Mobil Dünya

Özel Numara Bulma Programı, Özel Numara Bulucu

Genellikle, gizli numaralar telefonunuzda “Özel Arayan”, “Yasak”, “Engellendi”, “Bilinmiyor” veya “Arayan Kimliği Yok” şeklinde görüntülenir. Bu yazımızda gizli numaraları özel numara bulma programı ile nasıl bulabileceğimizden bahsedeceğiz.

[wp_ad_camp_1]

Özel arayanlar tanıdıklarınızdan biri olabilir, eski kız arkadaşı veya eski sevgilisi, yerel çalışanınız veya öğrenciniz de olabilir. Bazı özel görüşmeler masumdur ve mesai dışı saatlerde hasta çağrılarını önlemek için kişisel telefon numaralarını paylaşmamak isteyen doktorlar olabilir. Maalesef, gerçek şu ki, bu özel arayanların çoğu durumda iyi niyetleri yok. Özel numaralardan gelen çağrılar mevcut veya eski romantik ortaklar, iş dünyası rakipleri, tacirler ve telefon dolandırıcıları da olabilir. Ancak, özellikle bu çağrıların arkasındaki numarayı açığa çıkaran TrapCall gibi uygulamalar mevcuttur.

İLGİLİ MAKALE: Telefondan Numarasından Konum Bulma

Özel Numara Bulma Programı

Arayanların özel numaralardan çağrı yapabilmesinin birkaç yolu vardır. Kitaptaki en eski numara, aramak istediğiniz telefon numarasından #31#’yi aramaktır. Adımlar aşağıdaki gibidir:

 

  • Numarayı gir #31#.
  • Aramak istediğiniz tam telefon numarasını girin. (Alan kodunu eklediğinizden emin olun!)Çağrı düğmesine dokunun. Alıcının telefonunda, cep telefonunuzun numarası yerine “Engellendi”, “Arayan Kimliği Yok” veya “Özel” veya başka bazı göstergeler görünecektir.
  • Arayanlar, cep telefonlarındaki “Ayarlar” çağrısında kapatarak giden arayan kimliğini de engelleyebilir.

 

Özel arayanları göstermenin kesin bir yolu var mı?

112 gibi acil telefon hatları engellenen aramaları açığa çıkartabilir ancak TrapCall, özel arayanların arkasındaki telefon numarasını açan tek mobil uygulamadır.

TrapCall, herhangi bir özel arayanin maskesini açabilir. Premium ve Ultimate planlarımızda özel arayanın tam adını ve adresini bile bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:
Android Cihaz Yöneticisi Kullanımı

Engellenmiş aramaları TrapCall ile ne kadar kolay maskelediğini görmek için buraya tıklayın.

Özel Arayan Numaraları Engelleme

Özel Arayanların veya Bilinmeyen Numaraları Engellemek, iPhone veya Android’in varsayılan işlevselliğini kullanarak mümkündür.

IPhone’daysanız, kişi listenizde olmayan herkesin aramalarını aşağıdakileri yaparak engelleyebilirsiniz:

Ayarlara git”

“Rahatsız Etme”

“Elle” te kaydırın

“Arayabilecekler” e dokunun.

“Tüm Kişiler” i seçin

Android kullanıyorsanız

Çevir ekranına git

“Ayarlar” a dokunun

“Çağrı Engelleme” ye dokunun

“Blok Listesine” dokunun

“Anonim Aramaları Engelle” yi seçin

Bu çözüm, amacınız sizi Engelliler, Özel numaradan arayan kişileri engellemek ise güzel çalışacaktır. Ancak, fark etmiş olabileceğiniz gibi, bu çözüm de rehberinizde kayıtlı olmayan telefon numaralarından gelen aramaları engelliyor.

Bu çözüm, telefon numaraları telefonunuza önceden bir kişi olarak kaydedilmemişse, eczanenizden, doktorunuzdan, yeni bir iş teklifinden ve okul güncellemelerinden önemli telefon görüşmeleri almanızı önleyecektir.

Bu nedenle, en iyi çözüm Android veya iOS için tanıdık olmayan veya özel arayanların kimliğini gösterecek ve yalnızca duymak istemediğiniz telefon numaralarını engelleyebilecek bir uygulama indirmektir.

Sonuç:

Bu programı kendimiz denemedik ve sizlere bu yüzden kesin sonuç alınır şeklinde bir garanti veremiyoruz. Yurtdışı için kesinlikle çalışıyor ama ülkemizde ne gibi sonuçlar verir bilmiyoruz. Yorumlarınızı bizimle paylaşırsanız seviniriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu