Nasıl Yapılır

Silinen Videoları Geri Getirme İşlemi, Android

Akıllı telefonlar bugün giderek daha popüler hale geliyor. Bu küçük araç binlerce veri ve dosyayı depolayabiliyor, bu da hayatımızdaki her önemli anı kaydetmemizi kolaylaştırıyor. Ancak bir veri kaybı herkesin başına gelebilir. Android telefonumuzda, bebeğimizin doğum günü partisi, düğün günü kayıtlarımız, iş videolarımız gibi sonsuza dek saklamak isteyecek bazı önemli videoları kaybettiysek ne olur? Panik yapma! Bu yazıda, Android telefonumuzun videoları nasıl sakladığını ve silinen videoları geri getirme işlemini nasıl yapacağımızı tartışacağız. Şu andan itibaren Android video kurtarma, daha önce hayal ettiğiniz kadar zor olmayacak.

[wp_ad_camp_1]

Android Silinen Videoları Geri Getirme İşlemi

Video kurtarma işlemi için öncelikle silinen video telefonda mı yoksa harici bir hafıza kartında mı kaydedilmiş bunu bulmak gerekir. Harici karttan silinen videoları kurtarmak için başka yollarda mevcuttur. Bu yazımızda telefonun kendi hafızasından silinen videoları geri getirme işlemini anlatmaya çalışacağız.

Bölüm 1: Videolar Android cihazlarda nerede saklanır?

Android telefonlarınızda indirilen ve kaydedilen videoları nasıl bulursunuz. Kendi cihazınızı öğrenerek bulmak çok kolaydır. Cihazınızda iki tür depolama alanı vardır: biri telefon saklama alanı, diğeri de SD kart saklama alanıdır. Videolarınızın nereye kaydedileceğini kolayca bulmak için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Telefon ayarınıza gidin.
 2. Aygıt deposunu veya Dosya yöneticisini bulun
  Videolar Android cihazlarda nerede saklanır
  Videolar Android cihazlarda nerede saklanır
 3. Telefon saklama alanını ve SD kartı saklama alanını kontrol edin.
  Videolar Android cihazlarda nerede saklanır
  Videolar Android cihazlarda nerede saklanır
 4. Örnek videoların nerede saklanacağına bakın.

Genellikle videolar, telefonunuza göz atmak isterseniz fotoğraf galerisinde saklanır. Ancak, Android telefonunuzdaki dosyayı bilgisayarınıza aktarmak istiyorsanız, önce verilen adımlarda belirtildiği şekilde aygıta bakın.

İlginizi Çekebilir:
iPhone Pin Kodu Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır

Bölüm 2: Silinen Videoları Android telefonundan ve tabletlerden geri getirme işlemi

Android Kurtarma Yazılımı, Android’de silinen videoları kolayca kurtarmanıza yardımcı olacağından, artık endişelenmeyin. Android video kurtarma için en iyi yazılımlardan biri dr.fone araç kitidir – Android Data Recovery.

Android için Wondershare dr.fone, mesajlar, kişiler, fotoğraflar ve videolar gibi telefon verilerini geri yükleme yeteneği ile% 97 dosya kurtarma verimliliğinden emin olmanızı sağlayan bir Android video kurtarma yazılımıdır. Evet, Android’de silinen videoları kurtarmak için aşağıdaki talimatları izlemeniz yeterlidir:

 1. Bilgisayarınızda dr.fone araç setini açın.
 2. Andoid cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın
Silinen Videoları Geri Getirme İşlemi
Silinen Videoları Geri Getirme İşlemi
 1. Yazılımın Android cihazınızı taramasına izin verin.
Silinen Videoları Geri Getirme İşlemi
Silinen Videoları Geri Getirme İşlemi
 1. Taranan dosyaların görünmesini bekleyin ve ardından video dosyalarını seçin.
Silinen Videoları Geri Getirme İşlemi
Silinen Videoları Geri Getirme İşlemi
 1. Bilgisayarınıza geri yüklemek istediğiniz belirli videoların altındaki kutuyu tıklayarak seçimlerinizi yapın ve kurtar (restore) kısmına tıklayın.
 2. Hepsi bu kadar, videolarınız kurtarıldı

Android video kurtarma için Video Kılavuzu

Sonuç:

Şunu unutmayın, Android bir telefonda video , fotoğraf, rehber ya da herhangi başka bir bilgiyi sildiğinizde kurtarmak için bilgisayarınıza bir android data recovery programı kurmanız gerekir. Piyasada onlarca data recovery programı var hem ücretli hem de ücretsiz. Dilediğinizi deneyebilirsiniz. Bazıları telefonu rootlama yapmadan çalışmaz fakat bazıları direk rootsuz bilgilerinizi kurtarır. Bu konuda biraz araştırma yapmanız gerekli.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu