Cihazlar

Led TV Kırık Ekran Tamiri Fiyatı Ne Kadar?

2022 Led TV kırık ekran tamiri fiyatı arızanın türüne, ekranın büyüklüğüne ve hasarın ne kadar çok olduğuna göre değişiklik gösterir. Fiyatlar her yerde ortalama aynıdır. Televizyonun markasına göre de fiyatlar değişebilir.

Televizyonlarda kırık ekranlar garanti kapsamında olmadığı için tamirinde ekstra ücret alınmaktadır. Kullanıcı hatası sayılan kırık ekranların değişimi ile televizyonunuzu tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kırık ekran televizyonlarınızda fiyat için danışmanız gereken ilk yer yetkili servistir. Markanın kendi yetkili servisinden güvenilir yardım alabilirsiniz. Önce kendi servisine sorduktan sonra özel servislere danışabilirsiniz. Güncel led tv kırık ekran tamiri fiyatı listesini ve hasar türlerini sizler için listeledik.

Led TV Kırık Ekran Tamiri Fiyatı Listesi

Led Tv Kırık ekran tamiri fiyatı liste

Led TV kırık ekran tamiri fiyatı ekran değerlerine göre aşağıdaki gibidir. Fiyatlar değişkenlik gösterse de ortalama aşağıdaki gibidir. Ekranın büyüklüğüne göre doğal olarak tamir fiyatı da artmaktadır.

2022 Led TV Kırık Ekran Tamiri Fiyatları Tablosu

Ekran ve İnç DeğeriTelevizyon Ekran Tamiri Fiyatı
55 Ekran – 25 inç Led TV450 TL
61 Ekran – 24 inç Led TV430 TL
72 Ekran – 28 inç Led TV650 TL
82 Ekran – 32 inç Led TV1.100 TL
100 Ekran – 39 inç Led TV1.450 TL
102 Ekran – 40 inç Led TV1.550 TL
106 Ekran – 42 inç Led TV1.650 TL
109 Ekran – 43 inç Led TV1.750 TL
116 Ekran – 46 inç Led TV1.850 TL
119 Ekran – 47 inç TV1.950 TL
122 Ekran – 48 inç TV2.000 TL
124 Ekran – 49 inç TV2.100 TL
127 Ekran – 50 inç TV2.200 TL
132 Ekran – 52 inç TV2.250 TL
140 Ekran – 55 inç TV2.400 TL

Yukarıdaki fiyatlar standart HD Led TV Ekran tamiri fiyatlarıdır. Son zamanlarda Arçelik, Beko, Grundig gibi markalarda bulunan yeni teknoloji 4K Ultra HD Qled TV fiyatları çok daha yüksektir. Bu ekranlar özel led yapıda oldukları için tamir fiyatları fazladır. 4K Ultra Led TV kırık ekran tamiri fiyatını yetkili servisinize danışabilirsiniz. Bazı markaların kırık ekran değişimi için parçaları Türkiye’de bulunmayabilir.

İlginizi Çekebilir:
Laptop Ekran Kartı Değişimi Nasıl Yapılır?

Elektronik ürünlerin fiyatları son zamanlarda çok zamlandığı için yeni bir televizyon almak yerine led tv kırık ekran tamiri fiyatını gözden çıkarmak daha mantıklıdır. Televizyona ödeyeceğinizin fiyatın yarı fiyatına ekranınızı tamir ettirebilirsiniz. Yetkili ve güvenilir bir servise yaptırdığınız takdirde televizyonunuz yeni gibi olacaktır. Tamir edilemez bir durumda ise zaten bunu size öncesinden söyleyeceklerdir.

Kırık ekran tamirinde kendi yetkili servisi dışında başka bir servise yaptırdığınızda garanti kapsamından çıkacağı için ilk önce kendi servisine başvurabilirsiniz. Özel servislerle fiyat farkı fazla değilse kendi servisine yaptırmak daha mantıklıdır.

Led TV Kırık Ekran Hasar Türleri

Kırık ekranda her zaman aynı ölçüde hasar olmayabilir. Bazen onarılması kolay bazen ise onarılamayacak hasarlar meydana gelir. Fiyatlar hasarın büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir. Hasar ne kadar çoksa o kadar uğraştırıcı olacağı için daha fazla masraf çıkacaktır.

  • Ekrandaki Çatlaklar ve Kırıklar: Ekranda taşırken veya herhangi bir cisim çarpması oluşan çatlak veya ufak kırıklar kullanıcı hatası sayılmaktadır, dolayısıyla garanti kapsamı ödemez.
  • Led TV Panelin Çıkması: Kullanıcı hatası olarak kabul edilen, ön panelin yerinden çıkması durumudur.
  • Ekranın komple kırılması: Ekrana sert bir cisim çarpması veya yere düşmesi gibi durumlarda oluşan, boydan boya kırık ve çatlaklardır. Tamiri her zaman mümkün değildir. Yetkili servise danışarak bilgi almak gerekir.
  • Renk Bozulması: Ekranınızda kırıklar varsa ancak hala göstermeye devam ediyorsa büyük ihtimal renkleri bozuk gösterecektir. Bu durumlarda ekranın değişerek düzeltilmesi gerekir.

Led TV kırık ekran tamiri fiyatı hasara göre değişecektir. Yaptırdığınız yer, televizyonunuzun markası ve hasar türü fiyatı belirleyen ana etmenlerdir. Televizyonunuz tamir edilebilir haldeyse hasar ve ekran boyutuna göre size bir fiyat söylenecektir. Yukarıdaki fiyat tablosundan ortalama fiyatları karşılaştırabilir ve ekran tamiri için doğru adrese karar verebilirsiniz.

Led Tv Kırık ekran tamiri ile ilgili aşağıdaki videodan yararlanabilirsiniz. Televizyonum çöp oldu diye düşünmeden önce tamir ettirmeyi ve yeni gibi kullanmayı düşünebilirsiniz.

İlginizi çekebilir; Kapalı Telefonun Yeri Nasıl Bulunur?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu