Mobil Dünya

Özel Numara Bulma Programı Önerileri

Başlıklar

Sizi arayan gizli numaraları özel numara bulma programı sayesinde bulmak mümkündür. Yazımızda bu yöntemlerden bahsedeceğiz. Genellikle, gizli numaralar telefonunuzda “Özel Arayan”, “Yasak”, “Engellendi”, “Bilinmiyor” veya “Arayan Kimliği Yok” şeklinde görüntülenir. Bu yazımızda gizli numaraları özel numara bulma programıyla nasıl bulabileceğimize bakalım. Özel numara bulma programı sayesinde artık sizi kimin aradığını öğrenebileceksiniz.

Özel arayanlar tanıdıklarınızdan biri olabilir, eski kız arkadaşı veya eski sevgilisi, yerel çalışanınız veya öğrenciniz de olabilir. Bazı özel görüşmeler masumdur ve mesai dışı saatlerde hasta çağrılarını önlemek için kişisel telefon numaralarını paylaşmamak isteyen doktorlar olabilir. Maalesef gerçek şu ki, bu özel arayanların çoğu durumda iyi niyetleri yok. Özel numaralardan gelen çağrılar mevcut veya eski romantik ortaklar, iş dünyası rakipleri, tacirler ve telefon dolandırıcıları da olabilir. Ancak özellikle bu çağrıların arkasındaki numarayı açığa çıkaran TrapCall gibi uygulamalar mevcuttur.

İlgili makalemizden faydalanabilirsiniz; Telefondan Numarasından Konum Bulma

Özel Numara Bulma Programı

Özel numara bulma programı kullanarak arayanları görüntülemeye başlayalım. Arayanların özel numaralardan çağrı yapabilmesinin birkaç yolu vardır. Kitaptaki en eski numara, aramak istediğiniz telefon numarasından #31#’yi aramaktır. Adımlar aşağıdaki gibidir:

  • Numarayı gir #31#.
  • Aramak istediğiniz tam telefon numarasını girin. (Alan kodunu eklediğinizden emin olun)Çağrı düğmesine dokunun. Alıcının telefonunda, cep telefonunuzun numarası yerine “Engellendi”, “Arayan Kimliği Yok” veya “Özel” veya başka bazı göstergeler görünecektir.
  • Arayanlar, cep telefonlarındaki “Ayarlar” çağrısında kapatarak giden arayan kimliğini de engelleyebilir.

Özel numara bulma programıyla arayan kişileri görme ve engelleme yöntemiyle devam edelim.

Özel Arayanları Göstermenin Kesin bir Yolu Var mı?

112 gibi acil telefon hatları engellenen aramaları açığa çıkartabilir ancak TrapCall, özel arayanların arkasındaki telefon numarasını açan tek mobil uygulamadır. TrapCall, herhangi bir özel arayanın maskesini açabilir. Premium ve Ultimate planlarımızda özel arayanın tam adını ve adresini bile bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:
imei Değiştirme Programı ile Telefona imei Atma İşlemi

Engellenmiş aramaları özel numara bulma programı TrapCall ile ne kadar kolay maskelediğini görmek için buraya tıklayın.

Özel Arayan Numaraları Engelleme

Özel arayanların veya bilinmeyen numaraları engellemek, iPhone veya Android’in varsayılan işlevselliğini kullanarak mümkündür. Aşağıdaki adımları izleyerek iPhone veya Android cihazınızda sizi özelden aramalarını engelleyebilirsiniz. Bu ayarları yaptığınızda artık özel arama almayacaksınız.

IPhone’daysanız, kişi listenizde olmayan herkesin aramalarını aşağıdakileri yaparak engelleyebilirsiniz: Ayarlar > Rahatsız Etme > Arayabilecekler > Tüm Kişiler

Android kullanıyorsanız: Çevir ekranına git > Ayarlar > Çağrı Engelleme > Blok Listesi > Anonim Aramaları Engelle

Bu sayede özel numaradan arayan kişileri engellemiş olacaksınız ancak fark etmiş olabileceğiniz gibi, bu çözüm de rehberinizde kayıtlı olmayan telefon numaralarından gelen aramaları engelliyor.

Bu çözüm, telefon numaraları telefonunuza önceden bir kişi olarak kaydedilmemişse eczanenizden, doktorunuzdan, yeni bir iş teklifinden ve okul güncellemelerinden önemli telefon görüşmeleri almanızı önleyecektir. O yüzden en iyi çözüm Android veya iOS için tanıdık olmayan veya özel arayanların kimliğini gösterecek ve yalnızca duymak istemediğiniz telefon numaralarını engelleyebilecek bir uygulama indirmektir.

Bu programı kendimiz denemedik ve sizlere bu yüzden kesin sonuç alınır şeklinde bir garanti veremiyoruz. Yurtdışı için kesinlikle çalışıyor ama ülkemizde ne gibi sonuçlar verir bilmiyoruz. Yorumlarınızı bizimle paylaşırsanız seviniriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu