gmail şifremi unutum

Gmail şifremi unuttum ne yapmalıyım diyorsanız siz de yazımızdaki yöntemleri kullanarak hesabınızı geri alabilirsiniz. Gmail, bugüne kadar dünyanın her yerinde ücretsiz olarak sunulan en başarılı e-posta sağlayıcısıdır. Teknik olarak, e-postaları alma ve gönderme konusunda Gmail’de istediğiniz kadar alanı kullanabilirsiniz. Her e-posta sağlayıcısı hizmeti gibi, Gmail hesabınıza erişmek de  e-posta adresinizi ve şifrenizi girmeyi gerektirir. Siz de Gmail şifremi unuttum diyorsanız aşağıdaki yöntemleri izleyebilirsiniz.

Gmail Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Google hesabı çok esnek olduğundan dolayı, Gmail hesabınıza girerseniz YouTube, G + Hangout, Google Drive vb. Gibi diğer Google hizmetlerine otomatik olarak giriş yapmış olursunuz. Dolayısıyla, Gmail şifremi unuttum diyorsanız Google tarafından sağlanan hizmetlerin herhangi birinde oturum açamayacağınızı varsayıyoruz.

Neyse ki, kendi Gmail şifremi unuttum diyenler için Google mevcut şifrenizi ve kişisel bilgilerinizi bildiğinden geri alma şansınız yüksektir. Gmail çok kullanışlıdır ve şifrenizi geri almanın çeşitli yollarını sunar. Size birkaç dakika içinde Gmail şifrenizi nasıl sıfırlayacağınızı göstereceğiz. Bu bir roket bilimi değildir ve Gmail şifrenizi sıfırlamak için bir bilgisayar uzmanı olmanız gerekmez. Okumaya devam etmeli ve bu öğreticinin sonuna kadar Gmail şifrenizi sıfırlayabilmelisiniz.

Kurtarma E-postası Kullanarak Gmail Parolasını Sıfırla

Gmail şifremi unuttum diyorsanız ilk olarak parola sıfırlamayı deneyin. Gmail kimliğinizi doğrulamanın farklı yolları vardır. Google, kimliğinizi tanımak ve şifreyi değiştirmenize izin vermek için bir dizi soru soracak çok sistematik bir şifre kurtarma sihirbazı kullanıyor.

İlk bölümde, Kurtarma e-postalarınızı kullanarak Gmail şifrelerini nasıl sıfırlayacağınızı göstereceğiz. Kilitlenmeden önce bir kurtarma e-postası ayarladıysanız, bu yönteme devam edin. Bir kurtarma e-postası ayarladıysanız, Gmail Şifrenizi sıfırlamak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

Adım 1: Gmail.com‘a gidin ve Gmail şifremi unuttum seçeneğine tıklayın.

Adım 2: Hatırlayabileceğiniz daha önceki bir şifre girmeniz istenecektir. Bu şifreyi doğru bir şekilde girerseniz, Gmail’in hesabınızı tanıması daha kolay olacak ve şifrenizi sıfırlamanız için size daha kolay arayışlar önerecektir.

gmail şifremi unuttum
gmail şifremi unutum

İpucu: Son şifrenizi hatırlamadıysanız, şifrenizi sıfırlamak için Gmail’in farklı bir soru kümesi verebilmesi için “Farklı bir soru deneyin” seçeneğini tıklayabilirsiniz.

  1. Adım: Ardından, Gmail, ikincil e-postanızda, istenen sorulan sayfada girmeniz gereken bir güvenlik kodu gönderecektir. Güvenlik kodu altı basamak içerecek ve Gmail.com’da oturum açtığınızda kurtarma e-postası olarak seçtiğiniz e-postada gönderilecektir.
İlginizi Çekebilir:
İnternet'de Tam Geçmişi Göster ve Sil Seçenekleri

Aşağıdaki ekran Gmail ekibi tarafından gönderilen e-postanın nasıl göründüğünü gösterir.

gmail şifremi unutum
gmail şifremi unutum

Adım 4. Güvenlik kodunu giriniz ve Gmail size, hesabınız için yeni bir şifre oluşturma seçeneği sunmalıdır.

gmail şifremi unutum
gmail şifremi unutum
  1. Adım. Gmail hesabınıza giriş yapmak için yeni parolayı kullanın ve bir dahaki sefere unutmamak için yeni parolayı bir kağıda not etmeyi unutmayın. Daha sonra tekrar şifre değiştirmek isterseniz Gmail şifre değiştirme işlemine bakabilirsiniz.

Şimdi, kurtarma e-postanızı unutursanız o zaman bu bölüm çok yardımcı olmayacaktır. Bu durumda bazı farklı sorular deneyeceksiniz. Gmail şifrelerini sıfırlama alternatif yollarını öğrenmek için okumaya devam edin.

Güvenlik Sorularına Yanıt Vererek Gmail Parolasını Sıfırla

Bu yöntem, kurtarma e-postasını da unuttuysanız çok yararlıdır. Bu durumda, Gmail hesabını ilk kez oluştururken ayarladığınız güvenlik sorularını yanıtlamanız gerekir. Gmail şifrenizi sıfırlamak için güvenlik oturumunu atlayıp şifrenizi sıfırlayabilmeniz için en az bir soruyu doğru cevaplamanız gerekir.

Adım 1: “Farklı bir soru istiyorum” seçeneğini tıklayın ve sayfa yüklenene kadar bekleyin.

Adım 2: “Güvenlik Sorularını Yanıtla” yı seçin ve pop quizini görmek için devam butonuna tıklayın.

Adım 3: “Annenizin kızlık soyarı nedir”, “Kütüphane kartınızın numarası” vb. Gibi güvenlik sorularınızın cevaplarını girmeniz istenecektir. Bu tamamen kaydolurken hangi soruları yanıtladığınıza bağlıdır.

gmail şifremi unutum
gmail şifremi unutum

Adım 4: Yanıtları başarılı bir şekilde girerseniz Gmail size tekrar giriş yapmak için kullanabileceğiniz yeni bir şifre ayarlama seçeneği sunar.

gmail şifremi unutum
gmail şifremi unutum

Bu kadar. Artık Gmail şifrenizi başarıyla sıfırladınız. Şimdi arkanıza yaslanın ve tadını çıkarın!

Gmail şifrenizi sıfırlamak, ne yapacağınızı biliyorsanız hayali bir görev değildir. Bu yazıda yalnızca Gmail şifrenizi sıfırlamanın birkaç yolu gösterilir. Hesabınızdaki saldırı girişiminde bulunmayı önlemek için Gmail şifrenizi düzenli olarak değiştirmeyi unutmayın. Parolalarınızı unuttuğunuz her an geri alabilmeniz için parolalarınızı güvenli ve uygun bir yerde saklamanız önerilir.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir