0 4

Filmler ve Oyunlar genellikle çevrimiçi olarak dağıtılır ve iyi bir indirme yöneticisi sayesinde bunları bilgisayarınıza çok kısa sürede indirebilirsiniz. Bu yazımızda indirme yöneticisinin ne olduğundan ve en etkili indirme yöneticisi programlarından bahsedeceğiz.

İndirme Yöneticisi Nedir?

İndirme yöneticisi, dosyaları internetten indirmek için kullanılan bir yazılım parçasıdır. Çoğu indirme yöneticisi, indirmeleri daha hızlı hale getiren ve internet bağlantınız kesilirse indirmeleri yeniden başlatan araçları içerir.

En iyi yöneticiler, dosyaları yönetilebilir bloklara bölerek indirme sayısını hızlandırabilir, istediğiniz zaman duraklatmaya ve devam ettirmenize ve hatta beklenmedik bir şekilde kesildikten sonra bıraktıkları yerden devam ettirerek telaşsız internet bağlantılarını telafi etmenize izin verir.

Bazı indirme yöneticileri, medya dosya biçimlerini otomatik olarak dönüştürür ve sizin bunları yeniden değiştirme zorunluluğunuzu ortadan kaldırır. Üstelik, indirmeyi tamamlamadan önce bir ses veya video dosyasını çalmaya başlamanızı sağlar.

İşte Windows için en iyi ücretsiz indirme yöneticileri listesi. Bir tanesini denedikten sonra, onsuz daha önce nasıl başardığınızı merak edeceksiniz.

En İyi indirme Yöneticisi Programları

Free Download Manager (FDM)

En İyi indirme Yöneticisi
En İyi indirme Yöneticisi

Windows ve Mac ile çalışır ve web tarayıcılarından gelen dosyaları izleyebilir ve onları engelleyebilir, ancak bunlardan bağımsız olarak da çalışabilir.

Tarayıcı entegrasyonu, Internet Explorer, Chrome ve Firefox ile çalışır.

Toplu indirmeler oluşturabilir, torrentleri indirebilir, ZIP dosyalarını indirilmeden önce ön izleyebilir ve sıkıştırılmış klasörden istemediğiniz dosyaları seçip kaldırabilir, tüm web sitelerini indirebilir, kırık indirmeleri devam ettirebilir, tüm bağlantıları panodan indirebilir ve hızlı bir şekilde kontrol edebilirsiniz.

Dosyalar, FDM’de listelenen sıraya göre indirilir, ancak önceliğini ayarlamak için dosyaları yukarı veya aşağı hareket ettirebilirsiniz. Yukarıdakilere ilaveten, ses ve video dosyalarını indirmeyi tamamlamadan önce önizleyebilir ve dönüştürebilir, trafik sınırlarını ayarlayabilir ve indirmelerin yalnızca belirli günlerde gerçekleşmesini planlayabilirsiniz.

Not: FDM Lite da indirilebilir, bu da torrent istemcisi gibi şeyleri kaldırarak normal sürüme göre daha az disk alanı gerektirir.

Internet Download Accelerator (IDA)

2 1

Bir başka ücretsiz indirme yöneticisi, dosyaları indirmeyi gerçekten kolaylaştırmak için bir araç çubuğunu Firefox ile bütünleştirebilen Internet Download Accelerator (IDA) ‘dir. Ayrıca Chrome ve Opera ile de çalışır.

IDA’nın diğer tarayıcılar için canlı bir monitörü var, böylece dosyalar IDA ile indirilebilir ve kolay organizasyon için uygun dosya kategorilerine yerleştirilebilir. Bu, düzenli HTTP indirmeleri veya bir FTP sunucusundan gerçekleştirilen indirmelerle yapılabilir.

Internet Download Accelerator URL değişkenleri aracılığıyla bir grup indirme yapabilir, otomatik olarak virüs tarar, kısayol tuşları kullanabilir, kullanıcı aracısı bilgilerini değiştirebilir ve seçtiğiniz belirli dosya uzantılarına sahip dosyaları otomatik olarak indirebilir.

JDownloader indirme Yöneticisi

3 4

JDownloader, Windows, Linux ve Mac işletim sistemlerini Firefox ve Chrome tarayıcılarında destekleyen ücretsiz bir indirme yöneticisidir. Muhtemelen JDownloader’daki en havalı özellik uzaktan yönetim yeteneğidir. Karşıdan yüklemelerinizi herhangi bir yerden başlatmak, durdurmak ve izlemek için mobil uygulamanızı veya JDownloader web sitesini kullanın.

JDownloader’daki LinkGrabber, panoyu doğrudan programa ekler; böylece, bağlantıyı kopyaladıktan hemen sonra indirmeye başlayabilirsiniz. Bu indirme yöneticisi, şifre korumalı şifrelenmiş bir dosya olarak indirme bağlantılarının bir listesini de kaydedebilir, böylece daha sonra tekrar kolayca içe aktarabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:
Hotmail Şifremi Unuttum, Hotmail Hesap Kurtarma İşlemi

Bir oynatma, duraklatma ve durdurma düğmesi, programın üst kısmındadır ve bu da bekleyen tüm indirmeleri kontrol etmeyi gerçekten basit yapar. Ayrıca indirme hızını ve maksimum eşzamanlı bağlantı sayısını ve indirme sayısını istediğiniz zaman JDownloader programının altından kontrol etmek gerçekten kolaydır.

GetGo İndirme Yöneticisi

4 4

GetGo Download Manager, sürükleyip bırakarak dosyaları hızlı bir şekilde indirme ve toplu indirmeler yapan programdır. Bağlantıları doğrudan programa yapıştırabilir veya tüm indirme bağlantılarını içeren bir LST dosyasını içe aktarabilirsiniz.

Belirli bir kategori olarak düşünülmesi gereken tam dosya uzantılarını belirtebildiğinizden, indirmeyi nereye koyacağınız kategorileri tanımlamak gerçekten kolaydır. Bunu yapmak, MP4 ve AVI dosyaları bir Videolar klasörüne yerleştirilirken yürütülebilir dosyaları örneğin bir Yazılım klasörüne yerleştirecektir.

GetGo Download Manager, parola korumalı web sitelerinden dosya indirmek için giriş kimlik bilgilerini saklayabilir. Ayrıca görüntü dosyalarını indirmeden önce önizleme yapabilir, karşıdan yüklemeleri programda yürütebilir, video akışlı web sitelerinden videolar yakalar ve Firefox ve Internet Explorer ile entegre olur.

EagleGet

5 1

EagleGet, Chrome, Firefox, Internet Explorer, Safari ve Opera’da, doğrudan EagleGet’e otomatik olarak içe aktarılarak indirme işlemlerini durdurmak için kullanılabilen gerçekten temiz bir arayüze sahiptir.

İndirmeleri zamanlama, toplu olarak URL’ler ekleme, virüs taraması yapma ve EagleGet indirme işlemini bitirdikten sonra bilgisayarı kapatma, yalnızca eklenen özelliklerden bazıları.

Diğerleri arasında, indirilen dosyaların duraklatılması ve devam ettirilmesi, indirme görevlerinin içe aktarılması ve yedeklenmesi, akışlı videoların izlenmesi ve indirilen dosyaların gelişmiş filtreleme ayarlarıyla otomatik kategorilere eklenmesi yer alıyor.

EagleGet, dosyaları indirilirken uyku ve hazırda bekleme modunu Windows’ta da devre dışı bırakabilir ve bunları kesintiye uğratmaz. Ayrıca kaç tane dosyanın şu anda hangi hızla indirildiğini gösteren TaskMonitor adlı küçük bir pencere var. Aynı zamanda, yeni indirme eklemeyi kolaylaştırır ve mevcut programların tamamını açmadan mevcut dosyalar başlatır veya duraklatır.

Download Accelerator Manager (DAM)

6 1

Bu diğer indirme yöneticilerinin bazılarında olduğu gibi, DAM da dosya indirmelerini başlatmayı kolaylaştırmak için ekranınızda gezinen bir Bırakma Hedefi düğmesi vardır. Download Accelerator Manager ayrıca toplu yüklemeleri, bir zamanlayıcı, virüs denetleyicisi, onay sesleri ve saklanan kimlik bilgilerini destekler.

Bu program Firefox, IE, Chrome, Opera, Netscape ve Safari’ye entegre edilebilir. Ayrıca, bilgisayarınızdaki herhangi bir tarayıcıda video, müzik ve flash dosyalarını otomatik olarak kontrol edebilen MediaGrabber içerir.

FlashGet İndirme Yöneticisi

7 2

FlashGet, Firefox ve Internet Explorer’daki indirmeleri izler, ayrıca virüsten koruma programıyla indirilen dosyaları tarar ve onu indirmeden önce dosyanın ne kadar büyük olduğunu size söyleyebilir, bu gerçekten harika.

Dosyaları, HTTP, FTP, BitTorrent ve diğer protokoller üzerinden, tümü karşıdan yükleme butonu ile kesintisiz bir entegrasyonla indirir. Bu programda ayrıca kayan bir masaüstü düğmesi vardır; böylece tarayıcı izlemeyi değiştirip, duraklatma / indirme işlemlerini başlatabilir ve yeni indirme bağlantıları ekleyebilirsiniz.

İndirme Yöneticisi ne olduğu ve en iyi indirme yöneticisi programları hakkında bilgi vermeye çalıştık. Fikirlerinizi aşağıda yorum bölümünde bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir