Samsung Telefon Sıfırlama, Samsung Format Atma

Samsung telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanızın gerektirebileceği çeşitli nedenler vardır. Belki telefonunuza istemediğiniz uygulamalar yüklenmiştir ve yavaş çalışıyor veya son bir güncelleme indirdiniz ve telefonunuzun işlevselliği ile ilgili sorunlara neden oluyor.  Veya telefonunuzu sattığınız için fabrika ayarlarına geri getirmek istiyorsunuz (bu arada eski bir cihazı satarken daima bunu yapmalısınız). Sebebi ne olursa olsun, telefonunuz normal olarak açılıp açılmamasına göre Samsung telefon sıfırlama işlemini telefon ayarlarından veya recovery mode(Ön Yükleme Modu) yükleyicisinden yapabilirsiniz.

Not: Telefon ya da tabletiniz çok dolu ise özellikle çocuklar filan oyun ile doldurmuşsa format atma işlemi her zaman önerilir.

Telefon Normal Çalışıyorsa Ayarlar Bölümünden Samsung Telefon Sıfırlama

1) Ana ekranınızdan veya uygulama bölmesinden Ayarlar simgesine dokunun. Ayarlar menüsünün en altına gitmek için yukarı doğru hızlıca kaydırın. Yedekle ve Sıfırlaya Dokunun

Samsung Telefon Sıfırlama
Samsung Telefon Sıfırlama

2) Fabrika verilerine sıfırlama’ya dokunun. Telefonu sıfırla’ya dokunun. Herşeyi Sil öğesine dokunun. Veriler silinirken biraz sabretmeniz gerekecek.

Samsung Telefon Sıfırlama
Samsung Telefon Sıfırlama

3 ) Telefonunuz yeniden başlayacak ve verilerinizi geri yükleyebilmeniz için ilk başlatma işlemini tekrar başlatmanız gerekecek.

Samsung Telefon Sıfırlama

Telefon Kilitliyse Recovery Mode ‘da Samsung Telefon Sıfırlama

Ekran donmuşsa veya telefonunuzu açamazsanız, size “Kurtarma Modu”(Recovery Mode) nu kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanızı öneririz. Bu işlem genelde kilit ekranı şifresi unutulmuşsa filan kullanılır

1) İlk olarak, Açma / kapatma tuşunu kullanarak telefonu kapatın.

2) Şimdi, Samsung logosunu görene kadar bu 3 tuşa basıp basılı tutun: Ses Seviyesi +Ana Tuş + Güç düğmesi.

Samsung Telefon Sıfırlama

3) Ardından, Kurtarma Modu menüsünden “veri sil / fabrika sıfırlama”(Factory Reset) bölümünü seçin , bu seçimi yapmak için ses tuşları ile yukarı aşağı yapabilirsiniz.

Samsung Telefon Sıfırlama

4) Tüm işlemi doğrulamak için “Evet – tüm kullanıcı verilerini sil” i seçin.

Samsung Format Atma
Samsung Format Atma

5) Bu seçeneği seçtikten sonra “şimdi sistemi yeniden başlat” seçeneğini seçin. Ana Ayarları sıfırlayın.

Samsung Format Atma
Samsung Format Atma

Sizlere iki yöntem yani ayarlar ve recovery mode’dan Samsung format atma işlemini göstermeye çalıştık. Diğer Marka cihazlarda telefon sıfırlama nasıl olur okumak için Tıklayın ! Umarız probleminiz çözülmüştür.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir