Arkadaşlar
 • Sadece Ben
 • Özel
 • Diğer

Seçeneklerinden birini seçerek arkadaş listenizi kimlerin görebileceğini seçmeniz gerekir. Buradan arkadaş listenizi kimlerin görebileceğini ve kimin yapamayacağını kontrol edebilirsiniz. Genellikle arkadaşlarımın görünür olmamasını sağlarım, çünkü bu arkadaşlarımın mahremiyeti için daha iyidir, sınırsız arkadaşlık talepleri ile bombalanmalarını istemiyorum.

İlginizi Çekebilir:
Özelden Nasıl Aranır? Özel Numaradan Aramak

Daha iyi anlamak için bu ekran görüntüsüne göz atın:

facebook arkadaşları gizleme
Facebook Arkadaşları Gizleme
Facebook'da Arkadaşları Gizleme
Facebook Arkadaşları Gizleme
Facebook'da Arkadaşları Gizleme
Facebook Arkadaşları Gizleme

Herkesin Facebook arkadaş listenizi görmesini istemiyorsanız, “Arkadaş listenizi kimler görür” ayarını “Sadece Ben” olarak bırakın. (Facebook arkadaş listenizi başkaları için görünür tutmak tamamen sizin tercihinizdir, ancak öneri arkadaşlarınızın gizliliği için gizli tutmak olacaktır.)

Bundan sonraki yazımızda Facebook ta yaptığınız beğenileri diğer arkadaşlarınızın görmesini engellemek için neler yapabileceğinizden bahsedeceğiz. Şimdiden iyi okumalar !

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir