instagram Facebook ile Giriş

Instagram Facebook ile giriş işlemi sayesinde Facebook ve Instagram hesabınız arasında bağlantı kurabilir ve hesabınıza kolayca erişebilirsiniz. Instagram.com sitesinden de hesabınızı kurabilir ve erişebilirsiniz ama aşağıdaki yapacağınız birçok işlemi mobil ortamdan çok daha kolay yapabileceğinizi belirtmek isteriz.

Instagram Facebook ile Giriş Yapma İşlemi

instagram Facebook ile Giriş
instagram Facebook ile Giriş
  1. Instagram’ın web sitesine gidin. Bunu yapmak için sağlanan bağlantıyı tıklayın.
  2. Facebook adınız ve şifrenizle bir hesap oluşturmak için bu bilgi giriş kutusunun üstündeki “Facebook ile giriş” seçeneğini tıklayın. Bu, Facebook ve Instagram hesaplarınızı bağlar.
  3. “Kayıt” düğmesini tıklayın. Bu, kayıt menüsünün en altındadır; Bunu yapmak hesabınızı oluşturacaktır.
  4. Ekranınızın sağ üst köşesindeki kişi simgesini tıklayın. Bu sizi hesap sayfanıza götürür.
  5. “Profili Düzenle” seçeneğini tıklayın. Bu, sayfanın üst kısmındaki Instagram adınızın sağında olmalıdır.
  6. Görüntülenecek herhangi bir bilgiyi ekleyin. Bu, hesabınız için bir biyografi, kişisel web sitenize bir bağlantı veya bir profil resmi içerebilir.
  7. İşiniz bittiğinde, sayfanızın altındaki “Gönder” düğmesini tıklayın. Bir Instagram hesabı başarıyla oluşturdunuz!

Instagram Hesabınıza Facebook Hesabınızı Bağlama İşlemi

instagram Facebook ile Giriş
instagram Facebook ile Giriş
  1. Instagram uygulamasını açın. Instagram hesabınızda oturum açmadıysanız, Instagram ayarlarına erişmek için bunu yapmanız gerekir.
  2. Profil düğmesine dokunun. Bu, ekranınızın sağ alt köşesindeki kişi şeklindeki simgedir; Dokunduğunuzda sizi Instagram hesabınıza götürür.
  3. ⚙️ (iPhone) veya  (Android) öğesine dokunun. Bu, profil sayfasının sağ üst köşesindedir ve “Seçenekler” menüsünü açar.
instagram ile facebook bağlama
Instagram ile facebook bağlama

4. Android’de bu simge, üç noktadan oluşan dikey bir simgedir.

5. “Bağlı Hesaplar” seçeneğine hafifçe dokunun. Bu, “Ayarlar” alt başlığının altında.

Instagram’ı Facebook’a Bağlama başlıklı “Facebook” seçeneğine hafifçe dokunun. Bu sizi bir Facebook giriş sayfasına yönlendirir.

6.Twitter, Tumblr ve Flickr hesaplarınızı bu menüden de bağlayabileceğinizi unutmayın.

7.Facebook e-posta adresinizi ve şifrenizi girin. Bu sizi Instagram’da Facebook hesabınıza -bağlamış olur.

İlginizi Çekebilir:
Whatsapp Sohbet Yedeği Silme Yöntemi

Instagram yazılarınızı Facebook’ta kimlerin görebileceğini seçin. Açılır menüye dokunun ve aşağıdaki gizlilik seçeneklerinden birini seçin: halka açık, arkadaş, tanıdıklar hariç arkadaşlar, sadece ben şeklinde bir seçim yapın. Tamam’a dokunun. Instagram’ı açmanız istenirse Aç’a dokunun.

8 .Gönderme seçeneklerinizi gözden geçirin. Instagram’da yaptığınız her yazı, “Tamam” a dokunarak Facebook sayfasında çoğaltılan ikili mesaj atamayı etkinleştirebilirsiniz. Çift yayınlamaya izin vermek istemiyorsanız, “Şimdi Başlamayın” düğmesine dokunun; Bu sizi Instagram Seçenekleri menüsüne götürür.

Bu seçeneği, Bağlı Hesaplar menüsünün altındaki “Facebook” sekmesine dokunarak istediğiniz zaman tekrar ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca, Bağlantılı Hesaplar menüsünü açıp “Bağlantıyı Kaldır” seçeneğine hafifçe dokunarak hesabınızı Facebook’tan kaldırabilirsiniz.

Instagram Facebook ile Giriş Yapınca Şifre Ne Oluyor?

Facebook ile giriş Yaptığınızda Instagram şifrenizin ne olduğunu merak ediyorsanız olay şu şekilde oluyor. Yeni bir şifre atamamış oluyorsunuz ve hali ile sürekli Facebook ile giriş yapmanız gerekiyor. Fakat ayrı bir atamak isterseniz, şifremi unuttum diyerek onaylarsanız Facebook hesabınızda kayıtlı e-mail adresinize yeni şifre yenileme maili gelir. Buradan istediğiniz şifreyi belirleyebilirsiniz. Detaylar için Instagram Şifremi Unuttum konulu yazımıza göz atabilirsiniz.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir