iPhone Pin Kodu Değiştirme Nasıl Yapılır

iPhone pin kodu değiştirme işlemi sayesinde telefonunuza karmaşık şifreler koyabilir ve içerisindeki verileri koruyabilirsiniz. Cep telefonlarında kullandığımız parola ve Pin kodlarını bilgi güvenliği ve şahsi yaşamımızın gizliliği açısından çok önemsemeliyiz. Çünkü bu parola ve şifreler mobil cihazlarımızdaki kapıların kilidi gibidir.

Aksi halde telefonumuza kimlerin nüfuz ettiğinin ve hangi bilgileri elde ettiğinin farkında olamayız ve nasıl zararlarla karşılaşacağımız ayrı bir mesele. Bu itibarla, telefonlarımızın kapıların kilitlenmemesi, yani parola veya pin kodu kullanmamamız veya bu kapıların kilitlerinin zayıf olması, yani herkesin ilk aklına gelen şifre ve parolaları kullanmamız da sorunludur.

Yani telefonlarımızda kilit olmalı, bu kilit sağlam unsurlarla anlamlı kılınmalı. Ayrıca bu şifre ve parolaları periyodik olarak değiştirmemiz de gerekir. Bu şifre ve parolaları en güvendiğimiz yakınlarımız haricinde kimseyle de paylaşmamanız gerekir. Telefonlarımızda kullandığımız şifrelerin kişisel olarak belirlediğimiz, başka birisinin tahmin edemeyeceği karmaşık, basit olmayan ve kendimizin de hatırda tutabileceği rakam, harf, desen ve motifler ihtiva etmelidir. iPhone Pin Kodu Değiştirme işlemi yaparken bunları göz önünde bulundurunuz. Bu yazımızda iPhone parolasının nasıl değiştirilebildiğine dair bilgi paylaşmaya çalışacağız.

iPhone Pin Kodu Değiştirme Nasıl Yapılır?

iPhone telefonunuzun parolasını aşağıdaki işlemleri yaparak kolayca değiştirebilirsiniz.

  • Önce iPhone’unuzda Ayarlar’ı tıklayın ve ardından “Touch ID ve Parola”yı seçin. Touch ID’si olmayan iPhone’larda ise Ayarlar’a girdikten sonra “Parola” seçeneğini tıklayın.
  • Açılacak ekranda, değiştirme de dahil olmak üzere, parola ile ilgili çeşitli detayları ayarlamanız mümkün. “Parolayı değiştir”i tıklayın ve 6 haneli yeni parolanızı tuşlayın.
  • Parola değiştirme işlemi esnasında ekranda beliren “Parola seçenekleri” ikonunu seçerek, parolanızın 4 haneli sayısal kodlardan, özel bir sayısal koddan veya özel bir alfasayısal (rakam ve harflerden) kodlardan oluşmasını tercih edebilirsiniz.
iPhone Pin Kodu Değiştirme Nasıl Yapılır
iPhone Pin Kodu Değiştirme Nasıl Yapılır

iPhone hakkında genel bilgiler

iPhone Apple tarafından tasarlanan ve üretilen multimedya ve internet özelliklerini destekleyen akıllı telefondur. İlk modeli 28 Haziran 2007’de tanıtılmıştır.

İlginizi Çekebilir:
Twitter Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

iPhone’da dahili kamera, yazılı mesajlaşma ve görsel sesli mesajlar, taşınabilir medya çalar, Safari adlı internet tarayıcısı, e-posta ve kablosuz internet özellikleri bulunmaktadır. Kullanıcı arayüzü çoklu dokunmatik ekrana uygun olarak fiziksel kalvye yerine sanal klavye özelliği ile birlikte oluşturulmuştur. Üçüncü parti yazılım desteği de bulunduran iPhone, 2008’in ortalarında faaliyete geçen App Store sayesinde 1.3 milyon’dan fazla Apple tarafından onaylanmış uygulamayı desteklemektedir. Bu uygulamalar App Store içinde yirmi farklı türe ayrılarak listelenmektedir.

iPhone’nun 2017’ye kadar  piyasaya sürülen 11 farklı modeli bulunmaktadır. Bu 11 modelin ilk beş modelinin 3,5″ ekranı varken altıncı telefon olan iPhone 5’te ilk defa ekran boyutu değiştirilerek 4″ yapılmıştır.

İlk model dokunmatik ekranlı iPhone, cep telefonu sektörü için devrim niteliğindeydi. iPhone 3G ve 3GS’in temelini iPhone oluşturur. Birinci nesil iPhone’nun kasası alüminyum-plastiktir. iPhone 3G’de ise arka kısım bir bütün halinde piyano siyahına boyanmıştır. 3GS’te gelen video çekme özelliği ve daha yüksek RAM kapasitesi bu telefonu öncüllerinden ayrı kılmıştır.

iPhone Pin Kodu Değiştirme hakkında detaylar aktarmaya çalıştık. Bundan sonraki yazımızda iPhone’nun Çok Bilinmeyen Özelliklerinden bahsedeceğiz. İyi okumalar.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir