iPhone Sim Kart Şifre Değiştirme

SIM kartlar, mobil operatörlerin kilidini açmak ve bu operatörlere bağlanmak için genellikle bir PIN (Kişisel Kimlik Numarası) gerektirir, böylece telefon görüşmeleri yapabilir ve interneti kullanabilirsiniz. SIM PIN’leri, yetkisiz kişilerin telefonunuzun çalınması veya kaybolması gibi durumlarda SIM kartınızı kullanmasını önleyen bir güvenlik özelliğidir. Bununla birlikte, bazı kişiler bu özelliğin açık olmasını istemezken, diğerleri mobil operatörleri tarafından atanan varsayılan SIM PIN kodunu değiştirmek ve kendi PIN kodlarını ayarlamak istemektedir. Bir iPhone veya iPad’iniz varsa ve iphone sim kart şifresi değiştirme işlemi yapmak istiyorsanız yazıyı okuyun.

[wp_ad_camp_1]

iPhone Sim Kart Şifresi Değiştirme

  • İPhone veya iPad’inizin kilidini açın ve Ayarlar’ı bölümünü açın.
  • Telefon Ayarlarına Dokunun(Operatör değil bazı iphone modellerinde operatör ile Telefon aynı ikon bulunmakta.)
  • Ardından, SIM PIN üzerine dokunun.(Bazı Modellerde SIM PIN Telefon değilde Hücresel Ayarları içerisinde olabilmektedir)
iPhone Sim Kart Şifre Değiştirme
iPhone Sim Kart Şifre Değiştirme
  • İPhone veya iPad’inizde etkin değilse, şimdi SIM PIN anahtarının Kapalı olduğunu görmelisiniz. Ancak, değiştirebilmek için SIM PIN’inin etkinleştirilmesi gerekir, bu yüzden zaten Açık değilse, yapmak için üzerine dokunun.
  • Ardından, PIN’i değiştir üzerine dokunun.
  • İPhone veya iPad’iniz Geçerli PIN’i ister. Girin ve Tamam’a basın.

iPhone 6, 7, X, XS Pin Kodu Değiştirme

iPhone 4,5 modellerinde biraz farklılık göstersede 6 ve üzeri tüm modellerde SIM şifre değiştirme işlemi yukarıda gösterildiği gibi yapılmaktadır.

iPhone Cihazının pin kodunu değiştirmek istiyorsanız okuyun!

NOT: SIM PIN’ini bilmiyorsanız, mobil operatörünüz tarafından kullanılan varsayılan SIM PIN’ini denemelisiniz. Çalışmazsa, hala varsa SIM belgelerinizi kontrol etmeli veya destek için operatörünüze başvurmalısınız. Üç kez yanlış PIN girerseniz, SIM kart kilitlenir ve artık iPhone / iPad’inizde telefon görüşmesi yapamaz veya İnternet kullanamazsınız.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir