Apple garanti sorgulaması

MacBook, iPhone, iPod ve Apple TV gibi Apple ürünleri müşterilerine sınırlı garantiyle sunulmaktadır. Peki cihazınızın garanti süresi henüz dolmamış iken, bu cihazınıza ait faturayı koyduğunuz yeri unutursanız ne yapmalısınız? Bu faturanız olmadan Apple cihazınızı ücret ödemeden tamir ettirme hakkınızı kaybedersiniz. İşte tam bu aşamada online Apple garanti sorgulaması imkanı çok işinize yarayacaktır. Bu sorgulama Apple cihazınızla ilgili olarak ihtiyaç duyacağınız tüm bilgileri sunacaktır. Apple garanti kontrolü hakkında bilmek isteyebileceğiniz herşeyi aşağıdaki açıklamalarımızda bulabilirsiniz.

Apple garanti sorgulaması
Apple garanti sorgulaması

Apple Garanti Sorgulaması Nasıl Yapılabilmekte?

Apple cihazlarınız için garanti sorgusunu Apple’ın kendi resmi sayfasındaki destek tool’u sayfasını ziyaret ederek yapabilirsiniz. Bu sorguya ilişkin işlem basamaklarını aşağıda sıralıyoruz:

 • https://checkcoverage.apple.com/tr/tr/ linkindeki apple cihazınızın garanti durumunu sorgulayabileceğiniz destek sayfasını ziyaret edin.
 • Açılan sayfadaki ilgili kutucuğa Apple cihazınıza ait seri numarasını yazın.
 • Cihazınızın seri numarasını bilmiyorsanız,
  • Apple cihazınızda Ayarlar>Genel>Hakkında seçeneklerini sırasıyla tıklayın.
  • Karşınıza gelen listede aşağıya doğru ekranı hareket ettirerek seri numarası satırını bulun. Bu şekilde cihazınızın seri numarasını öğrenmiş olacaksınız.

[wp_ad_camp_1]

 • Cihazınızın seri numarasını girdikten sonra Devam’ı tıklayın.
 • Seri numarası bilgisini girdikten sonra cihazınızla ilgili birçok bilgiyi görüntülemeye başlayacaksınız. Bu bilgiler arasında;
  • Cihazınızın Apple’da kayıtlı olup olmadığı,
  • Cihazınızın hala servis ve tamir garanti kapsamında olup olmadığı,
  • Cihazınız için ücretsiz telefon desteğinin halen geçerli olup olmadığı (Ücretsiz telefon desteği üsünü satın aldığınız tarihi izleyen 90 gün içerisinde kullanılabilmektedir. Bu süre geride kaldıktan sonra, telefon desteği karşılığında ödeme yapılması gerekmektedir.)

 

Apple Cihazınızın Garantisini Uzatmayı Planlayabilirsiniz

Apple cihazların büyük çoğunluğunun garanti süresi 1 yıldır. Ancak cihazı satın almanızın üzerinden 1 yıl geçtikten sonra arıza verme ihtimali biraz daha yüksek olmaktadır. Bu sebeple Apple cihazınız için genişletilmiş bir Apple garanti kapsamı oluşturma planı tercihe şayandır. Bir düşünün, Apple cihazınızın garanti süresi dolduktan sonra arıza vermesi halinde, tamir ettirmek için ciddi bir ücret ödemek zorunda kalmanız söz konusu. Bu hem standart cihaz garantinizin hemde ücretsiz telefon desteği sürenizin uzatılmasını sağlayabilecek seçenekler sunmaktadır. Bunun için AppleCare Ürün Desteği kapsamında yeni paketler satın almayı düşünebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için https://www.apple.com/support/applecare/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.        

İlginizi Çekebilir:
Maalesef Google Play Hizmetleri Durdu Hatası

Apple garanti sorgulaması hakkında olabildiğince detaylı açıklama yapmaya çalıştık. Bu yazımızdan sonra

Apple Kimliği Unuttum , Hesabıma Nasıl Ulaşabilirim hakkında bahsedeceğiz. İyi okumalar.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir