Sosyal Medya

Instagram İzinli Uygulamalar Nasıl Kaldırılır?

Yazımızda Instagram izinli uygulamalar nasıl yönetilir yani hesabınız için izin verilen uygulamaların izinlerini nasıl yöneteceğinizi anlatacağız. Instagram hesabınıza yıllardır erişim izni isteyen pek çok farklı uygulama kullanmış olabilirsiniz. Geçmişte botlar, otomatik beğendirme ve takipçi kazandırma uygulamaları da kullanmış olabilirsiniz. Bildiğiniz gibi, hesap güvenliğinizi tehlikeye attığı için Instagram bu araçların kullanılmasını yasaklar, hatta birçoğuna kısıtlama getirmiştir. İzinli uygulamaları nasıl yönetebileceğinize birlikte bakalım.

Instagram İzinli Uygulamaları İptal Etme ve Yönetme

Instagram hesabınızı zararlı uygulamalardan temizleme zamanı geldi. Şimdi, Instagram hesabınızdaki uygulamalara bağlantısını kesip kaldıralım. Şunu unutmayın, Instagram mobil uygulaması üzerinden izinleri yönetemezsiniz. Sadece web adresi üzerinden izinleri yönetebilirsiniz. Bu yüzden izinli uygulamaları iptal etmek için bilgisayarınızdan giriş yapmanız gerekir. Aşağıdaki işlemleri takip ederek izinleri kaldırabilirsiniz.

instagram izinli Uygulamalar
instagram izinli Uygulamalar
  • Bilgisayarınızdan instagram web sitesine gidin. Kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapın.
  • Ekranınızın sağ üst köşesinde bulunan kullanıcı simgesini tıklayın ve profil sayfanıza gidin.
2kısa 1
instagram izinli Uygulamalar
instagram izinli Uygulamalar
  • Instagram Ayarlarınıza dokunun ve “İzinli Uygulamalar” ı seçin.
  • Instagram hesabınıza bağlı olan uygulamaların ve web sitelerinin bir listesini göreceksiniz. Hesabınızdan bağlantısını kesmek istedikleriniz için “Erişim ya da İzni İptal Et” ve “Evet” i seçin.
  • Bunun üzerine birde Instagram şifrenizi değiştirmenizi öneririz.

İlgili makalemize göz atmak isteyebilirsiniz: instagramda beni takip etmeyenleri toplu takipten çıkarma

Instagram hesabınızdaki uygulamaları engellemek için “Erişimi İptal Et” işlemini yapmanız gerekir. Artık kullanmıyor olsanız bile bu uygulamaların çoğu hesabınızı etki altına alabilir ve sizlere zarar verebilir.

Tekrar belirtmek gerekir ki, instagram izinli uygulamalar izinlerini mobil uygulama üzerinden yapamazsınız. Bu işlem için web sitesine giriş yapmalısınız. İster telefonun Browserından ister bilgisayar browser’dan giriş yapabilirsiniz. Bu yazımızda bunu nasıl yapabileceğinizi ve instagram izinli uygulamalardan nasıl kurtulacağınızı aktarmaya çalıştık. Size bir tavsiye olarak bir kez daha hatırlatma yapmak isteriz, sizin adınıza paylaşma isteği isteyen uygulamalara yetki vermeyin, sonrasında hesabınızı kaybedebilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu