Facebook Şifremi Unuttum, Facebook Hesap Kurtarma İşlemi

Şüphesiz Facebook, 1 milyardan fazla kullanıcısı olan 1 numaralı Sosyal ağ sitesi. Arkadaşlarınızın ve ailenizin son zamanlarda neler yapmış olduğunu kontrol etmek için harika bir yer. Peki bu sisteme girmek için gerekli olan şifrenizi unutursanız ne olur. Bu yazımızda facebook şifremi unuttum, hesabımı nasıl kurtarırım diyenler için çözüm yolları arayacağız.

[wp_ad_camp_1]

Facebook Şifremi Unuttum, Facebook Şifre Sıfırlama Yöntemleri

Facebook hizmetlerine giriş yapmak ve kullanmak için bir e-posta ve şifre girilmesini gerektiriyor. Ancak gerçek kâbus, hesap şifrenizi unuttuğunuzda başlar. Facebook’un şifrenizi sıfırlamaya yönelik kendi programı var ve basit bir prosedür izleyerek yeni bir şifre oluşturma olanağı tanıyor.

# Yöntem 1: Varsayılan E-posta Kullanarak Facebook Parolasını Sıfırla

Her Facebook hesabı, mevcut bir e-posta veya telefon numarası kullanılarak oluşturulmuştur. Facebook’a e-posta hesabı kimliğini bildirirseniz, Facebook, şifreyi sıfırlamanıza yardımcı olabilir. Bu adımları izlemeniz yeterlidir ve Facebook şifrenizi kolayca sıfırlayabilmelisiniz.

Adım 1. Varsayılan İnternet tarayıcınızı kullanarak www.facebook.com‘u bilgisayarınızdan veya dizüstü bilgisayarınızdan açın.

Facebook Şifremi Unuttum
Facebook Şifremi Unuttum

Adım 2. Oturum açma alanının altında bulunan “Hesabını mı Unuttun” u tıklayın.

Facebook Şifremi Unuttum
Facebook Şifremi Unuttum

Adım 3. Mevcut e-posta adresinizi, Facebook’a kayıt olurken kullandığınız e posta adresini girin.

Adım 4. Sizden devam etmenizi isteyecek ve GMail hesabınıza erişmek için izin isteyecek bir pop mesajı belirecektir. Sürece devam edin ve prosedürü bitirin. Ayrıca mevcut Gmail hesabınıza giriş yaparak da şifre yenilemeye izin verir.

Lütfen dikkat: Bu adımı tamamlamak için geçerli mail hesabınızla oturum açmanız gerekir. Eğer geçerli Gmail adresinizin de şifresini unuttuysanız , önce onu kurtarın. Şimdi, Facebook hesabına giriş yapmak için mail hesabınızla aynı şifreyi kullanabilirsiniz.

Yöntem # 3: Telefon Numarasını Kullanarak Facebook Hesabı Parolasını Sıfırla

Bir telefon numarasını Facebook hesabınıza bağladıysanız, yukarıdaki yöntemdeki Adım3’te kaydetmiş olduğunuz telefonu başında ülke kodu ile birlikte girin.

İlginizi Çekebilir:
Trend Topicler Nedir ve Nereden Bakılır?

Bu durumda, e-posta yerine telefon numaranızda bir güvenlik kodu alacaksınız. Bundan sonra yukarıda belirtilen yöntemle aynı adımları tekrarlayın ve Facebook hesabınız için yeni bir şifreye sahip olursunuz.

Sonuç:

Facebook sizlere şifrenizi unuttuğunuzda , gayet yardımcı olarak tüm seçenekleri sunmaktadır. Hem eposta hesabınıza erişemiyor hem de telefon bağlantınız yoksa, maalesef yapacak bişey kalmamış demektir ve şimdilik Facebook hesabınıza erişme imkanınız yoktur. Aklınıza takılan birşey olursa yorumlarda yazmaktan çekinmeyin 🙂

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir