Hotmail Şifre Değiştirme ,Outlook Şifre Değiştirme Kolay Yöntem

Herhangi birinin şifrenizi öğrendiğini mi gördünüz ya da mail adresiniz için daha etkili bir şifre mi belirlemek istiyorsunuz. Hotmail şifre değiştirme işlemini en kısa yoldan nasıl yapacağınızı aktarmaya çalışacağız. Bu yazımızda, tüm Microsoft ürünlerinizin şifresini yöneten Microsoft şifre sayfasında Hotmail hesap şifrenizi nasıl değiştireceğinizi öğreteceğiz.

Öncelikle şunu bilmenizi isteriz ki; Hotmail, Outlook, MSN .. gibi tüm ürünler Microsoft firmasına ait olduğundan dolayı , Microsoft sayfasından hepsinin şifresini değiştirme imkanınız vardır.

Hotmail Şifre Değiştirme İşlemi

Hotmail şifre değiştirme işlemi adım adım şu şekildedir:

  1. http://account.live.com/password/change adresine gidin.
  2. Mevcut şifrenizi girin.
  3. Yeni parolanızı girin ve onaylayın.
  4. İleri’ye tıklayın. Hepsi bu kadar 🙂

Outlook Şifre Değiştirme Detaylı Anlatım

Bir web tarayıcısında http://account.live.com/password/change adresine gidin veya web tarayıcısının adres çubuğuna “account.live.com/password/change” yazın.

Zaten oturum açmadıysanız, Hotmail adresinizi ve şifrenizi girin ve İleri’ye tıklayın.

Bir güvenlik kodu oluşturmanız istenirse Kodu Gönder’e tıklayın ve e-posta adresinize veya telefon numaranıza gönderilen kodu girin. Bu aşamaya Microsoft biraz dikkat etmekte. Eğer ekstra güvenlik şifresi(SMS onayı ya da İkinci E posta) ister ve sizde bunları sağlayamazsanız , bunların birini seçerek yeni güvenlik önlemi almanızı ister. Fakat belirli bir süre(1-2 gün ) şifre değiştirme sayfanıza gitmenize izin vermez.

  • Geçerli şifrenizi pencerenin üst kısmındaki alana girin.
Hotmail Şifre Değiştirme , Outlook Şifre Değiştirme
Hotmail Şifre Değiştirme , Outlook Şifre Değiştirme
  • Yeni şifrenizi girin ve onaylayın.
  • Parolanızı düzenli olarak değiştirmeniz istenirse “Her 72 günde bir Parolamı değiştirmeme izin ver” seçeneğini işaretleyin.
  • İleri’ye tıklayın. Hotmail’e giriş yapmak için kullandığınız şifre değiştirildi ve Microsoft hesabı sayfanıza aktarıldınız.

Mobil Cihazlarda Hotmail Şifre Değiştirme

Mobil Cihazlarda da uygulama üzerinden değiştirme işlemine bazen izin verilmeyebilir. Yine herhangi bir Browser üzerinden yukarıda verilen linke tıklayarak şifrenizi değiştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:
Wifi Şifresi Öğrenme | Kablosuz Ağ Şifrenizi Görüntüleme

Sizlere Hotmail ya da Outlook Şifre Değiştirme hakkında en kolay yöntemi göstermeye çalıştık. Unutmayın Hotmail yazdığınızda veya MSN yazdığınızda karşınıza Outlook yani Microsoft hesabı çıkabilir. Ben Hotmail yazıyorum karşıma microsoft ya da outlook giriş sayfası geliyor diye korkmayın. Hepsi Microsoft ürünüdür.

Kaybolan veya unutulan Hotmail parolasını sıfırlamak için farklı bir yöntem kullanmanız gerekir.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir