0 3

Apple marka ürünlerinizde Bir sürü işlev için Apple kimliğinize ve parolanıza ihtiyacınız vardır. Yeni bir cihazda iCloud’da oturum açmak, iTunes’dan ya da uygulama mağazasından ve diğer Apple ile ilgili birçok işlemi indirmek istiyorsanız buna ihtiyacınız olacak. Bu nedenle, apple kimliğimi unuttum diyorsanız, yazının devamını okuyarak çözüm yollarını aramalısınız.

Ama merak etmeyin, Parolanızı kolayca sıfırlayabilirsiniz. Aslında, Apple ID’nizi unuttuysanız bile Apple kimliğini kurtarabilirsiniz. İşte çözümleri.

E-posta Adresi veya Güvenlik Sorularıyla Apple Şifremi Sıfırlama

Adım 1: Herhangi bir tarayıcıdan https://iforgot.apple.com/ adresine gidin.

Adım 2: Apple kimliğinizi girin. Bu genellikle Apple veya iCloud hesabınızla ilişkili e-posta adresidir.

Adım 3: CAPTCHA karakterlerini girdikten sonra “Devam Et” i tıklayın.

Apple Kimliğimi Unuttum
Apple Kimliğimi Unuttum

Adım 4: “Şifremi Sıfırlamam Gerekiyor” seçeneğini seçin ve “Devam Et” i tıklayın.

Adım 5: “E-posta Alın” ı seçin. Apple, verdiğiniz e-posta adresine talimat gönderecektir. Alternatif olarak “Güvenlik Sorularını Yanıtla” yı seçebilir ve ilk kez kurduğunuzda doldurduğunuz soruları cevaplayabilirsiniz. Seçiminizi yapın ve “Devam” ı tıklayın.

Adım 6: Apple’dan aldığınız e-postayı açın. Konu şöyle olmalıdır: “Apple ID parolanızı sıfırlama”.

Adım 7: E-postadaki “Şimdi Sıfırla” yı tıklayın; web sitesine geri yönlendirilirsiniz. Burada, yeni bir şifre girin. Yeni şifreyi tekrar girin ve ardından “Şifreyi Sıfırla” yı tıklayın.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı Etkinleştirdiyseniz Şifreyi Sıfırlama

İki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirdiyseniz, şifrenizi sıfırlamak için bu basit adımı izleyin;

Adım 1: Herhangi bir cihazdaki herhangi bir tarayıcıda https://iforgot.apple.com/ adresine gidin. Apple kimliğinizi girin ve CAPTCHA karakterlerini girdikten sonra “Devam et” seçeneğini tıklayın.

Adım 2: Güvenilen bir cihazın telefon numarasını girin ve “Devam et” seçeneğini tıklayın.

Adım 3: “Güvenilir Telefon Numarasını Kullan” ı seçin veya farklı bir cihaz kullanmak için “Başka bir cihazdan sıfırla” seçeneğini de seçebilirsiniz. Seçiminizi yaptıktan sonra “Devam Et” i tıklayın. Ardından “Hesap Kurtarma İşlemini Başlat” ı tıklayın. Verilen talimatları takip edin.

İlginizi Çekebilir:
Android Silinen Dosyaları Geri Getirme İşlemi | Rootsuz

Apple Kimliğinizi Kullanıcı Adınızı Unuttuysanız Şifre Sıfırlama

Apple kimliğinizi biliyorsanız, Apple ID şifrenizi kolayca sıfırlayabilirsiniz. Ama Apple kimliğinizi unuttuysanız? Bu basit adımlarla kurtarabilirsiniz.

Apple Kimliğimi Unuttum
Apple Kimliğimi Unuttum

Adım 1: Herhangi bir tarayıcıda https://iforgot.apple.com/ adresine gidin. Ardından “Apple ID’yi Unuttum” seçeneğine tıklayın.

Adım 2: Sonra adınızı, soyadınızı ve E-posta adresinizi girin. CAPTCHA yazıp “Devam Et” düğmesine tıklayın. Apple, verilen bilgileri Apple kimliğinizi bulmak için kullanacaktır. Kimliğiniz bulundu sonra, devam etmek için “Hesabınıza Git” i tıklayın ve ardından verilen talimatlara uyun.

Apple Kimliği Şifremi unuttum çözümleri hakkında birkaç yöntemi sizlere sunmaya çalıştık. Daha fazla detay için Apple kimliği unuttum yazımıza göz atabilirsiniz. Şifrenizi elde ettikten sonra Apple hizmetlerini kullanmaya devam edebilirsiniz.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir