WhatsApp Grup Açıklaması Nasıl Eklenir

WhatsApp kullanıcılarına grup sohbetlerine bir açıklama ekleme olanağı sunuyor. Grup açıklaması özelliği artık hem Android hem de iOS kullanıcıları için kullanıma sunuldu. Grup açıklamaları ekleme özelliği büyük bir güncelleme olmasa da, örneğin belirli bir etkinlik için grup oluştururken belirli bir tür WhatsApp sohbeti için yararlı olabilir. Hem Android hem de iOS kullanıcıları için kullanılabilir özellik olan Whatsapp grup açıklaması nasıl kullanılır hep birlikte yazımızda inceleyelim.

WhatsApp Grup Açıklaması Ekleme

1. Adım: Akıllı telefonunuzda WhatsApp uygulamasının en son sürümünü kullandığınızdan emin olun. Android kullanıcıları WhatsApp’ın güncellenmiş sürümünü Play Store’dan indirebilir. iPhone kullanıcıları ise App Store’u ziyaret ederek en son WhatsApp güncellemesini indirmelidir.

2. Adım: Akıllı telefonunuzda WhatsApp’ı açın

3. Adım: Açıklama eklemek istediğiniz grup adına dokunun

whatsapp Grup detay sayfası
whatsapp Grup detay sayfası

4. Adım: Grubun sağ köşesindeki “Grup Bilgisi” bölümüne gidin

5. Adım: Grubun adının hemen altındaki “Açıklama” bölümüne hafifçe dokunun

WhatsApp Grup Açıklaması
WhatsApp Grup Açıklaması ekleme

6. Adım: Grubun açıklamasını ekleyin veya değiştirin. Grup açıklaması, grubun tüm üyeleri ve gruba davet edilen kişiler tarafından görülebilir. Açıklama 512 karakter uzunluğunda olabilir. Android için WhatsApp ayrıca kullanıcıların grup bilgisi penceresinden bir katılımcıyı aramasına izin veriyor

WhatsApp Grup Açıklaması

Bu arada, Android için WhatsApp, kullanıcıların sesli ve görüntülü aramalar arasında kolayca geçiş yapmalarını sağlayan yeni bir özellik kazanıyor. Bu özellik daha önce Android beta sürümü 2.18.4’te tespit edilmişti. WhatsApp şu anda 1,3 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip ve bu da onu dünyanın en popüler mesajlaşma sohbet uygulaması yapıyor.

Whastapp grubu kurma hakkında bilginiz yoksa ya da henüz bir whastapp grubunuz yoksa lütfen okuyun: Whatsapp grubu nasıl kurulur?

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir