Fotoğraf Saklama Programı

Bulut hafızalar kullanmanın çok iyi bir fikir olduğu bir çağda yaşamıyoruz. Bunlar verimli olmanın yanı sıra dahili hafızanızı da işgal etmez ve bunları kullanmak her gittiğiniz yere hard disk taşıma zahmetine katlanmaktan iyidir. Ayrıca sahip olduğunuz dosyaları başkalarıyla kolayca paylaşabilmenizi de sağlar. Bu şahane bulut hafıza hizmetleri ve uygulamaları sayesinde ortalama insanların kesinlikle önüne geçersiniz. Bu hizmetler arasında ödeme yapmanız gerekmeyen ücretsiz olan güzel uygulamalar da bulunmakta. Bunlardan öne çıkan Fotoğraf Saklama Programı her gün ihtiyacı artar hale gelmiştir.

Günümüzde pek çok fotoğraf ve video çekiyoruz ve birçok ânımızın silinip gitmesine gönlümüz razı olmuyor. Elimizdeki mobil cihazlar da her an fotoğraf ve video çekebilme kolaylığını ve rahatlığını sunmakta. Ama bu konuda en çok başımızı ağrıtan telefonumuzun hafızasının bir sınırının olması. Video çekmeye başlarken hafızanın yetersiz olduğu uyarısını almak ne kadar can sıkıcı oluyor değil mi. İşte bu sorunlarla karşılamamanın çaresi bazı uygulamalar sayesinde hem fotoğraf ve videolarımızı güvenli bir yerde tutabiliyor hem de telefon hafızamızın sınırlarında hapsolmaktan kurtulabiliyoruz. İşte fotoğraf video saklama uygulamaları için önerilerimiz:

Fotoğraf Saklama Programı Önerileri  

Fotoğraf Saklama Programı
Fotoğraf Saklama Programı

Google Photos Fotoğraf Saklama Programı


Android ve iOS cihazlar için kullanılabilen Google Photos bir sürü faydalı özelliği sebebiyle dile getirilmeye değer ilk ücretsiz uygulama. Google Photos saklama alanında orijinal kalitede fotoğraf kaydetme seçeneğinin yanısıra, sınırsız bulut kapasitesi ve asgari sıkıştırmayla fotoğraflarınızı cihazlar arası senkronize özelliğiyle fark edilmekte. Uygulama otomatik yedekleme yapma ve fotoğraflarınız niçin senkronize edilmeye ayarlanabilmekte olup, bu sayede hızlı eylemleriniz güvende olur ve tarihe göre gösterilir. Akıllı asistan özelliği ise albüm, kolaj, gruplanmış fotoğraf story’leri ve anime fotoğraflar oluşturmanıza yrdımcı olur. Güçlü görsel arama özelliği etiketlenmemiş fotoğraflarınız için de çalışabilmektedir. Google bu uygulamaya sürekli olarak yeni düzenleme ve geliştirme özellikleri eklemeye devam etmektedir.        

Flickr Fotoğraf Saklama Programı


Hem Android hem de iOS cihazlara hizmet sunan bir uygulama olan Flickr, Yahoo tarafından geliştirilmiş tamamen ücretsiz bir seçenek olup, fotoğraflarınız için 1 TB hafıza sunar. Yükleme yapmanın yanısıra, fotoğraf ve video çekme desteğine de sahiptir. Fotoğraf ve videolarınızı düzenli aralıklarla yüklemeyi hatırlayamıyorsanız, otomatik yükleme seçeneğine de sahip. Bu uygulama fotoğraflarınızı saklamanızla beraber paylaşmanızı da kolaylaştırmakta.

Facebook Moments Fotoğraf Saklama Programı:

Facebook Moments esasen fotoğraf paylaşma uygulaması olup, kullanıcılarına sınırsız fotoğraf saklama hafızası sunar. Hem Android hem de iOS cihazlarda ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.  

Amazon Drive Fotoğraf Saklama Programı:

Amazon Drive, Amazon Prime kullanıcıları için en iyi başlangıcı sunmakta.  Amazon Prime kullanıcıları 5GB bulut hafızanın yanısıra sınırsız fotoğraf ve video yedekleme imkanına kavuşuyor. Bu uygulama özellikleri hem Android hem de iOS cihazlrda kullanılabilmekte. Uygulama bazen şaşırabilmekte ancak normal şartlarda düzgünce çalışarak her hangi bir anda dosyalarınıza online olarak kolayca erişmenize imkan sağlıyor. Amazon Prime üyeliği yıllık 99 USD ücrete tabidir.

Resilio Sync Fotoğraf Saklama Programı:

Eski adı BitTorrent Sync olan bu uygulama, kendi bulut hafızasını oluşturmak isteyenler için en iyi çözümlerden biri. Bu uygulama masaüstü, dizüstü bilgisayarlar, NAS hafızalar ve evde oluşturduğunuz sunucuları mobil telefonunuz için senkronize bir depolama noktası olarak kullanabilmenize imkan sağlıyor. Kendi cihazınıza birşey kaydediyor olmanızı sağlamakla beraber, diğer fotoğraf video saklama uygulamalarının işleyişinden geride kalmamaktadır. Bu uygulama bilgi güvenliği bilincine sahip ama bulut hafızalara ihtiyaç duyanlar için eşsiz ve tam aradıkları bir uygulama. Tek dezavantajı, senkronize olmanız için alıcı/saklayıcı cihazınızı sürekli açık tutmanızı gerektiriyor. En güzel yanları ise tamamen ücretsiz olması ve alıcı/kaydedici cihazınızın hafızası kadar geniş saklama alanına sahip olmanız. Android, iOS ve Windows cihazların tümünde kullanılabilmektedir.

Yandex.Disk Fotoğraf Saklama Programı:

Bu uygulama şu anda pek bilinir olmasa da potansiyel olarak en iyi bulut hafıza seçeneklerinden biri. Hesap oluşturmanızla 10 GB ücretsiz bulut hafızanız olur ve aylık 1 USD’ye ek 10 GB hafıza satın alırsınız, 2 USD’ye ise aylık 100 GB hafıza edinirsiniz. Ayrıca aylık 10 USD’ye 1 TB’lik hafıza sağlayan sunucu paketi de sunduğu seçeneklerden. Tercih etmeniz halinde bu iç seçeneğin ödemesini yıllık bazda tek seferde yapma imkanınız da var. Çalışmasında yaşanabilen bazı aksaklıklara karşın çoğu kullanıcılar bu uygulamadan gayet memnun. Android, iOS ve Windows cihazların hepsinde kullanılabilmekte.

Shoebox Fotoğraf Saklama Programı:

Cihazlarınızdaki fotoğraflarınızı ücretsiz olarak ve limitsiz bir şekilde yedeklemenize olanak sağlayan bir uygulamadır. Fotoğraflarınızı otomatik olarak yedeğe alma özelliğine sahip. Hem Android hem de iOS cihazlarda kullanılabilmekte.

Sonraki yazımız yine bu konu başlığına yakın olan heyecanlı bir konu;

İlginizi Çekebilir:
ınstagram Şifresi Değiştirme | Resimli Anlatım

Uygulama Kilidi Programları Nelerdir ve Nasıl Kullanılır

İyi okumalar.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir