Outlook Şifremi Unuttum, Hızlıca Şifre Nasıl Yenilenir

Outlook.com, en sevilen ve en çok kullanılan web tabanlı e-posta istemci programlarından biridir. Dünyanın ilk web posta istemcisi hizmetidir ve Hotmail olarak adlandırıldı, ancak daha sonra Outlook olarak yeniden adlandırıldı. Outlook ya da başka mail adresi olsun, bazen bir mail hayatınızı çok etklileyebilir. Eğer sizde Outlook şifremi unuttum diyor ve en kısa yoldan şifremi nasıl yenileyebilirim diyorsanız, yazıyı okumaya devam edin.

Outlook Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Microsoft hesabı parolasını sıfırlayarak, Outlook şifresini sıfırlama işlemi en kısa çözümdür. Sadece linke tıklayın ! Ardından parolamı unuttum deyin ve işlemleri takip edin. Hepsi bu kadar. Detaylı anlatım için okumaya devam edin.

Microsoft hesabınızın şifresini değiştiriyorsanız, Outlook ve tüm diğer Microsoft uygulamalarıın da parolasını değiştiriyorsunuz demektir. Microsoft hesabınızın yani Outllok şifresini sıfırlama yöntemi aşağıda açıklanmıştır;

Adım 1. https://account.live.com/resetpassword.aspx adresine gidin ve “Şifremi Unuttum” u tıklayın ve bir sonraki sayfayı tıklayın.

Adım 2. Microsoft hesabınızla ilişkili e-posta veya telefon numarasını girin ve bir sonraki adrese tıklayın.

Adım 3. Bir kez güvenlik kodunu nasıl almak istediğinizi seçin. Kodu almak için e-posta veya telefon numarası seçebilirsiniz.

Adım 4. E-postanıza ve telefonunuza yeni aldığınız güvenlik kodunu girin ve bir sonraki koda tıklayın.

Adım 5. Şimdi, Microsoft hesabınız için yeni bir şifre oluşturun ve değişiklikleri onaylayın.

Adım 6. Şimdi hesabınıza yeni şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

Eksileri:

  1. Microsoft hesabınızla ilişkili E-posta veya Telefon numaranızı unuttuysanız bu yöntem çalışmaz.
  2. Görünüm için varsayılan hesap türü olarak Microsoft’u kullanmıyorsanız bu işe yaramayacaktır.

İlgili makalemize göz atabilirsiniz: Outlook Şifre Değiştirme İşlemi nasıl yapılır, mevcut hesabınıza giriş yapabilmişseniz, şifrenizi değiştirme yöntemini öğrenmek için linke tıklayın.

Outlook şifremi unuttum diyenler için , en hızlı şifre yenileme yöntemini sizlerle paylaştık. Microsoft hesabı ile Outlook hesabının aynı şeyler olduğunu unutmayın. İki adımlı doğrulamalı adım açık ise hesabınızda muhtemelen telefon numarası olmadan şifrenizi asla yenileyemezsiniz. Her türlü soru ve görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir