Sosyal MedyaNasıl Yapılır

instagram Virüs Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır

Son zamanlarda en çok duyulan problemlerden biri de instagram hesabında kişilerin istemediği halde yüzlerce kişinin hesabını takip etmesi ve gönderilerine yorum yapması gibi bir virüs problemidir. Bunun sebebi bir üçüncü taraf uygulamasıyla oturum açmış olmalısınız. instagram virüs temizleme ,için bu adımları deneyin, bu sorununuzu çözecektir;

[wp_ad_camp_1]

instagram Virüs Temizleme İşlemi

Bilgisayarınızdan Instagram web sitesine gidin. Kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapın.

Ekranın sağ üst köşesindeki ana sayfadan Instagram kullanıcı adınızı bulacaksınız. Kullanıcı adınızı tıklayın ve açılır menüden ‘Profili Düzenle’yi seçin. Tıklandığında sol köşede seçenekli listesi olan yeni bir sayfa açılır.

Listeden ‘İzinli Uygulamalar’ düğmesini seçin.

Instagram hesabınıza bağlantısını kesmek istediğiniz uygulamanın ‘Erişimi İptal Et’i tıklayın. Bundan sonra, erişimi iptal etme hakkında onaylamak için bir iletişim kutusu açılacaktır.

Eminim, devam etmek için ‘Evet’i tıklayın. Aksi takdirde işlemi sonlandırmak için ‘Hayır’ ı tıklayın. Bu sayede daha önce izin vermiş olduğunuz uygulamalar sizin adınıza beğeni yapamayacak.

instagram virüs temizleme
instagram virüs temizleme

 

Başka Bir Yöntem:

Bu uygulamalardan bazıları yalnızca açık izninizle birlikte yalnızca yukarıdaki işlemleri gerçekleştirirken bazıları otomatik olarak bunu yapabileceğini unutmayın. Üçüncü taraf uygulamasının hangi izinleri istediği konusunda özel dikkat göstermelisiniz. Hangi uygulamaların hangi erişime sahip olduğunu kontrol etmeye başlamak ve üçüncü parti erişimini iptal etmek için Instagram hesabınıza web üzerinden erişmeniz gerekir.

Bir kez giriş yaptığınızda, sağ üst köşedeki resminizi ve adınızı tıklayın ve Profili Düzenle’yi seçin. Ardından sol tarafta, şifrenizi değiştirmenize, profilinizi düzenlemeye ve izinli uygulamalara izin veren seçeneklerin bir listesini alacaksınız.

Instagram hesabınız için Uygulamaları Yönetmenin içinde ilginç olan yer. Hiçbir başvuruyu hiç onaylamadınız veya uzun bir listeniz olabilir. Görüntüleri kolayca yeniden yayınlanan bu uygulamalar, resimler üzerine metin koymanıza, videoları kapmanıza, Instagram için WordPress eklentilerine veya Instagram için anlık mesajlaşma yapmanıza izin veriyor olabilir. Görmeyi bekleyebileceğiniz şeylerin örnek bir ekran görüntüsü aşağıda verilmiştir

İlginizi Çekebilir:
instagram Arama Geçmişi Silme İşlemi Nasıl Yapılır

 

instagram virüs temizleme
instagram virüs temizleme

 

Görebildiğiniz gibi, Instagram hesabınıza bir üçüncü parti uygulamanın yetkilendirilmesiyle gelen birçok seçenek var. Bilinmeyen veya güvenlik riski taşıyabilecek herhangi bir şeyi kaldırmak için, her üçüncü parti Instagram uygulamasının sağ üst köşesinde bulunan Erişimi Geri Al düğmesini tıklamanız yeterlidir. Böylece teker teker deneyerek hangi uygulamanın virüslü olduğunu bulabilirsiniz.

Bunların dışında instagram hesabınız başka birinin eline geçmiş olabilir. Bu durumda mail değiştirme ve hesabı kurtarma yöntemlerini denemeniz gerekir. Detaylar için Tıklayınız !

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu