Başkasının iP Adresi Bulma

Yazımızda farklı yöntemler ve uygulamalar kullanarak kolay şekilde başkasının ip adresini bulma işleminin detaylarından bahsedeceğiz. Başkasının ip adresini bulabilmek için o kişi ile bir şekilde iletişime geçmeniz gerekir. Mail adresinden ya da sosyal medya hesaplarından bir şekilde iletişim kurma imkanınız veya durumunuz varsa başkasının ip adresini bulma yöntemini öğrenmek için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Web Uygulaması Yardımı ile Başkasının iP Adresini Bulma İşlemi

İlk olarak whatstheirip adresine gir. Bunu açtıktan sonra e-postanızı girin ve arkadaşlarınıza gönderilebilecek bağlantıyı elde edin. Bu elde ettiğiniz bağlantıyı bir şekilde ip adresini öğrenmek istediğiniz kişiye iletmeniz gerekecek. Bunun yolu whatsapp , viber , mail vb. olabilir. Onlar bu linke tıkladıklarında, web sitesi size o kişinin IP adresini e-postayla gönderir. Artık bu kişinin bulunduğu yeri görmek için bu IP’ye bakabilirsiniz.

AYRICA OKUYUN : Facebook veya instagram Kullanıcı iP Adresi Bulma İşlemi

Canlı iletişim Kurduğunuz Kişinin iP Adresini Bulma İşlemi

Bu işlemi yapmak için pencerelerde “netstat” komutunu kullanacağız. Facebook ya da skype ya da herhangi bir sohbet servisindeki belli bir kişinin IP adresini öğrenmek istersen, tek bir yol var: Sohbet etmek için ona davet edip ping yapıyorsun ve sohbet açıkken PC’nizde ‘Komut İstemi’ni açın (Başlat > Çalıştır> cmd(windoes 7 ve üstü için direk cmd yazıp başlata aratabilirsiniz).

Not: Bunu denemeden önce, tarayıcınızdaki diğer sekmeleri de kapattığınızdan emin olun ve yalnızca facebook’u açık tutun. Ayrıca mümkünse tarayıcınızdan tüm geçmişi ve önbellek silin. Çünkü ping attığınızda iletişimde olan diğer sekmelerin de ip adresini gösterir ve kafanızız karışmasına sebep olabilir.

Komut istemi açıldığında Aşağıdaki komutu yazıp Enter tuşuna basın.

“netstat”-an”

Ve kurulan tüm bağlantıların orada IP adresleri görürsünüz. Tüm şüpheli IP adreslerini not edin.

Başkasının iP Adresi Bulma
Başkasının iP Adresini Bulma

Kullanıcının IP Adresini Kullanarak İzini Sürme İşlemi

Bunu yapmak için IP tracer servisini kullanacağız. Aşağıdaki adrese gidin ve IP adresini “bu ip veya web sitesini arama” yazan kutuya yapıştırın ve size kullanıcının bulunduğu yeri gösterecektir.

İlginizi Çekebilir:
Google Hesabımı Unuttum | Eski Hesabı Bulma

Size, ISS’si ve HARİTA’da Bir Konum’la birlikte o kullanıcı hakkında tüm bilgileri gösterecektir. Şimdi harita ve Büyük resimdeki “click for big ip address location” butonuna tıklamalısın ve bölgeyi tanımaya çalış. Herhangi bir ciddi sorun ISP’nin bu sayfadaki ayrıntılarını not edin ve IP hakkında onlarla iletişime geçin. Size cevap vereceğiz.

Netstat Komutları

-a Tüm bağlantıları ve dinleme bağlantı noktalarını görüntüler.

-e Ethernet istatistiklerini görüntüler. Bu, -s seçeneği ile birleştirilebilir.

-n Adresleri ve port numaralarını sayısal formda görüntüler.

-P Proto proto tarafından belirtilen protokol için bağlantıları gösterir; proto TCP veya UDP olabilir.

-s Protokol başına istatistik görüntülemek için proto TCP, UDP veya IP olabilir.

-r Yönlendirme tablosunu görüntüler.

-s Protokol başına istatistiklerini görüntüler. Varsayılan olarak, istatistikler TCP, UDP ve IP için gösterilir;

-P Seçenek, varsayılanın bir alt kümesini belirtmek için kullanılabilir.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir