iPhone Şifremi Unuttum

IPhone’un şifre özelliği, kişisel verilerinizin meraklı gözlerini uzak tutmanın önemli bir yoludur. Ancak iPhone şifremi unuttum diyorsanız ne yapacaksınız. Yanlış şifreyi peşpeşe altı kez ya da ara vererek 10 kez girdiğinizde, iPhone’unuzun devre dışı bırakıldığını belirten bir mesaj tetiklenir. İster bu mesajı aldınız ya da sadece şifrenizi unuttuğunuzu varsayalım, iPhone’unuza yeniden erişmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

iPhone Şifremi Unuttum Diyorsanız Tek Çözüm iPhone Verilerini Silmektir

Bu sorunu çözmenin gerçekten tek bir yolu var ve sizin de hoşunuza gitmeyecektir: iPhone’unuzdaki tüm verileri silin ve varsa yedekten geri yükleyin. Maalesef başka yolları olduğunu söylemek isterdik fakat tek yöntem bu.

IPhone’unuzdaki tüm verileri sildiğinizde eski, unutulmuş şifre silinir ve telefonu tekrar kurmanızı sağlar.

Bu aşırı gibi gözükebilir, ancak bir güvenlik perspektifinden mantıklı. IPhone’unuz çalınmışsa, şifreyi atlayıp verilerinize erişmenin kolay olmasını istemezsiniz değil mi?

Elbette ki sorun, bu yaklaşımın iPhone’unuzdaki tüm verileri silmesidir. Telefonunuza geri yüklediğiniz verilerin yeni bir yedeğini almanız durumunda bu sorun değildir (bu iyi bir hatırlatmadır: Telefonunuza erişiminiz varsa, şimdi bir yedekleme yapın ve düzenli olarak bunu yapma alışkanlığına kavuşun) . Ancak yapmazsanız, iCloud veya iTunes ile en son ne zaman senkronize edildiğiniz ve ne zaman geri yüklediğiniz arasında telefonunuza eklenen her şeyi kaybedersiniz.

iPhone Şifremi Unuttum, Şifremi Verileri Silerek Sıfırlamak İçin 3 Yöntem

Verilerinizi iPhone’unuzdan silmek, şifreyi kaldırmak ve yeniden başlamak için üç yol vardır: iTunes, iCloud veya Kurtarma Modu.

iTunes: iPhone’unuza fiziksel olarak erişiyorsanız, düzenli olarak bir bilgisayar ile senkronize edin ve yakınınızda bulunan bir bilgisayara sahip olun, bu en kolay seçenek olabilir. İşte iPhone’unuzu silmek ve geri yüklemek için iTunes kullanmaya ilişkin adım adım talimatlar.

 

iPhone Şifremi Unuttum
iPhone Şifremi Unuttum

 

iCloud: Aygıtınızda iPhone’um Bulma’yı etkinleştirdiyseniz, iCloud’u silmek için kullanabilirsiniz. Telefona erişiminiz yoksa veya iTunes’la değil iCloud ile senkronize ederseniz bu seçeneği kullanın. IPhone’unuzu silmek için iCloud’u nasıl kullanacağınızla ilgili talimatlar için buraya bakın.

Kurtarma Modu(Recovery Mode): Telefonunuzu iTunes veya iCloud ile senkronize etmediyseniz, bu yalnızca son seçenektir. Bu durumda muhtemelen verilerinizin yedeklenmemesine ve telefonunuzdaki verileri kaybetmenize karşın tekrar geri yükleyemeyeceğinizi bilmeniz gerekir. Telefonunuzu tekrar kullanabilirsiniz ama verileriniz geri gelmeyecektir.

IPhone’unuzu Sildikten Sonra

Bu seçeneklerden hangisi kullanırsanız kullanın, kutudan çıkardığınız andaki durumuyla bir iPhone’a sahip olursunuz. Bir sonraki adımınız için üç seçeneğiniz var:

IPhone’u sıfırdan kurma: iPhone’unuzla tamamen yeni başlamak istiyorsanız ve herhangi bir veriyi geri yüklemek istemiyorsanız (veya geri yükleyecek herhangi bir şeyiniz yoksa) bunu seçin.

Yedeklemeden geri yükleme: Verilerinizin yedeğini iTunes’da veya iCloud’da saklıyorsanız ve telefonunuza geri koymak istiyorsanız bu en iyi yoldur. Bunun için talimatlarımıza sahibiz.

Diğer Yedeklemeler: Herhangi bir yedekleme almadıysanız ve tüm verilerinizi kaybettiğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çok önemli iki yedekleme daha mevcut ve bunlar Google ve Whatsapp. Muhtemelen iPhone yeniden başladığında google’dan Rehberinizi ve Whatsapp’tan yine Kişiler ve birçok yazışmalarınızı geri yükleme şansınız olacaktır.

İçeriğin indirilmesini reddetme: Yedeklemeniz yoksa bile, iTunes, App ve iBooks Mağazalarından satın aldığınız hemen her şey cihazınıza indirilebilir. Bu tür içeriği nasıl yeniden yükleyeceğinizi öğrenin.

İçerik Kısıtlamaları Şifre Kuralları Hakkında Neler Var?

IOS cihazınızda bulunabilecek başka bir tür şifre var: İçerik Kısıtlamalarını koruyan şifre.

Bu geçiş kodu, ebeveynlerin veya BT yöneticilerinin belirli uygulamaları veya özellikleri engellemesine ve geçiş kodunu bilmeyen herkesin bu ayarları değiştirmesini önler. Ancak ebeveyn veya yönetici iseniz ve şifreyi unuttuysanız?

Bu durumda, silme ve yedekten geri yükleme için daha önce bahsedilen seçenekler işe yarayacaktır. Bunu yapmak istemiyorsanız, iPhone Backup Extractor adlı bir programa (hem Mac hem de Windows için kullanılabilir) ihtiyacınız var. Kullanıldığında, karmaşık veya korkutucu görünen birçok dosya dolaşır ancak ortalama kullanıcı için zor olmamalıdır.

Son Olarak

IPhone’un şifre özelliği nispeten güçlü olsa da güvenlik açısından iyidir, ancak şifrenizi unuttuğunuzda kötüdür. Unutulacak bir şifre kullanmanızı tavsiye etmiyoruz; Güvenlik için çok önemli. Hatırlamak için daha kolay olacak bir şifreyi bir dahaki sefere kullandığınızdan emin olun (ancak tahmin etmek kolay değildir!)

Benzer Gönderiler
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir