Whatsapp Çevrimiçi Gizleme

Çevrimdışı gelen WhatsApp mesajlarınızı yine çevrimdışı kontrol etmek hayal değil. Kısaca whatsapp çevrimiçi gizleme işlemi nasıl yapacağınızı, Android ve iPhone’da 2 yolunu göstermeye çalışacağız.

Çevrimdışı görünme, WhatsApp dijital dünyasındaki en büyük sorunlardan biri olan gizlilik özelliği ile çözülmüştür. Belli anlık mesajlaşma uygulamaları (WeChat, WhatsApp gibi) belirli uygulamayla gönderdiğimiz mesajları nerede gönderdiğimizi belirlemek için coğrafi konum kullanır. Bu, şirketin konumunu bilmesini istemeyen veya sohbet ettiği kişilerin ne zaman online olduklarını görmelerini istemeyen kişiler için ciddi bir sorundur. WhatsApp çevrimiçi gizleme işleminin detaylarına birlikte bakalım.

Whatsapp Çevrimiçi Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Çevrimiçi durumunu gizlemek ve WhatsApp’de çevrimdışı görünmek için iki yöntem vardır:

1)WhatsApp uygulama ayarları yapılandırması yaparak

2)Telefonun Uçuş Modunu Kullanma

WhatsApp’ı çevrimiçi görünmeden nasıl kullanacağınız bilmek istiyorsanız, bilmeniz gereken ilk şey, telefonunuzun bir Android cihazı veya iOS olup olmadığıdır. Çünkü iki işletim sistemi içinde aynı şekilde yapılır işlemler. Başlamak için WhatsApp uygulamasına girmeniz gerekir.

Uygulamanın doğrudan Sohbet seçeneklerine gittiğini ve iOS durumunda konuşma yaptığınız kişilerin listesinin altında Sık Kullanılanlar, Çağrılar, Kişiler, Sohbetler ve Sohbet gibi seçeneklerin bulunduğu bir menü olduğunu göreceksiniz. “Ayarlar” görüntülenir. Dişli şekli olan Yapılandırma seçeneğini, bu işlevi gösteren simgeye girmeniz gerekir. Bir Android cihazında aynı şeyi yapacaksanız, tek fark Konfigürasyon menüsünün sağ üst köşede üç nokta ile belirtilmiş olmasıdır.

  • Çevrimdışı WhatsApp’a gitmek için ayarı keşfet:

WhatsApp’tan “Çevrimiçi Durum” u kaldırmak için, Ayarlar’da, bir anahtar simgesiyle gösterilen Hesap seçeneğine girmeniz gerekir. WhatsApp’da çevrimdışı görünmesi için gerekli ayarları içerdiğinden Hesap’ta, diğer şeylerin yanı sıra, bu uygulamadaki gizliliğimizi yapılandırma veya derecelendirmeyi de bulacağız.

  • WhatsApp Ayarlarını Tekrar Yapılandırma:

Configuration (Yapılandırma) menüsünün Account (Hesap) seçeneğine girerken, çoğunlukla aşağıdaki sekmelerin göründüğünü göreceksiniz:

Whatsapp Çevrimiçi Gizleme
Whatsapp Çevrimiçi Gizleme

Gizlilik > Güvenlik > Numarayı değiştir > Hesabımı sil

WhatsApp’de Çevrimiçi Durumunu Gizle’yi Gizleme hedefinize ulaşmak için, bağlandığınızda Gizlilik sekmesini girmeniz gerekir. Bu seçeneği girdiğinizde birkaç seçenek daha görünür:

Whatsapp Çevrimiçi Gizleme
Whatsapp Çevrimiçi Gizleme

Profil fotoğrafı > Bildirimler > Okundu Bilgisi

İlginizi Çekebilir:
Instagram Biyografi Örnekleri | En Güzel Seçmeler

Tüm bu ayarlar sekmeleri, beğenimize göre her şeyi düzenlemek için bize izin verir; örneğin, Okundu Bilgisi, ileti yazdığımızda bizde ve karşı tarafta görünen mavi iki tık işaretini kullanıp kullanmamayı seçer. Aynı şekilde, eğer bağlantı kesersek, bizlerde karşı tarafın okuyup okumadığını göremeyiz. Dolayısıyla, bu menüde, sizi ilgilendiren birkaç ayar olasılığı bulunmaktadır. Bu yazıda bizim için, WhatsApp’de “Çevrimiçi durum” u gizlemek için Durum sekmesini girmeniz gerekir.

Whatsapp Çevrimiçi Gizleme
Whatsapp Çevrimiçi Gizleme

Çevrimdışı görünmek için son adım:

Whatsapp Çevrimiçi Gizleme
Whatsapp Çevrimiçi Gizleme

WhatsApp’ta çevrimdışı görünmeyi sürdürmek için, Gizlilik seçeneğine girdikten sonra, kişilerinizin bağlantı durumunuzu görmesini isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Bu sekmede, aşağıdaki seçenekler arasından seçim yapınız:

  • Bu Kişiler Dahil Herkes
  • Kişilerim
  • Bu Kişiler HAriç Herkes

Herkes seçeneği ile yani “Kişilerim” ile tüm rehberiniz çevrimiçi olup olmadığınızı görür. Bu Kişiler Hariç herkes seçeneğinde ise dilediğiniz kişilerden kendinizi saklayabilirsiniz. Bu Kişilere Göster seçeneğinde ise sadece sizlerin sizlerin seçmiş olduğu kişiler sizlerin durumunuzu görebililrler. Yalnız şunu unutmayın, siz bir bilgi göstermiyorsanız karşı tarafında bilgilerini göremezsiniz. Uygulama yardımı ile çevrimiçi gizleme işlemi ve daha fazla detay için çevrimiçi görünmeden mesaj yazmak başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Uçuş Modu Kullanarak Whatsapp Çevrimiçi Gizleme İşlemi

  • Çevrimiçi durumunu gizlemek için Uçuşmoduna Giriş:

WhatsApp’a bağlandığınızda fark edilmeden mesajlaşmanın başka bir yolu var. Yukarıdakilere ek olarak, uygulamanıza bağlı olup olmadığını bilmeden mesaj okumak ve göndermek için Uçak Modu’nu da kullanabilirsiniz.

  • Uçuk Modu yöntemiyle çevrimiçi görünmeden WhatsApp’a geçin:

Whatsapp’ta bu modu etkinleştirdiğinizde, mobil cihaz Wi-Fi veya mobil veri olması durumunda herhangi bir İnternet bağlantısını keser. Böylece, WhatsApp uygulamasına girebilir, mesajları okuyabilir ve yalnızca istediğiniz kişilere yanıt verebilirsiniz Onların okuduğunu bilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, uygulamayı kapatın ve İnternet’e yeniden bağlanmak için uçak modunu devre dışı bırakın ve sonra cevapladığınız mesajlar gönderilir ve mesajlarınızı sadece yazdığınız kişiler görür. Böylece çevrimiçi olduğunuzu göstermeden yazışma yapabilirsiniz.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir