0 14

Yazımızda uygulamaları SD karta taşıma işlemini nasıl yapılacağını ve harici belleğe taşınamayan bazı uygulamaları anlatmaya çalışacağız. Az miktarda depolama alanına (örneğin 8, 16 veya 32GB dahili bellek) sahip akıllı telefonlara sahip olanlar için telefonlarının, istedikleri kadar çok uygulama için yeterli alan olmadığına sıklıkla rastlanır. Bu, genişletilebilir saklamayı destekleyen bir Android telefonuysa, örneğin Samsung Galaxy S7 / S5 / J7 / J5, bir microSD kartı takabilir ve daha fazla uygulamaya yer açmak için uygulamaları SD karta taşıyabilirsiniz.

Uygulamaları SD Karta Taşıma İşlemi

Bazı geliştiriciler, kullanıcıların uygulamalarını SD karta taşımasına izin verir. Bir uygulama geliştiricisi tarafından taşınabilir olarak onaylandıysa, Uygulama yöneticisinden “SD karta taşı” seçeneğini kolayca bulabilirsiniz. Uygulama yöneticisine nasıl erişeceğiniz ve uygulamaları SD karta nasıl taşıyacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Not: Farklı adımların ve modellerin Android cihazlarında belirli adımlar farklı olabilir. Ana yöntem uygulama yöneticisine veya hafıza bölümüne bakarak yüklü uygulamaların teker teker detay sayfalarını açmak ve taşıma seçeneğinin olup olmadığına bakmaktır.

Uygulamaları SD Karta Taşıma Adımları

Uygulamaları SD Karta Taşıma
Uygulamaları SD Karta Taşıma

Adım 1. Ayarlar> Uygulamalar’a gidin (Nexus gibi bazı stoklu Android cihazlar için Apps.)

Adım 2. Uygulama yöneticisine dokunun ve SD karta taşımak istediğiniz uygulamayı seçin.

Android cihaz stokunu kullanıyorsanız,

“Çıkarılabilir SD Karta” dokunun , Depolama alanına dokunun(burada tüm resim video ve uygulamaların ne kadar alan kapladığı görülür. Buradan Uygulamalar bölümünü seçin ve  Değiştir’i seçin ve SD kartı seçin.)

Adım 3. Telefon, uygulamayı dahili bellekten harici belleğe taşımaya başlayacaktır. İşlem tamamlandığında, “SD Karta Taşı” düğmesi “Cihaza Taşı” olarak değişir. İlgili makalemize göz atmak isteyebilirsiniz: Telefonda yer açmak için gereksiz dosyaları silen en iyi uygulamalar

Neden Bazı Android Uygulamaları SD Karta Taşınamıyor?

Neden bazı android uygulamaları SD karta taşınamıyor? Tüm uygulamalar taşınabilir ve kullanıcıların daha fazla yer kazanması daha iyi değil mi? “Aptal” geliştiricileri suçlamadan önce, arkasındaki nedenleri bilmek isteyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:
Samsung Silinen Fotoğrafları Geri Getirme İşlemi

SD kart kalitesiz olabilir ve geliştiriciler uygulamalarını sorunsuz ve verimli bir şekilde yürütmek istiyor. Şunu kabul edelim ki, çeşitli nedenlerle SD kartları telefonlarımızdan kaldırıyoruz. Dahası, ucuz SD kartı da uygulama çökertme ve sistem asılmasına neden olabilecek bir sorundur. Bu nedenle e-posta, Facebook, WhatsApp, alarm, kişiler gibi önemli uygulamalar ve hizmetler “SD karta geç” seçeneğine izin vermez.

Güvenlik sorunu. Bir uygulamanın kişisel bilgilere erişmesi gerekebilir. Bilgiler bir SD kartta saklanırken dahili bellekte daha güvenlidir, silinmesi, erişilmesi, kaybolması veya bozulması daha kolaydır.

Bu nedenle, dahili belleği boşaltmak için yalnızca bu büyük oyunları veya diğer hareketli uygulamaları SD karta taşımalısınız. Uygulamaları SD karta aktarmayla ilgili başka sorular için bir yorum bırakabilirsiniz.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir