Sosyal Medya

instagram izinli Uygulamalar nasıl kaldırılır?

Instagram hesabınıza yıllardır erişim izni isteyen pek çok farklı uygulama kullanmış olabilirsiniz. Veya Geçmişte botlar, otomatik beğendirme ve takipçi kazandırma uygulamaları da kullanmış olabilirsiniz. Bildiğiniz gibi, hesap güvenliğinizi tehlikeye attığı için instagram bu araçların kullanılmasını yasaklar, hatta birçoğuna kısıtlama getirmiştir. Bu yazımızda, instagram izinli uygulamalar nasıl yönetilir yani instagramda izin verilen uygulamaların izinlerini nasıl yöneteceğinizi anlatacağız.

instagram izinli Uygulamalar, İzinleri İptal Etme ve Yönetme

instagram’ınızı temizleme zamanı. Şimdi, Instagram hesabınızdaki uygulamalara bağlantısını kesip kaldıralım. Şunu unutmayın, instagram mobil uygulaması üzerinden izinleri yönetemezsiniz. Sadece web adresi üzerinden izinleri yönetebilirsiniz. Aşağıdaki işlemleri takip edin ;

 

  • Bilgisayarınızdan instagram web sitesine gidin. Kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapın.
  • Ekranınızın sağ üst köşesinde bulunan kullanıcı simgesini tıklayın ve profil sayfanıza gidin.
instagram izinli Uygulamalar
instagram izinli Uygulamalar
  • Instagram Ayarlarınıza dokunun ve “İzinli Uygulamalar” ı seçin

2kısa 1

  • Instagram hesabınıza bağlı olan uygulamaların ve web sitelerinin bir listesini göreceksiniz. Hesabınızdan bağlantısını kesmek istedikleriniz için “Erişim ya da İzni İptal Et” ve “Evet” i seçin.
instagram izinli Uygulamalar
instagram izinli Uygulamalar
  • Bunun üzerine birde Instagram şifrenizi değiştirmenizi öneririz

 

İLGİLİ MAKALELER: instagramda beni takip etmeyenleri toplu takipten çıkarma

instagram takipçi silme programı önerileri

Sonuç:

Instagram hesabınızdaki uygulamaları engellemek için “Erişimi İptal Et” işlemini yapmanız gerekir. Artık kullanmıyor olsanız bile, bu uygulamaların çoğu hesabınızı etki altına alabilir ve sizlere zarar verebilir.

Tekrar belirtmek gerekir ki, instagram izinli uygulamalar izinlerini mobil uygulama üzerinden yapamazsınız. Bu işlem için web sitesine giriş yapmalısınız. İster telefonun Browserından ister bilgisayar browser’dan giriş yapabilirsiniz. Bu yazımızda bunu nasıl yapabileceğinizi ve instagram izinli uygulamlar ‘dan nasıl kurtulacağınızı aktarmaya çalıştık. Size bir tavsiye olarak bir kez daha hatırlatma yapmak isteriz, sizin adınıza paylaşma isteği isteyen uygulamalara yetki vermeyin, sonrasında hesabınızı kaybedebilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu