Google Hesap Silme Linki

Google hesap silme linkini kullanarak Google hesabınıza bağlı olan tüm uygulamalarda hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Bugüne kadar Google, neredeyse hepsi bir Google hesabı ile yönetilen yüzlerce ürün ve hizmet sunmaktadır. Bunların arasında e-posta, sohbet, haritalar, video, fotoğraf, müzik ve sosyal paylaşım ağları verilen hizmetlerden bazılarıdır. Google hesap silme linki ile bu tüm alanlardaki bilgilerinizi silebilirsiniz.

Bu düzenlemenin yararı, her şeyin kesintisiz olması ve farklı hizmetler arasında geçiş yapılması genelde sizin için ekstra çaba gerektirmiyor. Ancak, bir nedenden ötürü, oluşturduğunuz çevrimiçi kimliğinizden kurtulmak isteyen kendinizi bulursunuz. Neyse ki, Google, kullanıcı haklarını ve gizliliğini tanıtmak için iyi bilinir ve şirket verileri tek tek ürünlerden kaldırmayı veya hesabınızı tamamen silmeyi kolaylaştırır.

Google Hesap Silme Linki ve İşlemi

Google hesap silme linkini kullanarak hesabınızı etkisiz hale getirebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek hesabınızı kalıcı olarak silmeniz mümkündür.

Google Ürününü veya Hizmetini Silme Adımları

 1. Web tarayıcınızdaki Google Giriş sayfasına erişin.
 2. Google Oturum Açma sayfasından hesabınızda oturum açın.
 3. Hesap için uygun e-posta adresini ve parolasını, silmek istediğiniz Google ürünü veya hizmetiyle doldurun ve Oturum Aç’ı tıklayın.
 4. Oturum açma işlemi tamamlandıktan sonra, ‘Ürünlerim’ bölümünün yanındaki Düzenle bağlantısını tıklayın. Google sürekli olarak güncelliyor; bu nedenle, erişmekte olduğunuz Google’ın sürümüne bağlı olarak, ‘Ürünlerim’ menüsüne erişmek için önce Google hesapları ekranının önceki sürümünü ziyaret et’i seçmeniz gerekebilir.
 5. Google hizmetlerini kaldırmaya başlamak için ‘Ürünlerim’ başlığının yanındaki Düzenle bağlantısını seçin.
 6. Silinmesini istediğiniz hizmeti veya ürünü Delete a Product (Ürünü Sil) bölümünde bulun ve Kalıcı olarak kaldır’ı tıklayın.

Google Hesabınızı Silme İşlemi

Google Hesap Silme Linki
Google Hesap Silme Linki
 1. Web tarayıcınızdan Google Giriş sayfasına erişin.
 1. Silmek istediğiniz hesabın uygun e-posta adresini ve parolasını girin ve Oturum Aç’ı tıklayın.
 2. ‘Ürünlerim’ bölümünün yanındaki Düzenle bağlantısını tıklayın. Bir kez daha, ‘Ürünlerim’ menüsüne erişmek için önce Google hesaplarının önceki sürümünü ziyaret et’i seçmeniz gerekebilir.
 1. Hesabı Sil bölümünde, Hesabı kapat ve onunla ilişkili tüm hizmetleri ve bilgileri silmeyi seçin.
 2. Google hesabınızı kapatmak için ‘Hesap kapat …’ ı seçin.
 3. Bir sonraki sayfada istemde şifrenizi yazarak seçiminizi onaylayın ve sonra seçiminizi onaylayan iki kutuyu da ve etkilerini kontrol edin.
 4. Hesabı ve ilgili verileri kalıcı olarak silmek için Google Hesabını Sil’i tıklayın.
İlginizi Çekebilir:
Wifi Şifresi Öğrenme | Kablosuz Ağ Şifrenizi Görüntüleme

Elbette, Google hesabınız gittiğinde, içinde depolanan tüm verilere kalıcı olarak erişimini kaybedeceksiniz, bu yüzden önceden tutmak istediğiniz her şeyi kaydettiğinizden emin olun. Fotoğraflarınızı, belgelerinizi ve diğer verilerinizi hesabınızı silmeden önce indirmek isterseniz, daha önce olduğu gibi giriş yapın ve ekranın sol tarafındaki Veri kurtarma sekmesini seçin. Buradan, tüm kişisel verilerinizin büyük bir .zip dosyasını indirmek için büyük mavi My Data İndir düğmesini tıklayın. Artık kişisel verilerinizin sabit sürücünüzde güvenli bir şekilde saklandığından emin olarak hesabınızı terk ederek silebilirsiniz.

Bundan sonraki yazımızda Gmail şifre değiştirme işleminden bahsedeceğiz. Şimdiden iyi okumalar dileriz.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir