görünmez boşluk kopyala

Space tuşunuz çalışmıyorsa veya uygulama space tuşunu kabul etmiyorsa boşluk kopyala yapıştır yaparak tuşa gerek kalmadan halledebilirsiniz.

Boşluk tuşu klavyenin en altında yer alan ve gün içerisinde yazı yazanların belki de en çok kullandığı tuştur. Kelimeleri anlamlı ve düzgün bir şekilde yazabilmek için boşluk tuşu şarttır. Eğer klavyenizde bu tuş bir şekilde çalışmıyorsa boşluk kopyalayarak, boşluk bırakacağınız yerde ctrl + v yaparak boş karakter yapabilirsiniz. Biraz uğraştırıcı olsa da işinizi geçici süreliğine çözecektir.

Boşluk kopyalama oyunlarda, whatsapp, instagram gibi uygulamalarda çok işe yarar. Whatsapp boş mesaj gönderme işlemini de boşluk kopyalama sayesinde yapabilirsiniz. Yazımızın devamında detaylara daha açık şekilde değindik.

Görünmez Boşluk Kopyalama Nasıl Yapılır?

boşluk kopyala

Görünmez boşluk kopyalama sayesinde whatsapp veya instagram mesajlarınızda boş karakteri kopyalayarak boş mesaj gönderebilirsiniz. Mesajda bir şey yazmadığı, yalnızca boşluk karakterleri yer aldığı için karşı tarafa boş mesaj olarak gidecektir. İnsanlar bu tarz boş gözüken mesajlar aldığında boş mesajın nasıl gönderildiğini ve görünmez boşluğun nasıl yapıldığını merak etmektedir. Mesaja söyleyecek bir şey bulamıyorsanız, okuduğunuzu ancak söyleyecek bir şeyinizin olmadığını belirtmek için boş mesaj gönderebilirsiniz. Konuşmanın içeriğine ve karşınızdaki kişi ile samimiyetinize göre gönderdiğiniz boş mesaj farklı anlamlar içerebilir.

Boşluk Karakteri Nasıl Yazılır?

Boşluk karakterini yapmak için birkaç farklı yol vardır. Görünmez boşluk yapmak için bunları deneyebilirsiniz:

  • Space tuşu en basit ve ilk akla gelen yöntemdir. Kısaca boşluk tuşuna basmak. Space tuşunuz çalışmıyorsa veya uygulama algılamıyorsa aşağıdakilerden birini deneyebilirsiniz.
  • Alt + 255 yapmak. Alt tuşuna basılı tutarak klavyenin sağ tarafındaki Num sayılarından sırasıyla 2,5,5 tuşlarına bastığınızda boşluk yapacaktır.
  • ( ) Parantez içindeki boşluğu kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Yukarıdaki üç yöntem ile boşluk karakteri yapabilirsiniz.

Instagram Öne Çıkanlar Boşluk Kopyala

Instagram uygulaması sosyal medya platformları içerisinde yaygın olarak kullandıklarımızın başında gelir. Instagram’ın sonradan gelen hikaye özelliği de kullanmamızdaki etkenlerden biridir. Atılan 24 saatlik hikayelerin kaybolmadan sürekli görüntülenmesini sağlayan öne çıkanlar özelliği sayesinde hikayelerinizi profilinizde sabitleyebilirsiniz. Hiçbir isim vermediğinizde bu sabitleme öne çıkanlar ismini alır, bunun yerine kendiniz farklı şeyler yazarak sabitleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:
Instagram Takip Etmeyenleri Toplu Takipten Çıkarma Yöntemi

Instagram öne çıkanlar kısmına hiçbir şey yazmadan, boşluk tuşu ile sabitlemek istiyorsanız boşluk kopyala yapmanız gerekir. Klavyedeki boşluk tuşu ile yazmanız mümkün değildir. ( ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏) Parantez içerisindeki görünmez boşluğu kopyalayarak öne çıkanlar ismi yerine yapıştırabilirsiniz.

Whatsapp Boş Mesaj Gönderme

whatsapp boş mesaj

Günlük hayatımızda belki de en çok kullandığımız telefon iletişim uygulamalarından olan Whatsapp biz kullanıcılara birçok geniş imkan ve seçenek sunmaktadır. Gün boyunca sesli, görüntülü ve yazılı şekilde iletişim kurmamızı sağlayarak hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştırır.

Kullanıcıların mesajlaşmada merak ettiği konulardan biri de Whatsapp’ta boş mesaj göndermektir. Bunun için uygulamalar ve yöntemler aramaktadırlar. Whatsapp’ta bilindiği üzere sadece space tuşuna bastığınızda, ne kadar boşluk olursa olsun mesaj gönderilmemektedir. Klavyeden yazılan mesajın gönderilebilmesi için mutlaka karakter içeren, dolu bir mesaj olması gerekir ama kopyala yapıştır şeklinde boş mesaj göndermeniz mümkündür. Aşağıdaki görünmez boşluğu kopyalayarak boş mesaj oluşturabilirsiniz.

( ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏) Parantez içindeki boşluğu kopyalayıp Whatsapp uygulamasında mesaj yerine yapıştırarak boş mesaj gönderebilirsiniz. Mesajınız karşı tarafa yukarıdaki görselde olduğu gibi iletilecektir. ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏Boş mesaj gönderildiğinde karşı taraf sadece içi boş olan ufak bir mesaj baloncuğu görecektir.

Whatsapp’ta herhangi bir uygulama indirmeden boş mesaj gönderme yöntemi bu şekildedir. Diğer mesajlaşma uygulamaları ve farklı platformlarda da görünmez boşluk için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Her seferinde görünmez boşluk kopyalama işlemini yapmak istemiyorsanız uygulama indirerek yapabilirsiniz. Yalnızca android cihazlarda kullanılabilen Empty Text uygulamasını Google Play Store’den indirerek Whatsapp’ta görünmez boşluk yapabilir, karşı tarafa boş mesaj gönderebilirsiniz. Uygulama IOS işletim sisteminde geçerli değildir. Uygulamayı indirdikten sonra kullanımı oldukça kolaydır. Açtığınızda ekranın altında bulunan Send butonuna tıklamanız ve mesaj göndereceğiniz kişiyi seçmeniz gerekir. Yalnızca Whatsapp’ta değil birçok uygulamada işe yarar ve görünmez boşluk yapmanızı sağlar.

Alt Alta Boşluk Kopyalama Nasıl Yapılır?

Sevilen PUBG Mobile oyununda isim yerine boşluk karakteri kullanmak için aşağıdaki videodan faydalanabilirsiniz. Boşluk karakteri bıraktığınız isminize herkes şaşıracaktır.

Benzer bir diğer yazımıza göz atmak isteyebilirsiniz; Et İşareti Nasıl Yapılır ve Nerelerde Kullanılır?

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir