Gmail Hesabımı Unuttum

Gmail hesabımı unuttum diyorsanız ve hesabınıza tekrar giriş yapmak istiyorsanız yazımızdaki yöntemleri deneyebilirsiniz. Gmail kullanıcı adı kurtarma, neredeyse tüm Gmail kullanıcılarının en az bir kez karşılaştığı süreçlerden biridir. Genellikle hesabını uzun süredir kullanmayanlarda görülür.

Gmail kullanıcılarının kullanıcı adlarını unutmasının bir başka nedeni, Gmail’e daha uzun süre oturum açtıklarında, başka bir bilgisayar veya cep telefonu üzerinden oturum açmaları istendiğinde artık hesap kimlik bilgilerini bilmedikleridir. Sizler de Gmail hesabımı unuttum diyorsanız geri almak için aşağıdaki yolları takip ediniz. Eğer Gmail şifremi unuttum diyorsanız ilgili yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Gmail Hesabımı Unuttum Nasıl Geri Kazanırım?

Gmail önemli e-postalarımızı içeren bir uygulamadır. Google platformu üzerinde birçok oturumu bu şekilde açarız. Birçok sosyal medya hesabımıza ve üye olduğumuz sitelere bu şekilde ulaşırız. Olası şifre değişikliklerinde bile Gmail hesabımızı kullanmamız gerekir. Bu derece önemli bilgilerimizi içeren hesabımızı aktif olarak bilmememiz gerekir.

Gmail hesabımı unuttum diyorsanız korkmanıza gerek yok çünkü aşağıda unuttuğunuz Gmail kullanıcı adınızı kurtarma yöntemlerinden bahsedeceğiz. Bu yöntemleri deneyerek siz de hesabınızı tekrar kullanabilirsiniz. Önemli bilgilerinizin bulunduğu hesabınızı tekrar kaybetmemeye özen göstermelisiniz.

Hesabına Bağlı Telefonla Gmail Hesabı Öğrenme

Gmail kullanıcı adınızı unuttum diyorsanız endişelenmeden bu adımları izlemeye başlayın. Gmail kullanıcı adını geri kazanmanız hala mümkün olabilir. Bunu yapmak için yapabileceğiniz basit adımlar vardır. Gmail kullanıcı adını kurtarmak için izlemeniz gereken adımlar aşağıda belirtilmiştir.

  1. Adım Gmail web sitesi adresine gitmelisiniz.. E-postanızı girmeniz istenecektir. Elbette, bu noktada girilmesi gereken doğru bilginin ne olduğunu hatırlamıyorsunuz. Hesaba girmek için vakit kaybetmek yerine sadece “eposta adresimi unuttum” düğmesine basın.
Gmail Hesabımı Unuttum
Gmail Hesabımı Unuttum
  1. Adım Sonra, E posta ya da telefon numaranı göster seçeneklerinin gösterildiği bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Kayıt olurken vermiş olduğunuz telefon numarasını girin.  Bir sonraki adıma geçmek için devam et seçeneğini tıklayın.
Gmail Hesabımı Unuttum
Gmail Hesabımı Unuttum
  1. Adım: Hesabın adını ve soyadını girin. Seçeneklerde görüldüğü isim ve soy isim boşluklu alanları doldurunuz.
Gmail Hesabımı Unuttum
Gmail Hesabımı Unuttum
  1. Adım İlgili telefon numarası aracılığıyla. Gmail hesabınızla ilişkili bir telefon numaranız olacak. İlişkili telefon numarası, e-posta adresi, kullanıcı adı ve şifre gibi Gmail hesap kimlik bilgilerinizi alırken çok yardımcı olacaktır. Son adımdan DEVAM düğmesini tıkladıktan sonra seçeneklerle birlikte bir sayfa gösterilir. ‘Kurtarma telefon numaranızı giriniz’ bölümüne ülke kodu ile beraber telefon Gmail hesabınızla ilişkili telefon numarasını girin. Bu telefon numarasına, SMS veya otomatik telefon görüşmesi yoluyla bir doğrulama kodu gönderilecektir.
Gmail Hesabımı Unuttum
Gmail Hesabımı Unuttum
  1. Adım İlgili telefon numaranıza bir doğrulama kodu gönderilecektir. Bu kod genellikle altı basamaktan oluşur. Bu kodu sayfaya girmeniz gerekecek. Devam et’i tıklayın.
  1. Adım Doğru doğrulama kodunu girdikten sonra, o Gmail hesabında ilişkili kullanıcı adı gösterilecektir.
İlginizi Çekebilir:
Telefonda Girilen Siteleri Silme, Resimli Anlatım

Kurtarıcı e-posta Yoluyla Hesabımı Öğrenme

Gmail kaydolurken sizden ikinci bir e-posta adresi ister. Bunu istemesindeki amacı kullanıcı adınızı veya şifrenizi unuttuğunuz durumlarda bu yardımcı e-posta hesabından faydalanarak bulmaktır. Siz de kurtarma bağlantısı aracılığıyla Gmail hesabınızı bulmak mümkündür.

İlişkili telefon numaranızı hatırlamıyorsanız ikincil e-posta adresini kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu seçenekle, ilişkili e-posta adresinize bir kurtarma bağlantısı alabilirsiniz. Aşağıdaki adımları izleyerek siz de kurtarıcı e-postanız aracılığıyla hesabınızı bulabilirsiniz.

1.Adım: Yukarıdaki bölümde 2. Adımdan sonra kaydolduğunuzda hesaba eklediğiniz kurtarma e-posta adresini girin. Adınızı ve soyadınızı girerek ve ‘Ben bir robot değilim’ kontrol ederek kimliğinizi doğrulamayı unutmayın. Gönder’i tıklayın.

  1. Adım: Göndermeyi tıkladıktan sonra, ilişkili e-postalar veya kullanıcı adı hakkında bilgi alabilirsiniz. Belirttiğiniz e-posta adresine bir e-posta da gönderebilirsiniz.
  2. Adım: Kurtarma postanıza gelen bilgiler eşliğinde Gmail hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Unutmayın, Gmail kullanıcı adınızı unutmuşsanız ya bir kurtarma e-posta adresi ya da bir cep telefonu adresi ilk kayıt olurken vermiş olmanız gereklidir. Bunlar dışında hesabı hatırlamanın başka bir yolu yoktur. Ya kendiniz hatırlayacaksınız ya da bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir