Silinen Videoları Geri Getirme İşlemi

Android telefonumuzun videoları nasıl sakladığını ve silinen videoları geri getirme işlemini nasıl yapacağımıza birlikte bakalım. Akıllı telefonlarımızdaki binlerce veri ve dosyayı kaybetmek istemiyorsanız geri getirmeyi deneyebilirsiniz.

Telefonlarda veri kaybı herkesin başına gelebilir. Android telefonumuzda sizin için özel olan fotoğraf ve video gibi anıları sonsuza dek saklamak isteyebilirsiniz ancak istemeden bu özel anıları kaybettiysek ne yapacağız? Artık panik yapmanıza gerek yok çünkü bu yazıda, Android telefonumuzun videoları nasıl sakladığını ve silinen videoları geri getirme işlemini nasıl yapacağımızı tartışacağız. Şu andan itibaren Android video kurtarma, daha önce hayal ettiğiniz kadar zor olmayacak.

Android Cihazlarda Silinen Videoları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Video kurtarma işlemi için öncelikle silinen video telefonda mı yoksa harici bir hafıza kartında mı kaydedilmiş bunu bulmak gerekir. Harici karttan silinen videoları kurtarmak için başka yollarda mevcuttur. Bu yazımızda telefonun kendi hafızasından silinen videoları geri getirme işlemini anlatmaya çalışacağız.

Bölüm 1: Videolar Android Cihazlarda Nerede Saklanır?

Android telefonlarınızda indirilen ve kaydedilen videoları nasıl bulursunuz. Kendi cihazınızı öğrenerek bulmak çok kolaydır. Cihazınızda iki tür depolama alanı vardır: biri telefon saklama alanı, diğeri de SD kart saklama alanıdır. Videolarınızın nereye kaydedileceğini kolayca bulmak için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Telefon ayarınıza gidin.
 2. Aygıt deposunu veya Dosya yöneticisini bulun
Videolar Android cihazlarda nerede saklanır
Videolar Android cihazlarda nerede saklanır
 • Telefon saklama alanını ve SD kartı saklama alanını kontrol edin.
 • Videolar Android cihazlarda nerede saklanır
  Videolar Android cihazlarda nerede saklanır
 • Örnek videoların nerede saklanacağına bakın.
 • Genellikle videolar, telefonunuza göz atmak isterseniz fotoğraf galerisinde saklanır. Ancak, Android telefonunuzdaki dosyayı bilgisayarınıza aktarmak istiyorsanız, önce verilen adımlarda belirtildiği şekilde aygıta bakın.

  Bölüm 2: Silinen Videoları Android Telefonundan ve Tabletlerden Geri Getirme İşlemi

  Android Kurtarma Yazılımı, Android’de silinen videoları kolayca kurtarmanıza yardımcı olacağından, artık endişelenmeyin. Android video kurtarma için en iyi yazılımlardan biri dr.fone araç kitidir.

  İlginizi Çekebilir:
  Pasaporta Telefon işletme

  Android için Wondershare dr.fone, mesajlar, kişiler, fotoğraflar ve videolar gibi telefon verilerini geri yükleme yeteneği ile% 97 dosya kurtarma verimliliğinden emin olmanızı sağlayan bir Android video kurtarma yazılımıdır. Evet, Android’de silinen videoları kurtarmak için aşağıdaki talimatları izlemeniz yeterlidir:

  1. Bilgisayarınızda dr.fone araç setini açın.
  2. Andoid cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın
  Silinen Videoları Geri Getirme İşlemi
  Silinen Videoları Geri Getirme İşlemi
  1. Yazılımın Android cihazınızı taramasına izin verin.
  Silinen Videoları Geri Getirme İşlemi
  Silinen Videoları Geri Getirme İşlemi
  1. Taranan dosyaların görünmesini bekleyin ve ardından video dosyalarını seçin.
  Silinen Videoları Geri Getirme İşlemi
  Silinen Videoları Geri Getirme İşlemi
  1. Bilgisayarınıza geri yüklemek istediğiniz belirli videoların altındaki kutuyu tıklayarak seçimlerinizi yapın ve kurtar (restore) kısmına tıklayın.
  2. Hepsi bu kadar, videolarınız kurtarıldı.

  Şunu unutmayın, Android bir telefonda video , fotoğraf, rehber ya da herhangi başka bir bilgiyi sildiğinizde kurtarmak için bilgisayarınıza bir android data recovery programı kurmanız gerekir. Piyasada onlarca data recovery programı var hem ücretli hem de ücretsiz. Dilediğinizi deneyebilirsiniz. Bazıları telefonu rootlama yapmadan çalışmaz fakat bazıları direk rootsuz bilgilerinizi kurtarır. Bu konuda biraz araştırma yapmanız gerekli.

  Similar Posts
  Latest Posts from Sosyal Prestij

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir