Cihazlar

iPhone Etkinleştirme Hatası Sorunu Nasıl Çözülür

iPhone cihazınızda etkinleştirme hatasıyla karşılaştınız mı? Merak etmeyin bu büyük bir problem değildir. iPhone etkinleştirme hatası sebepleri ve sorun giderimi hakkında birkaç çözüm yolunu sizlere sunmaya çalışacağız.

[wp_ad_camp_1]

iPhone Etkinleştirme Hatası Sorun Çözümü

Muhtemel iPhone Etkinleştirme Hatası sebeplerine bir göz atalım.

  • Etkinleştirme sunucusu geçici olarak kullanılamaması nedeniyle iPhone’unuz etkinleştirilemedi.
  • iPhone tanınmıyor ve servis için etkinleştirilemiyor.
  • iTunes, cihazınızı doğrulayamadı.
  • Bekleyin uyarısından kaynaklı etkinleştirme problemi
    Bu hatayı ilk kez gördüğünüzde, beklemek en iyi seçenek olacaktır.

Şanslıysanız hatanın sebebi ilk seçenek olacaktır. Apple’daki sunucuların gerçekten meşgul ya da hatalı olması, yani etkinleştirme bilgilerinin tanınamadığı anlamına geliyor. Tekrar denemeden önce birkaç dakika beklemeniz yeterlidir.

Ayrıca, SIM’i yerinden çıkarmak ve boşluğuna yeniden takmak ve ardından yeniden etkinleştirme işlemine devam etmek için birkaç kez deneme yapmanızı öneririz.

İPhone Etkinleştirme Hatası Nasıl Düzeltilir

Yapacağımız şey, iPhone’unuzdaki etkinleştirme hatalarını düzeltmek için tüm olasılıkları araştırmak ve çalışır hale getirmektir.

# Tekrar Başlatma İşlemi

iPhone’unuzu yeniden başlatmak, hatayı denemenin ve düzeltmenin en kolay yollarından biri olacaktır. Etkinliğinizin sorunsuzca geçeceğini anında garanti etmese de, bunun gerçekleşmesi için büyük bir şans vardır. İPhone X’u yeniden başlatmak için, kaydırıcı görünene kadar Yan düğmesini ve ses düğmelerini basılı tutmanız gerekir. Ardından iPhone X’inizi tamamen kapatmak için kaydırıcıyı sürüklemeniz gerekir.

# SIM Kilidini Aç/Kapa İşlemi Yapma

Hiçbir şeyin işe yaramadığı durumlarda, sorunun SIM kart / taşıyıcı ile olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Aynı anda birkaç operatörün etkileşimine giren bir iPhone’da farklı bir operatör etkinleştirmeye çalışıyorsa cihazınız, etkinleştirme hataları almanız muhtemeldir.

İlginizi Çekebilir:
Silinen Arama Kaydını Geri Getirme İşlemi Hakkında

Bu durumlarda, doğrudan operatörü aramanız ve iPhone + SIM kartınızı etkinleştirmelerini istemeniz gerekebilir. Çoğu zaman, destek yöneticisi etkinleştirme süreci boyunca size rehberlik edecektir. Farklı bir operatörde (daha önce) bulunan bir iPhone’unuz varsa ve şimdi farklı bir operatör etkinleştirmeye çalışıyorsanız, önceki operatörün iPhone’unuzun kilidini açması gerektiğini bilmelisiniz.

# Wifi Bağlantı Sorunu Giderme

Belki de soruna neden olan bir Wifi ağı vardır.  Belki de ağınız bir çift bağlantı noktasında gs.apple.com adresini engelliyordur. Bunu test etmek için, şimdi kullanmakta olduğunuzdan farklı bir Wi-fi kaynağına bağlanmanız gerekir.

# iTunes üzerinden Problemi Çözme

Bu biraz uğraştırıcı ama yararlı olur. Cihaz hala çalışmıyorsa, iPhone’unuzu iTunes üzerinden etkinleştirmeyi denemelisiniz. En son sürüme güncellendiğinden emin olun.

İPhone’unuzu USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlamanız yeterli. Kapatın ve yeniden başlatarak iTunes’un açılmasını sağlayın. (açılmazsa, iTunes’u manuel olarak açın).

iTunes, iPhone’unuzu algıladığında, iPhone’unuzu etkinleştirmek için birkaç adım atmanızı isteyebilir. Çoğu kişide doğrudan iPhone’larında etkinleştiğinden, bu durum daha az sıklıkta gerçekleşse de, sorunu düzeltebilirsiniz.

# Restore Yöntemine Başvurma

Halen daha sorun düzelmediyse, kolları sıvayıp cihazı geri yükleme zamanı gelmiş demektir.

iPhone’unuzu kapatın ve sonra bilgisayarınıza bağlayın. iTunes’u açın ve daha sonra iPhone’unuzu açın. iTunes, bir iPhone tespit ettiğini ve cihazınızı geri yüklemek istediğinizi size söyleyecektir. Evet, iPhone’u geri yüklememiz gerekiyor, bu yüzden geri yükleme işlemini gerçekleştirmeliyiz.

Geri yüklendikten sonra iPhone’u tekrar etkinleştirmeyi deneyin.

# Son olarak müşteri hizmetlerini arayın

Halen daha etkinleştirme problemi yaşıyorsanız yapmanız gereken şey müşteri hizmetlerini aramaktır.  Linke tıklayın ve müşteri hizmetleri ile görüşme sağlayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu