Özelden Nasıl Aranır, Özel Numaradan Arama Yapma

Eğer bir arama yaparken karşı tarafın numaranızı görmek istemiyorsanız, bu işlemi yapmak gayet basittir. Ülkemizdeki tüm operatörler özel numaradan arama yapmaya kolaylıkla izin vermektedir. Hem operatör hem de cihaz üzerinden Özelden nasıl aranır diyorsanız,  yazının devamını okuyun.

Özelden Nasıl Aranır, Özel Numaradan Arama Yapma

Gerek Turkcell, gerek Vodefone gerekse de Türk Telekom olsun, karşı tarafta numaranızın görünmesini istemiyorsanız;

 

  • Arayacağınız numarayı çevirmeden önce “#31#” yazmanız yeterlidir.
  • Örneğin 05321111111 numarasını , numaranız görünmeyecek şekilde aramak istiyorsanız, numarayı #31#05321111111 şeklinde çevirirseniz, karşı taraf numaranızı görmeyecektir.
  • Eğer kişi hattını gizli aramalara kapatmışsa , aradığınız numara gizli numara aramalarına kapalıdır şeklinde bir uyarı gelebilir. Veya sizin arama işleminiz başarısız olabilir. Bu durumda yapacak herhangi bir şey yoktur. Fakat sahte Whatsapp numarası edinerek , Whastapp üzerinden gizlice arayıp mesaj yazma işlemleri yapabilirsiniz.
  • Kişiler kullandıkları operatörlerden hatlarını gizli aramaya yani özel aramaya kapatabilirler. Örneğin Turkcell operatörü için *253# tuşlarına basılarak gizli aramaya kapatabilirler. Vodefone için tıklayın.

 

Cihaz Üzerinden Yapılan Ayarla Özelden Nasıl Aranır

Sadece operatör üzerinden değil de cihazınızın ayarlarından da, her aramanızda numaranızı gizleyebilirsiniz. Böylece sürekli numara çevirmek zorunda kalmaz , her aramanızda numaranız görünmeyecektir. Cihazdan Cihaza yöntem biraz değişse de, genelde özellik hep aynı başlık altındadır. Samsung için;

 

  • Menü’ye basın ve Ayarlar kısmından Arama Ayarlarına basın
  • Ardından Ek ayarlar ve Arayan Kimliği sekmesini bulun
  • Son olarak numarayı göster ya da numarayı gizle seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

 

Sonuç:

Özelden nasıl aranır hakkında kafanızda soru işareti kaldığını sanmıyoruz. Tekrar söylemek gerekirse arayacağınız numarayı çevirmeden önce “#31#” yazmanız yeterlidir. eğer bu size uzun geliyorsa yukarıda açıkladığımız gibi cihaz üzerinden de bu işlemi yapabilirsiniz. Aklınıza takılan herhangi birşey olursa yorumlarda bizlere iletebilirsiniz.

Benzer Gönderiler
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir