iPhone kamera sesi kapatma

Bir fotoğraf çekerken iPhone’un deklanşör sesini engellemenin birkaç yolu vardır. iPhone kamera sesi kapatma için en kısa ve tüm yöntemleri yazının devamında anlattık. Bu talimatlar iOS’un herhangi bir sürümünü çalıştıran tüm iPhone modelleri için geçerlidir.

[wp_ad_camp_1]

iPhone Kamera Sesi Kapatma Yöntemleri

Kamera deklanşör sesini kapatmak istiyorsanız, bunu yapmanın iki yolu vardır.

1.Yöntem: iPhone Zil Sesini Sessize Alma Tuşu ile Titreşim Özelliğine Getirmek 

İlk yol iPhone zil sesini susturmak. Telefonun sol tarafındaki anahtarı turuncu görünene kadar aşağı oynatın. iPhone zil sesini kapatmak, sesi kapatır ve fotoğraf çekerken size sessiz bir kamera ortamı sağlar.

2. Yöntem: Alt Menüdeki Ses Seviyesini Sıfıra İndirmek

İkinci yöntem iPhone sesini kısmaktır. Telefonun zil sesini açık tutmak ve Canlı Fotoğrafları kapalı tutmak, ancak fotoğraf çekerken sesi duymak istemiyorsanız, sistem sesini azaltın.

Kontrol Merkezine erişerek başlayın. İPhone X veya daha yenisinde ekranın sağ üst köşesinden aşağı doğru çekin. İPhone 8 veya daha eski modellerde ekranın altından yukarı çekin. Ses seviyesini sıfıra yakın kaydırın.

Canlı Fotoğrafları Etkinleştirme Deklanşör Sesini Etkiler

Apple iPhone’a Canlı Fotoğraflar eklediğinde, bir resim çekildiğinde oynatılan kamera sesi, tüm telefon açıkken bile varsayılan olarak kaybolur. Bu değişiklik yararlı oldu çünkü bir Canlı Fotoğraf özelliği ile resim kaydederken birkaç saniye ses yakalar ve kamera deklanşör sesini çalarsa, o Canlı Fotoğrafı görüntülerken duyacağınız tek şey budur. Canlı Fotoğraflar kullanıyorsanız, Kamera uygulamasında özelliği açın ve kapatın. Açıldığında, deklanşör sesi duyulmaz.

Canlı Fotoğraflar özelliği için en az iOS 9 ve bir iPhone 6S veya daha yenisi gerekir.

Canlı Fotoğraf özelliğini kalıcı olarak etkinleştirmek için Ayarlar> Kamera> Ayarları Koru’ya gidin ve Canlı Fotoğraf değiştirme anahtarını açın.

İlginizi Çekebilir:
Laptop Ekran Kartı Değişimi Nasıl Yapılır?

İOS Ayarlarında Kamera, Ayarları Koru, Canlı Fotoğraf

iPhone kamera sesi kapatma

Ayarlar uygulamasından çıkın ve Kamera uygulamasına gidin. Canlı Fotoğraflar etkinleştirilmiş ve Kamera uygulamasında açılmışsa, resim çektiğinizde deklanşör sesi duymazsınız. Canlı Fotoğraflar özelliği genellikle varsayılan olarak etkindir.

Kamera uygulamasında Canlı Fotoğraf’ı geçici olarak kapatmak için, kamera ekranının üst kısmında üç eşmerkezli daireye benzeyen simgeye dokunun; bu özellik için bir geçiş anahtarıdır.

Üç daire sarı olduğunda, Canlı Fotoğraf açılır ve deklanşör sesi bastırılır.

Üç daire eğik çizgi ile beyaz olduğunda, Canlı Fotoğraf o fotoğraf oturumu süresince kapalıdır ve fotoğraf çektiğinizde deklanşör sesleri duyarsınız.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir