Nasıl Yapılır

Whatsapp Uzun Video Gönderme, Video Gönderemiyorum Çözümü

Whatsapp uygulaması hayatımızın neredeyse bir parçası oldu. İş görüşmeleri, aile haberleşmesi, eski tanıdıklar hatta hobiler bile bu platform üzerinden takip edilmeye başlandı. Fakat, Whatsapp uzun video gönderme konusunda bir kaç problem yaşıyor olabilirsiniz. Bu yazımızda video gönderemiyorum diyenler için çözümler sunacağız.

[wp_ad_camp_1]

Whatsapp video gönderme limiti olarak 16 MB belirlemiştir. Önceleri bu limit 12 MB’dı. Fakat sonrasında 16 MB olarak güncellendi. iOS marka birçok cihaz 16 MB’den büyük dosyaları sıkıştırma işlemini kendisi yapmakta ve kolaylıkla video gönderebilmektedir. Fakat hem iOS da sıkıştırılamayacak kadar büyük olan ya da Android 16 MB üzeri olan video’ları nasıl gönderebileceğimizi anlatalım;

Whatsapp Uzun Video Gönderme İşlemi Android

Android cihazınızda 16 MB üzeri olan video’larınızı göndermek için üç yöntem vardır. İlk yöntem video’ları sıkıştırarak 16 Mb’a düşürmektir. İkinci yöntem ise Bulut depolama uygulamaları kullanarak video linkini yollamaktır. Üçüncü yöntem ise Rootlu bir Android Cihazla 16 MB sınırını kaldırmaktır. Bu yöntemi tavsiye etmiyoruz.

# Yöntem 1: Video’ları Sıkıştırarak Whastapp Uzun Video Gönderme

Bu yöntemi kullanmak gayet basittir. Tek yapmanız gereken Android için bir video Converter uygulaması indirmektir.

Uygulamayı indirdikten sonra göndermek istediğiniz video’yu uygulama içerisinden seçerek “shrink” yani küçült seçeneğine dokunun. Ardından yeni küçük video’nuzu farklı kaydedin ve artık Whatsapp kurallarına uyduğu için rahatlıkla Whatsapp üzerinden gönderebilirsiniz. Ayrıca video’larınızı keserek de parça şeklinde gönderebilirsiniz.

İLGİLİ MAKALE: En iyi video Kesme Programları

#Yöntem 2: Bulut Uygulamaları ile Whastapp Uzun Video Gönderme İşlemi

Bizlerin size önereceği 2 uygulama olacaktır. Dropbox ya da Google Drive üzerinden dosya linklerini paylaşarak, orjinal video kalitesi ile dosyalarınızı Whastapp üzerinden karşı tarafa gönderebilirsiniz. Bunun için Dropbox ya da Drive hesabı alın, çoğu 2GB’a kadar ücretsizdir. Ardından bu hesabınıza video’nuzu yükleyin ve son olarak paylaşma linkini alın diyin. Artık bu linki kime gönderirseniz o video’yu link üzerinden indirebilir.

İlginizi Çekebilir:
WhatsApp Bildirim Kapatma Ayarları Nasıl Düzenlenir

Sonuç:

Whatsapp üzerinden büyük dosya gönderirken , telefon hata verirse şaşırmayın. Çünkü video boyutunuz 16 MB’dan büyük olduğu için telefon kilitlenmekte ya da uyarı vermektedir. Bu sorunu aşmanın yollarını sizlere gösterdik. Aklınıza takılan birşey olursa yorumlarda belirtiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu