Samsung Telefonlarda Numara Engelleme Nasıl Yapılır

Yazımızda Samsung numara engelleme yapmak için farklı yolları ele alacağız. Bu yöntemleri kullanarak istemediğiniz numaraları engelleyebilirsiniz.

İstenmeyen reklam aramaları, sürekli taciz edilme ya da birbirinden farklı dolandırıcılık hikayeleri, Samsung akıllı telefonunuzdaki bilinmeyen kişileri engellemek için pek çok nedeniniz olabilir. Bu yazımızda, Samsung numara engelleme işleminin üç farklı yoluna bakacağız: Telefon arama kaydı üzerinden engelleme, uygulamalar yardımı ile engelleme ve son olarak operatör vasıtasıyla engelleme.

Samsung Numara Engelleme İşlemi

Öncelikle şunu belirtelim bu işlem cihazdan cihaza farklılık gösterse de mantık olarak aynıdır.

Telefon Arama Kaydı Üzerinden Samsung Numara Engelleme

Cihazın kendi ayarlarından gelen aramaları direk engelleyebilirsiniz. İşlemi yapmak için, Adımları izleyin;

# 1 : Samsung marka telefonunuzda Arama kaydına girin

Samsung Numara Engelleme
Samsung Numara Engelleme

# 2 : Sizi rahatsız ettiğini düşündüğünüz numara ya da Şirket isminin üzerine basılı tutun, şekildeki ekran görünene kadar. Ardından engelleme seçeneği görünecektir.

2 8

# 3 : Bazı yeni cihazlarda reddedilen listesine ekle seçeneği, arama detay sayfasına giderek sağ üst köşede daha fazla seçeneği içerisinde bulunmaktadır.

3 7

# 4 : Buradan Reddedilenler listesine ekle demeniz yeterlidir.

Daha sonra engellenen kişilere ya da şirketlere tekrar izin vermek için telefonunuzun ayarlar kısmından ya da Arama kaydındaki Ayarlar kısmından Reddedilenler Listesine ulaşıp engeli kaldırabilirsiniz. Yaptığınız her engelleme bir listeye dahil edilmektedir ve sonrasında Arama kaydı ayarlarından bu listeyi kontrol edebilir ve güncelleyebilirsiniz.

Uygulamalar Yoluyla Samsung Numara Engelleme

Yukarıdaki işlemleri uyguladıktan sonra bile istenmeyen aramalarla hala uğraşıyorsanız, bu uygulamalardan birini yüklemeyi deneyin. Play Store’da Samsung Galaxy akıllı telefonunuza gelen aramaları kontrol etmenize yardımcı olabilecek, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli uygulamalar vardır:

  • TrueCaller
  • Call Blocker Free

Bu uygualamalar telefonunuzda gelen arama kayıtlı olmasa bile sizlere bu numaranın kim olduğunu söyleyebilir. Sizin için engelleme yapabilir ve birçok kişinin rehberine aynı anda ulaşma izni verir.

İlginizi Çekebilir:
iPhone Sim Kart Şifresi Değiştirme, Sim Kilidi Değiştirme

Operatör Yardımı ile Samsung Numara Engelleme

Yukarıdaki yöntemlerin hiçbirisi işe yaramadıysa, artık yapmanız gereken operatörünüze başvurmaktır. Turkcell, Vodefone ya da Türk telekom hizmet türünüze göre müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

İLGİLİ MAKALE: Samsung Arama Geçmişini Temizleme İşlemi

Samsung numara engelleme konusunda detaylar aktarmaya çalıştık. Bir sorunuz olursa yorum kısmında bizlere bildirebilirsiniz.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir