İnternet

Gmail Hesabımı Unuttum , Gmail Hesap Bulma İşlemi

Gmail kullanıcı adı kurtarma, hemen hemen tüm Gmail kullanıcılarının en az bir kez karşılaştığı süreçlerden biridir. Bu genellikle Gmail hesabını uzun süredir kullanmayanlarda görülür. Gmail kullanıcılarının kullanıcı adlarını unutmasının bir başka nedeni, Gmail’e daha uzun süre oturum açtıklarında, başka bir bilgisayar veya cep telefonu üzerinden oturum açmaları istendiğinde artık hesap kimlik bilgilerini bilmedikleridir. Sizler de Gmail hesabımı unuttum diyorsanız geri almak için aşağıdaki yolları takip ediniz.

[wp_ad_camp_1]

AYRICA OKUYUN: Eğer Gmail Kullanıcı adınızı biliyor ve sadece şifrenizi unuttuysanız. Nasıl Yol İzleyeceğinizi Öğrenmek İçin Tıklayın !

Gmail Hesabımı Unuttum, Gmail Kullanıcı Adımı Nasıl Geri Kazanırım

Aşağıda, unuttuğunuz gmail kullanıcı adınızı kurtarma yöntemlerinden bahsedeceğiz:

Hesabına Bağlı Telefon ile Gmail Hesabı Öğrenme

Gmail kullanıcı adınızı unuttuysanız endişelenmeyin. Gmail kullanıcı adını geri kazanmanız hala mümkün olmalıdır. Bunu yapmak için yapabileceğiniz basit adımlar vardır. Gmail kullanıcı adını kurtarmak için izlemeniz gereken adımlar aşağıda belirtilmiştir.

 1. Adım Gmail web sitesine gitmelisiniz. E-postanızı girmeniz istenecektir. Elbette, bu noktada, girilmesi gereken doğru bilginin ne olduğunu hatırlamıyorsunuz. Hesaba girmek için vakit kaybetmek yerine, sadece “eposta adresimi unuttum” düğmesine basın.
Gmail Hesabımı Unuttum
Gmail Hesabımı Unuttum
 1. Adım Sonra, E posta ya da telefon numaranı göster seçeneklerinin gösterildiği bir sayfaya yönlendirileceksiniz. ‘Kayıt Olurken vermiş olduğunuz telefon numarasını girin’’.  Bir sonraki adıma geçmek için devam et seçeneğini tıklayın.
Gmail Hesabımı Unuttum
Gmail Hesabımı Unuttum
 1. Adım

Hesabın adını ve soyadını girin. Seçenkelerde görüldüğü isim ve soyisim boşluklu alanları doldurunuz.

Gmail Hesabımı Unuttum
Gmail Hesabımı Unuttum
 1. Adım İlgili telefon numarası aracılığıyla. Gmail hesabınızla ilişkili bir telefon numaranız olacak. İlişkili telefon numarası, e-posta adresi, kullanıcı adı ve şifre gibi Gmail hesap kimlik bilgilerinizi alırken çok yardımcı olacaktır. Son adımdan DEVAM düğmesini tıkladıktan sonra seçeneklerle birlikte bir sayfa gösterilir. ‘Kurtarma telefon numaranızı giriniz’ bölümüne ülke kodu ile beraber telefon Gmail hesabınızla ilişkili telefon numarasını girin. Bu telefon numarasına, SMS veya otomatik telefon görüşmesi yoluyla bir doğrulama kodu gönderilecektir.
  Gmail Hesabımı Unuttum
  Gmail Hesabımı Unuttum
 1. Adım İlgili telefon numaranıza bir doğrulama kodu gönderilecektir. Bu kod genellikle altı basamaktan oluşur. Bu kodu sayfaya girmeniz gerekecek. Devam et’i tıklayın.
İlginizi Çekebilir:
Google Hesap Silme Linki , Google Hesabı Silme

 

 1. Adım Doğru doğrulama kodunu girdikten sonra, o Gmail hesabında ilişkili kullanıcı adı gösterilecektir.

 

Gmail hesabımı unuttum, Kurtarıcı eposta Yolu ile Hesabımı Öğrenme

 

Kurtarma bağlantısı aracılığıyla. İlişkili telefon numaranızı hatırlamıyorsanız, ikincil e-posta adresini kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu seçenekle, ilişkili e-posta adresinize bir kurtarma bağlantısı alabilirsiniz.

 

1.Adım: Yukarıdaki bölümde 2. Adımdan sonra ;Kaydolduğunuzda hesaba eklediğiniz kurtarma e-posta adresini girin. Adınızı ve soyadınızı girerek ve ‘Ben bir robot değilim’ kontrol ederek kimliğinizi doğrulamayı unutmayın. Gönder’i tıklayın.

 

 1. Adım: Göndermeyi tıkladıktan sonra, ilişkili e-postalar veya kullanıcı adı hakkında bilgi alabilirsiniz. Belirttiğiniz e-posta adresine bir e-posta da gönderebilirsiniz.
 2. Adım: Kurtarma postanıza gelen bilgiler eşliğinde Gmail Hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

 

Sonuç

Unutmayın, gmail kullanıcı adınızı unutmuşsanız ya bir kurtarma email adresi ya da bir cep telefonu adresi ilk kayıt olurken vermiş olmanız gereklidir. Bunlar dışında hesabı hatırlamanın başka bir yolu yoktur. Ya kendiniz hatırlayacaksınız ya da bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu