iPhone Ekran Kilit Süresi

Birçok iPhone kullanıcısının karşılaştığı “iPhone ekran kilidi erken devreye giriyor” sorununu nasıl çözeceğinizi göstereceğiz. Otomatik Kilit özelliğini kapatmak için Kilit ekranı ayarlarınızı değiştirmek veya ekranınızın kararma hızını değiştirmek istiyorsanız, bunu da ele alacağız. iPhone ekran kilit süresi ayarlama ve ekran kilidi ile ilgili tüm ayarlara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Otomatik Kilit nedir? Otomatik Kilitleme veya uyku modu, iPhone ve iPad’de pil tasarrufu konusunda bir çözümdür. Bu ayar, iPhone pil ömrünü uzatmak ve başkalarının kilitli iPhone’unuza erişmesini önlemek için belirli bir süre sonra ekranı karartır. Otomatik ekran kilitleme sürenizden kurtulmak için Otomatik Kilidi devre dışı bırakırsanız, pil ömrünüz kısalır. “İPhone’umda Otomatik Kilit neden gri görünüyor?” Diye de merak ediyor olabilirsiniz. Bunun neden olduğunu ve nasıl düzeltileceğini size anlatacağız. iPhone ekran kilit süresiyle ilgili merak edilenlere değinelim.

iPhone Ekran Kilit Süresi

Otomatik Kilit, Ayarlar’da değiştirilmesi kolay bir özelliktir. Ekranınız kilitlenmeden 30 saniye öncesine kadar 30 saniye seçersiniz; Otomatik Kilit özelliğini “Asla” olarak ayarlamayı da seçebilir ve temel olarak Otomatik Kilidi kapatabilirsiniz. İPhone’unuzun ekran kilitleme süresi varsayılan olarak 30 saniyeye ayarlıdır. iPhone ekran kilit süresi ayarlarına beraber bakalım.

İPhone ve iPad’de Otomatik Kilitleme (Uyku Modu) Nasıl Değiştirilir?

  • Ayarlar uygulamasını açın.
iphone Ayarlar
  • Ekran ve Parlaklık’a dokunun.
iPhone ekran Parlaklık Ayarları
iPhone ekran Parlaklık Ayarları
  • Otomatik Kilit seçeneğini seçin.
iPhone Ekran Süresi Ayarlama
iPhone Ekran Süresi Ayarlama
  • Uyku zamanlayıcısını sizin için en uygun zamana ayarlayın.

İPhone’unuz Düşük Güç Modundaysa, Otomatik Kilit değiştirme seçeneği grileşir. Bunun nedeni, Düşük Güç Modunun Otomatik Kilit işlevini otuz saniyede kilitlemesidir. Aksi takdirde, ileride Otomatik Kilidi değiştirmeniz gerektiğinde Otomatik Kilidi bir kez ve kolayca nasıl değiştireceğinizi öğrenebilirsiniz.

Ekranınızın uyku moduna geçmesini durdurmanız gerekiyorsa, Otomatik Kilitlemenin daha uzun bir süreye ayarlanması çözümdür. Otomatik Kilitleme sürenizi değiştirmek iPhone Kilit ekranınızı özelleştirmenin birçok yolundan biridir. İPhone’unuzun kilitlenmesini durdurmak istiyorsanız, iPhone ekranınızı nasıl açık tutacağınız aşağıda açıklanmıştır. 

İlginizi Çekebilir:
WİFİ Şifremi Unuttum | Modem Şifresi Öğrenme Yöntemleri

Ekran kilidine gelen bildirimleri Gizleme yazımıza göz atmak isteyebilirsiniz.

iPhone ve iPad’de Otomatik Kilitleme Nedir?

Otomatik Kilit, uyku modunu söylemenin başka bir yoludur. Otomatik Kilit özelliğini devre dışı bırakmadığınız sürece, Otomatik Kilit, belirli bir süre veya dakikadan sonra ekran zaman aşımını etkinleştirir. Bilgisayarınızın belirli bir süre sonra uyku moduna geçmesi gibi, iPhone da pil ömrünü korumak için ekranı karartır.

İPhone’unuzun gücünün çok hızlı tükendiğini fark ederseniz, ekranı daha erken uyku moduna geçirmek iyi bir fikirdir. Gerektiğinde Ayarlar’dan Otomatik Kilitlemeyi kolayca değiştirebilirsiniz. Ancak, Otomatik Kilidi hep birlikte kapatma seçeneğiniz de vardır. İPhone’unuz kapanmaya devam ederse, iPhone veya iPad’inizin Otomatik Kilitleme süresini değiştirmek için aşağıdaki ipucunu kullanın.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir